Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 7 .kolo: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2018 / 19 | 7 .kolo | 1. september 2018 o 16:45 | Štadión pod Dubňom | 3364 divákov
0 : 1
( 0 : 0 )
MŠK Žilina

Belasí mohli už po niekoľkých sekundách otvoriť skóre. Moha si z krídla hodil loptu do stredu a jeho strela pekne padala k zadnej žrdi. Lopta minula bránu len o centimetre. Greif si prvý raz siahol na loptu po siedmich minútach, keď zlikvidoval hlavičku Kašu. V 16. min dostal Šporar loptu do siete, rozhodca však signalizoval faul na Susnjara a tak gól neplatil. O tri minúty preletel center Savičeviča cez celú šestnástku, Apau si nabehol na zadnú žrď a zblízka mieril nepresne. Naši futbalisti boli o niečo nebezpečnejší než súper a z aktivity plynuli ďalšie šance. V 26. min vystrelil Dražič z pravého kraja šestnástky, Volešák s námahou boxoval na roh. Po následnom centri priťukol Dražič loptu Bajričovi, ten zblízka mohol prekonať Volešáka, no Žilinčanov zachránil Susnjar, ktorý zrazil Bajričov pokus. Prvé dejstvo uzavrel domáci Škvarka, ktorý napriahol zo šestástky a pred Greifom zachránil obetavý Saláta.

V 51. min založil Šporar dlhým šprintom útočnú akciu belasých. Lopta sa dostala naľavo k Mohovi, ten oblúčikom vrátil cez šestnástku Šporarovi, ktorý z voleja mieril tesne vedľa. Žilinčania pohrozili v 55. min, Tomič zblízka netrafil bránu. Po hodine hry belasí vystihli zlú rozohrávku Žiliny, Nono vystrelil zo šestnástky a lopta po teči Kašu tesne minula pravú žrď. V 68. min si Dražič prebral dlhú loptu, kľučkou si zasekol obrancu a zblízka namieril k pravej žrdi. Volešák končekmi prstov vyrazil. O minútu sme sa však už ujali vedenia. Nono centroval zo štandardky a Saláta parádnou hlavičkou k ľavej žrdi nedal Volešákovi šancu – 0:1. V 75. min si Greif zavaril pri odkope, keď trafil dobiedzajúceho Boženíka, no situáciu napokon úspešne vyriešil. Domáci v závere vrhli všetky sily do útoku, horúco bolo najmä v poslednej minúte. Greif najprv vyrazil nožničky Boženíka a po následnom rohu a hlavičke Káčera odvrátil Saláta loptu z bránkovej čiary. Greif ešte v samom závere zlikvidoval priamy kop domácich a belasí sa tak mohli radovať zo zisku cenných troch bodov.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 69. Saláta

Žlté karty: 41. Škvarka – 45. Savičevič, 88. Nono, 90. Dražič, 90. Šporar

Rozhodovali: Ziemba – Kováč, Bobko

Návšteva: 3364 divákov

Žilina: Volešák – Anang, Kaša, Susnjar, Sluka – Fazlagič – Tomič (80. Balaj), Škvarka (85. Bičachčjan), Káčer, Holúbek (71. Gerebenits) – Boženík

Slovan: Greif – Apau, Saláta, Bajrič, Božikov – de Kamps – Savičevič (76. Ljubičič), Nono (88. Laczkó) – Dražič, Šporar, Moha (90. Hološko)

• 69' 0 : 1 19 Kornel Saláta