Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Európska liga Prvé predkolo: ŠK Slovan Bratislava - FC Pjunik
Európska liga | 2017 / 18 | Prvé predkolo | 6. júl 2017 o 19:00 | Štadión Pasienky | 1602 divákov
5 : 0
( 2 : 0 )
10., 23., 64. Mareš, 62. de Kamps, 66. Sekulič
FC Pjunik

V horúcom počasí začali slovanisti podľa očakávania aktívne a okamžite zatlačili súpera. Už v 3. min centroval Hološko na zadnú žrď, Manukjan loptu podbehol a Šefčík mal pred sebou odkrytú bránu. Nedokázal však prepáliť spleť tiel pred sebou. Slovan sa ujal vedenia v desiatej minúte. Savičevič vysunul na pravom krídle Sekuliča, ten sa zbavil obrancu a prihrávkou pod seba našiel na úrovni bieleho bodu Mareša. Český útočník z otočky napálil k ľavej žrdi – 1:0. Zakrátko šiel Mareš po prihrávke Čavriča sám na Manukjana, ktorý loptu vyrazil. Šefčík následne dorážal, napálil do bočnej siete. V 23. min hlavičkoval Hološko po centri Rundiča, Manukjan vyrazil loptu do žrde a pre Mareša už hlavou nebolo ťažké doraziť do prázdnej brány – 2:0. Greif si prvý raz zachytal až po polhodine, keď bez problémov stiahol pokus Arakeljana. Belasí boli pri chuti a tlačili sa za tretím gólom. Šefčík v 37. min centroval z rohu, lopta sa viackrát odrazila v šestnástke, no Hološko z ľavej strany už nedokázal zakončiť. Vzápätí Mareš krásnou kolmicou vysunul Šefčíka, ktorý zblízka namieril do pripraveného Manukjana. Tesne pred prestávkou postupoval agilný Mareš dopredu po pravej strane, Manukjan sa mu vrhol pod nohy a zabránil prípadnej gólovej koncovke. Hneď vzápätí po akcii de Kampsa znovu Mareš išiel sám na Manukjana, ktorý z tohto mikrosúboja opäť vyšiel úspešnejšie.

Obraz hry sa v druhom polčase prakticky vôbec nezmenil, belasí naďalej búšili do súpera. V 55. min predviedol Čavrič sólo po pravej strane, dostal sa až do pokutového územia, kde ho Šachnazarjan podozrivo zrazil na zem. Penalta sa však nepískala. Recept na sformovaný obranný val našli belasí opäť v podobe strely zo strednej vzdialenosti. Joeri de Kamps v 62. min ľavačkou napriahol z 25 metrov a nádherne vymietol ľavú šibenicu – 3:0. Prakticky z ďalšej akcie centroval Savičevič z pravého krídla, Mareš sa presadil v šestnástke a z voleja napálil pod brvno – 4:0. Gólostroj Slovana pokračoval už v 66. minúte, keď belasí vykombinovali Pjunik na pravej strane. Vittek pätičkou krásne uvoľnil Sekuliča, ktorý v súboji zoči-voči obhodil Manukjana – 5:0. V 76. min postupoval striedajúci Vittek sám na bránu, dokázal prelobovať vybiehajúceho Manukjana, no lopta len o milimetre minula pravú žrď. Záver už bol exhibíciou v podaní Slovana. Schet v 81. min nabil do strednej vzdialenosti Savičevičovi, ten sa opred do lopty a Manukjan končekmi prstov vyrazil na roh.

To, po čom viacero z vás túžilo, sa čoskoro stane realitou.