Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 31 .kolo: FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2017 / 18 | 31 .kolo | 12. máj 2018 o 17:45 | MOL Aréna | 10226 divákov
0 : 1
( 0 : 1 )
FK DAC 1904 Dunajská Streda
45. Božikov

Nad Dunajskou Stredou sa pred zápasom prehnala dažďová prehánka, v čase výkopu však už vládlo slnečné počasie. Prvú veľkú šancu mali v piatej minúte domáci, keď Pambou vystrelil po centri zo štandardky a Božikov ratoval na bránkovej čiare. V 10. min odpovedal Holman, ktorý z 20 metrov namieril k ľavej žrdi a Macej mal čo robiť, aby loptu vyrazil na roh. Úvodnú sériu príležitostí zavŕšil v 20. min Bayo, ktorý unikol Bajričovi a rútil sa sám na Šullu. Náš brankár predviedol parádny zákrok a Bayovu strelu z bezprostrednej blízkosti bravúrne vyrazil. Hralo sa vo vysokom tempe, šancí však bolo pomenej. Až v 37. min opäť zasiahol Šulla, ktorý kryl krížnu strelu v podaní Baya. Belasí udreli v posledných sekundách prvého dejstva. Holman centroval z rohu na zadnú žrď, kde sa presadil Božikov a hlavičkou trafil k bližšej žrdi – 0:1.

Martin Ševela zrealizoval cez prestávku striedanie, miesto Rabia prišiel do hry de Kamps. Domáci začali tlačiť a v 54. min mal Bayo dve šance – pri prvej zasiahol obetavo Bajrič a následná hlavička Baya mierila nad bránu. Zakrátko mohli belasí pridať druhý presný zásah. Moha parádnou kolmicou vysunul Šporara, ten si položil aj Maceja, no pri strele z uhla si loptu ešte zasekol a následnú strelu stihol Macej vyraziť. Tlak DAC-u bol platonický, a to aj vďaka spoľahlivo pracujúcej defenzíve belasých na čele so Šullom. DAC mal v 85. min k dispozícii priamy kop zo sedemnástich metrov, múr stečoval strelu Pačindu nad. V samom závere potiahol Moha brejk po ľavom krídle, Cmiljanič sa však po jeho prihrávke nedokázal presadiť. Následne Šporar ukážkovo sklepol do stredu Cmiljaničovi, ktorého strelu do prázdnej brány zrazil Šatka na roh. Belasí v nadstavenom čase prežili "klinickú smrť," keď hráči DAC dvakrát po sebe trafili bránkovú konštrukciu.

• 45' 0 : 1 29 Vasil Bozhikov
  • 31' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 4 Marin Ljubičić (C)
  • 33' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 66 Kenan Bajrić
  • 60' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 6 Joeri De Kamps
  • 66' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 13 Jose Antonio Delgado Villar
  • 67' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 30 Michal Šulla
  • 83' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 20 Yves Simon Pambou Loembet
  • 86' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 26 Kristián Koštrna
  • 87' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 2 Boris Sekulić (C)