Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 32 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina
Fortuna liga | 2017 / 18 | 32 .kolo | 19. máj 2018 o 17:00 | Pasienky, Bratislava | 1365 divákov
3 : 2
( 2 : 1 )
33. a 56. Čavrič, 18. Holman
MŠK Žilina
11. Kaša, 64. Mráz

Zápasový report

Belasí vstúpili do zápasu mimoriadne aktívne a v úvodných minútach vyslali štyri strely na bránu Žiliny. Prudká strela Mohu letela nad, van Haaren mieril tesne vedľa a Holman zase tesne nad bránu. Najnebezpečnejšie vyznel pokus Čavriča, ktorý ešte tečoval Kubík a lopta pristála na hornej sieti. Žilina udrela zo svojej prvej šance. V 11. min neustrážila naša obrana Kašu, ktorý zblízka obstrelil Šullu – 0:1. Slovanisti mohli okamžite odpovedať. Čavrič prenikol po pravej strane a nabil pred bránu Mohovi, ktorý sa však cez Volešáka nepretlačil do koncovky. V 18. min naši hráči zakombinovali, Holman prihral Čavričovi, ktorého už v šestnástke stiahol Mihalík k zemi. Nariadenú penaltu premenil Holman, ktorý namieril k pravej žrdi a Volešáka poslal do opačnej strany – 1:1. O dve minúty sme mohli ísť do vedenia, keď Čavrič pripravil ideálnu streleckú pozíciu Hološkovi. Ten vyslal krížnu strelu, ktorú Volešák reflexívne vyrazil. V 27. min sa predviedol aj Šulla, ktorý pokryl strelu Mihalíka k žrdi. Zakrátko Šulla bravúrne zneškodnil prudkú strelu Škvarku zo strednej vzdialenosti. Belasí predviedli v 33. min krásnu akciu – Čikoš vybojoval loptu, tá sa dostala napravo k Holmanovi, ktorý nezištnou prihrávkou našiel Čavriča v strede šestnástky. Čavrič z prvej napálil loptu k pravej žrdi a rozvlnil sieť – 2:1. Vzápätí opäť Čavrič predviedol parádny šprint po pravom krídle, z posledných síl ešte prihrával Mohovi, pred ktorým zasiahol Volešák.

Po prestávke ako prví pohrozili hostia, Kaša mieril zo šestnástky tesne vedľa. Skvele hrajúci Čavrič v 56. min prešprintoval po pravom krídle a šikovne obstrelil vybiehajúceho Volešáka – 3:1! Žilinčania po dvojnásobnom striedaní kontrovali v 64. min, keď sa v hraničnej situácii uvoľnil Mráz a trafil popri Šullovi k bližšej žrdi – 3:2. V 68. min napriahol Moha z diaľky a strelou k ľavej žrdi poriadne natiahol Volešáka. Vzápätí to z podobnej vzdialenosti skúsil aj van Haaren a Volešák s námahou vyrazil. Neudržateľný Čavrič potom prešprintoval poza obranu Žiliny a zastavil ho až Volešák. Moha mohol doraziť do odkrytej brány, no lopta mu sadla zle a mieril vysoko nad. V 87. min mohol Moha rozhodnúť, po parádnom šprinte však v súboji zoči-voči neprekonal Volešáka. V nadstavenom čase Šulla zachránil víťazstvo, keď končekmi prstov vyrazil tečovanú strelu Mráza. Po následnom brejku ešte mieril Cmiljanič nad bránu.