Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 9 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - Športový klub futbalu Sereď
Fortuna liga | 2018 / 19 | 9 .kolo | 22. september 2018 o 19:00 | Štadión Pasienky | 1031 divákov
2 : 1
( 2 : 1 )
11. Saláta, 21. Čavrič
Športový klub futbalu Sereď
23. Gatarič

Zápasový report

Belasí vstúpili do zápasu očakávaným útočným náporom, ktorý sa v 11. min dočkal gólového vyústenia. Nono centroval zo štandardnej situácie do stredu šestnástky, kde si loptu našiel Kornel Saláta a hlavičkou trafil k ľavej žrdi – 1:0. Naše mužstvo naďalej držalo loptu pod kontrolou a postupnými kombináciami sa snažilo prelomiť obranný val hostí. Podarilo sa to v 21. min, keď Dražič zbehol po ľavej strane a jeho spätná prihrávka sa dostala k Čavričovi. Ten si na pravej strane pokutového územia hodil loptu okolo obrancu a peknú akciu dokonal prudkou strelu k bližšej žrdi – 2:0. Gólová radosť trvala len necelé dve minúty. Najlepší strelec Serede Gatarič sa uvoľnil na pravej strane a zo šestnástky umiestnil loptu k ľavej žrdi – 2:1. Tesne pred uplynutím úvodnej polhodiny si hostia takmer strelili kuriózneho vlastenca, lopta po zásahu Ba minula bránu len o centimetre. V 36. min po našej štandardke a snahe Bajriča nastal zmätok pred bránou hostí, obrancovia Serede napokon loptu odvrátili mimo nebezpečného priestoru. V samom závere prvého dejstva ešte Šporar vystrelil zblízka do bočnej siete.

V 56. min napriahol Moha zo strednej vzdialenosti, jeho peknú krížnu strelu vytesnil Nwolokor. Zakrátko pohrozili hostia, Ulrich zblízka hlavičkoval vedľa. Hostia naďalej bránili, belasí sa snažili hľadať voľné priestory na útočné akcie. Jednu z nich potiahol v 70. min Čavrič, po jeho krížnej prihrávke Šporar z päťky nezakončil dostatočne razantne. Zakrátko postupoval Ulrich na Greifa, brániaci Bajrič sa včas vrátil a v poslednej chvíli zastavil postup útočníka hostí. Za belasých kontroval Dražič, prudkou strelou z 20 metrov tesne minul bránu. Striedajúci Holman mal v 86. min na kopačke gólovú poistku, z hranice šestnástky obstrelil brankára a tesne aj bránu. Belasí si už víťazstvo postrážili a v novej sezóne sú v lige naďalej suverénni.

Góly
  • 21' 2 : 0 45 Aleksandar Čavrić
  • 23' 2 : 1 10 Nikola Gatarić
Karty
  • 8' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 5 Martin Mečiar (C)
  • 35' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 17 Jozef Menich
  • 48' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 6 Ľubomír Michalík
  • 49' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 44 Martin Sus
  • 88' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 19 Kornel Saláta (C)