Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Slovnaft Cup Semifinále : ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava
Slovnaft Cup | 2017 / 18 | Semifinále | 4. apríl 2018 o 18:30 | Bratislava | 2141 divákov
1 : 1
( 1 : 0 )
10. Čavrič
FC Spartak Trnava
81. Egho

V peknom jarnom počasí začali slovanisti aktívne a mali loptu častejšie na kopačkách. Podarilo sa im udrieť už z prvej vážnejšej šance. V 10. min vyhral Šporar dôležitý hlavičkový súboj a Holman peknou kolmicou vysunul napravo Čavriča. Ten z prvej loptu trafil parádne ponad padajúceho Chudého a loptu zastavila až sieť – 1:0. Trnava aj po inkasovanom góle úporne bránila a belasí sa napriek peknej kombinačnej hre nedostávali na dostrel Chudého brány. Až po polhodine sa Šporar odhodlal k strele spoza šestnástky, namieril pekne k pravej žrdi, no Chudý zasiahol. Zakrátko Čavrič zabojoval o dlhú loptu a dokázal obstreliť vybiehajúceho Chudého, na zadnej žrdi však bol Kadlec, ktorý loptu odvrátil do autu. Hostia prvýkrát pohrozili až v 36. min, keď Yilmazova strela z 20 metrov preletela tesne vedľa pravej žrde. Tesne pred prestávkou sa Rabiu oprel ľavačkou do odrazenej lopty a Chudý len očami vytláčal strelu, ktorá tesne minula ľavú žrď.

V úvode druhého polčasu vyrukoval Spartak o niečo aktívnejšie, no belasí bez problémov ubránili trnavské akcie. Po hodine hry predviedol Moha peknú narážačku s Rabiom, v postupe na bránu ho v poslednej chvíli zastavil sklzom Oravec. Následne Rabiu parádne našiel napravo Čavriča, ten dával pred bránu Šporarovi, ktorému loptu doslova spod nohy odkopol Oravec. Hostia pohrozili v 67. min, Yilmaz z voleja netrafil bránu. V 80. min Spartak predviedol brejk po pravom krídle, Jirka nahral krížne Čanturišvilimu, ktorý zakončil do odkrytej brány. Bajrič však na čiare fantasticky zastúpil Šullu a a obetavo zachránil slovanistov od inkasovaného gólu. O minútu neskôr však už bolo vyrovnané, keď Egho osamotený v šestnástke prekonal Šullu - 1:1. Belasí vrhli všetky sily do útoku, veľkú šancu mali v samom závere, no Čavričov strieľaný center zrazil Oravec ešte pred dobiehajúcim Šporarom. Stav sa však už nezmenil a tak sú postupové šance oboch tímov otvorené.