Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Slovnaft Cup Semifinále : FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava
Slovnaft Cup | 2017 / 18 | Semifinále | 18. apríl 2018 o 17:00 | Trnava | 6180 divákov
1 : 1
( 1 : 1 - 3 : 4 pen )
FC Spartak Trnava
43. Egho
11. Šporar

Belasí začali podľa očakávaní aktívne a v úvodných minútach Trnavu takmer nepustili k lopte. V 11. min sme sa ujali vedenia, keď Holmanov center z rohu prepadol na zadnú žrď. Rundič sa z voleja oprel do lopty a Chudý síce jeho strelu vyrazil, no pozorný Šporar doklepol loptu do brány – 0:1. Zakrátko mohol Holman postupovať sám na Chudého, no Hladík v poslednej chvíli odvrátil na roh. Hra sa potom upokojila, Slovan mal stále hernú prevahu, no bez väčších príležitostí. Domáci prvýkrát vystrelili až v 38. min, keď Šulla vytlačil nepríjemnú strelu Čanturišviliho pod brvno. Slovanisti svoj náskok do prestávky neudržali. V 43. min využil Egho nedorozumenie v obrane Slovana a strelou k pravej žrdi vyrovnal – 1:1.

Cez prestávku zrealizoval Martin Ševela jedno striedanie, miesto Aleksandara Čavriča prišiel na ihrisko Filip Hološko. V 49. min sa Nono oprel do lopty zo vzdialenosti 20 metrov, jeho strela tesne minula ľavú žrď. Slovan pokračoval v aktivite. V 58. min brankár Chudý len vyrazil strelu Mohu, čo využil dobiehajúci Holman, ktorý prehodil Chudého. Oblúčikom našiel na zadnej žrdi Hološka, ten hlavičkoval, no Chudý na čiare zachránil Trnavu od gólu. V 63. min Hološko ďalšiu veľkú šancu, keď po skrumáži v šestnástke vypálil prudko z otočky, Chudý opäť zasiahol. Belasí mali v 76. min k dispozícii priamy kop z výhodnej pozície, tečovaná strela Holmana letela tesne vedľa brány. V 85. min potiahol Šporar loptu po ľavom krídle a prihral do stredu, tam však Holman ani Hološko nedokázali usmerniť loptu do siete.

Zápas tak dospel do rozstrelu zo značky pokutového kopu. Rozhodujúci premenil Vukan Savičevič a poslal Slovan do finále!