Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 11 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FK Senica
Fortuna liga | 2018 / 19 | 11 .kolo | 6. október 2018 o 17:00 | Štadión Pasienky | 1094 divákov
2 : 2
( 0 : 1 )
57. a 60. Moha
FK Senica
8. Castaneda, 54. Asmah

Belasým nevyšiel vstup do zápasu. Už v 8. min inkasovali, keď senický brejk zakončil Castaneda strelou k ľavej žrdi – 0:1. Ani nie o minútu mohlo byť vyrovnané, Salátovej hlavičke po rohu chýbali len centimetre. V 11. min centroval sprava Apau, na úrovni šestnástky sa Dražič oprel do lopty, ktorá letela tesne vedľa brány. Po uplynutí úvodnej 20-minútovky mal Andraž Šporar dve veľké šance – najprv jeho prudkú strelu k bližšej žrdi vytesnil Taborda na roh a potom zblízka hlavičkoval vedľa. Belasým vyšla v 25. min pekná kombinácia, Dražič našiel napravo Čavriča, ktorý zoči-voči Tabordovi trafil pravú žrď. Aktívny Dražič v 33. min skúsil šťastie šikovným oblúčikom ponad Tabordu, lopta zamierila len tesne vedľa pravej žrde senickej brány. Ďalšiu veľkú príležitosť na vyrovnanie mal Slovan v samom závere prvého dejstva. Po peknej narážačke sa Čavrič rútil sám na Tabordu, skúsil prudkú strelu, no brankár hostí loptu na dvakrát skrotil.

Tréner Martin Ševela cez prestávku striedal, Nona nahradil Dávid Holman. V 51. min našiel Moha na bližšej žrdi Šporara, jeho strela aj za prispenia teču obrancu skončila tesne vedľa. O tri minúty prišiel šok, keď Azankpo po brejku prekonal Greifa strelou pod brvno – 0:2. Belasí zareagovali v 57. min, keď Dražič centroval cez celú šestnástku, Moha sa ujal lopty na zadnej žrdi a zblízka prekonal Tabordu – 1:2. Zápas nabral rýchly spád a po hodine hry už bolo vyrovnané. Čavrič potiahol akciu po pravom krídle a prihral pod seba Mohovi, ktorého strela aj za prispenia zásahu obrancu skončila v sieti – 2:2. Obrat skóre mohol byť dokonaný v 66. min, keď Dražič napriahol z 20 metrov a tesne minul pravú žrď. V ďalších minútach sa belasí snažili pridať tretí gól, ich akciám však chýbala lepšia finálna fáza. V 82. min mali veľkú príležitosť hostia, Petshi išiel sám na Greifa, ktorý skvele vyrazil nohou na roh a podržal mužstvo. V nadstavenom čase ešte Holman z priameho kopu mieril tesne vedľa pravej žrde.

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 2:2 (0:1)

Góly: 57. a 60. Moha - 8. Castaneda, 54. Asmah

Žlté karty: 10. Castaneda, 18. Azankpo, 64. Otrísal, 90. Petshi (všetci Senica)

Rozhodovali: Glova – Žákech, Jenčura

Návšteva: 1094 divákov

Slovan: Greif – Apau, Saláta, Bajrič, Suchockij (74. Božikov) – de Kamps (59. Cmiljanič) – Čavrič, Nono (46. Holman), Dražič, Moha – Šporar

Senica: Taborda – Kučera (78. Kováč), Kotula, Kay (74. Klapan), Otrísal, Asmah – Petshi – Zezinho, Deretti (67. Krč), Azankpo - Castaneda

• 8' 0 : 1 10 Frank Andersson Castaneda Velez
  • 54' 0 : 2 21 Patrick Kojo Asmah
  • 57' 1 : 2 7 Mohammed Rharsalla Kadfi
  • 60' 2 : 2 7 Mohammed Rharsalla Kadfi
  • 10' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 10 Frank Andersson Castaneda Velez
  • 18' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 19 Désiré Ségbé Azankpo
  • 64' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 2 Erik Otrísal (C)