Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 28 .kolo: AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2017 / 18 | 28 .kolo | 22. apríl 2018 o 17:00 | Na Sihoti | 1763 divákov divákov
1 : 3
( 0 : 2 )
AS Trenčín
74. El Mahdioui
9. Šporar, 39. Rabiu, 55. Čavrič

V príjemnom jarnom počasí sa začalo obojstranne aktívne. Ako prví pohrozili v 8. min slovanisti, keď Savičevič vystrelil zo strednej vzdialenosti a lopta po teči Kleščíka len tesne minula pravú žrď. Nasledovali dva rohové kopy, a ten druhý mal gólové vyústenie. Nono centroval pred päťku, kde sa Šporar presadil vo vzdušnom súboji a prudkou hlavičkou nedal Šemrincovi šancu – 0:1. Trenčín sa snažil o vyrovnanie, Beridze vyslal nepríjemnú strelu, ktorú Bajrič zrazil na roh. Pred uplynutím úvodnej polhodiny sa dvakrát zapotil Šulla, ktorý najprv parádne stiahol strelu Beridzeho a potom v samostatnom úniku vychytal Čatakoviča. Belasí čakali na svoju šancu, ktorej sa dočkali v 39. min po akcii z pravej strany. Rabiu sa ujal lopty na kraji šestnástky a ľavačkou vykúzlil nádhernú strelu, ktorá zapadla k protiľahlej žrdi – 0:2. Takmer hneď po rozohrávke sa Šporar odhodlal k úniku po ľavom krídle a krížnou prihrávkou vyzval Mohu, ktorý však zblízka napálil do Šemrinca.

Trenčania cez prestávku dvakrát vystriedali. Nový hráč na ihrisku Mance v 53. min vypálil z nebezpečnej pozície, našťastie mieril tesne nad. V 55. min hlavičkoval Mance po štandardke a Šulla vytiahol špičkový zákrok. Rundič zároveň odkopol loptu dopredu, kam sa rozbehol Čavrič, ktorý prešprintoval obrancu. Voči Čavričovi ďaleko do poľa vybehol Šemrinec, náš krídelník si ho však obhodil a do prázdnej brány zvýšil na rozdiel triedy – 0:3. Trenčín kontroval v 58. min, keď Gong strieľal a Rundič obetavo blokoval. Belasým sa otváral priestor na brejky. Jeden z nich založil v 68. min krásnou prihrávkou Nono. Na ľavej strane sa uvoľnil Moha, ktorý centroval na zadnú žrď, kde loptu minuli Šporar i Hološko. V 70. min si Šporar prebral dlhý nákop a videl, že Šemrinec je ďaleko od svojej bránkovej čiary. Šporar ho snáď z 35 metrov skúsil prehodiť a len centimetre chýbali k tomu, aby lopta zapadla pod brvno. Vzápätí si zachytal aj Šulla, ktorý bravúrne vyrazil strelu Lawrencea zo strednej vzdialenosti. Po rohu však belasí inkasovali po spornej situácii, keď Šullu zasiahol hráč Trenčína a El Mahdioui hlavičkou trafil do odkrytej brány – 1:3. Trenčania sa ešte viac tlačili dopredu, belasí vyčkávali na brejky. V 85. min nás podržal Šulla, keď zlikvidoval prudkú strelu Manceho k bližšej žrdi. Belasí už cenné víťazstvo udržali a v tejto sezóne vyhrali piatykrát na ihrisku súpera.

• 9' 0 : 1 9 Andraž Šporar
  • 39' 0 : 2 10 Rabiu Ibrahim
  • 55' 0 : 3 45 Aleksandar Čavrić
  • 74' 1 : 3 25 Achraf El Mahdioui