Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 4 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra
Fortuna liga | 2018 / 19 | 4 .kolo | 12. august 2018 o 19:00 | Štadión Pasienky | 1152 divákov
1 : 1
( 0 : 1 )
88. Šporar
FC Nitra
44. Taiwo

Martin Ševela urobil oproti súboju s Rapidom Viedeň až sedem zmien v základnej zostave. Ako prvý z brankárov mal prácu Greif, ktorý v 6. min vyrazil nepríjemnú strelu Fábryho. V 16. min Rabiu nezištne našiel na ľavej strane Šporara, ktorý si zasekol obrancu a už bol sám pred Hroššom. Šporar sa snažil obstreliť brankára hostí, ten však v poslednej chvíli zasiahol ľavou nohou. Po následnom centri z rohu vyslal Saláta efektné nožničky, lopta však minula bránu. Silnú fázu belasých zavŕšil Savičevič kolmicou na Hološka, ktorý už zblízka prekonal Hrošša, na čiare však Križan zabránil gólu a zrazil loptu na roh. Hostia sa pripomenuli v 25. min, Križan hlavičkoval na zadnej žrdi nad bránu. Po polhodine hry si aktívny Šporar opäť zbehol na ľavú stranu, tentoraz vypálil z uhla a Hroššo na dvakrát vyboxoval. Belasí to skúšali aj zo stredných vzdialeností, Savičevič v 36. min napriahol z diaľky a vyslal zdravú strelu k pravej žrdi. Hroššo však bol pripravený a zasiahol. Vzápätí mal Šporar na kopačke vedúci gól, keď sám postupoval na brankára. Prvú strelu Šporara vyrazil Hroššo, pri pokuse o dorážku zasiahli obrancovia. Tesne pred polčasovým hvizdom z ničoho nič udreli hostia. Nitranom vyšla kombinácia pred šestnástkou, Taiwo obišiel Greifa a mal pred sebou odkrytú bránu – 0:1.

Slovan vstúpil do druhého dejstva s dvojnásobným striedaním, miesto Savičeviča a Cmiljaniča prišli na hraciu plochu Holman a Moha. Belasí zatlačili súpera, ten však bránil úporne s defenzívnym blokom pred vlastnou šestnástkou. Až v 56. min sa nám otvoril priestor v obrane hostí, Šporar však v dobrej pozícii pálil nad. O dve minúty mohlo byť vyrovnané, Moha sa uvoľnil na ľavom kraji pokutového územia, vyslal prudkú strelu a Hroššo v poslednej chvíli vyrazil. Následne Martin Ševela využil aj tretie striedanie, miesto de Kampsa prišiel na hraciu plochu Čavrič. Práve striedajúci Čavrič sa v 73. min rútil po ľavej strane smerom na Hrošša, snažil sa ho obstreliť, brankár hostí však opäť čarovne zasiahol. V 83. min po centri Mohu strieľal Čavrič z hranice šestnástky, jeho pokus len tesne minul ľavú žrď. Belasí sa dočkali v 88. minúte. Rabiu vyslal dlhú loptu do šestnástky, Šporar sa najlepšie zorientoval v skrumáži a zblízka trafil k pravej žrdi - 1:1. Následne mal ešte Saláta na kopačke víťazný gól, no zblízka neprekonal Hrošša.

ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra 1:1 (0:1)
Góly: 88. Šporar - 44. Taiwo

Slovan: Greif – Apau, Saláta, Laczkó, Suchockij – de Kamps (69. Čavrič) – Savičevič (46. Holman), Rabiu – Hološko, Šporar, Cmiljanič (46. Moha)

Nitra: Hroššo – Kuník, Farkaš, Križan, Chovanec – Šimončič, Kóňa – Taiwo, Fábry (86. Machovec), Kotrík – Vestenický (79. Steinhübel)

• 44' 0 : 1 18 Abdulrahman Taiwo
  • 88' 1 : 1 9 Andraž Šporar