Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 23 .kolo: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava

tréner Slovana

„Bol to obojstranne otvorený zápas s nešťastným koncom pre nás. Vstup do zápasu nebol podľa našich predstáv, v prvom polčase sme neskoro dostupovali súpera. Napriek tomu sme si vypracovali gólové šance, zlyhali sme však v efektivite. Do druhého polčasu sme vstúpili veľmi dobre, paradoxne sme však inkasovali po našej hrubej chybe. Chceli sme so zápasom ešte niečo spraviť, prešli sme na systém s tromi obrancami. Vytvorili sme si tlak, centrované lopty z krídel však nenachádzali adresáta. Boli sme málo nebezpeční vo vzdialenosti 20-25 metrov od brány. Bol to zápas hore – dole, obaja chceli vyhrať, tak by to malo v lige vyzerať. My odchádzame porazení, budeme však pracovať ďalej, aby sme rozvíjali hráčov a hrali pozerateľný futbal. Čo sa týka cieľov, tak my sme pred jarnou časťou ani raz nehovorili o titule. Máme jasne zadefinované ciele, ktorými sú dlhodobo budovať mužstvo a hrať pohárovú Európu, a za naplnením týchto ambícií aj pôjdeme. Teraz nás čaká pohárový súboj s Liptovským Mikulášom a cez víkend duel s Dunajskou Stredou.“

Adrián Guľa
tréner Žiliny

„Je to pre nás cenné víťazstvo nad kvalitným mužstvom. Dobre sme to odpracovali čo sa týka mentality, nastavenia i súdržnosti. Zvíťazili sme aj vďaka kompaktnosti a taktickej disciplíne v defenzíve. V závere sme išli do pätice vzadu, aby sme udržali isté priestory a som rád, že sme to zvládli.“