Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 20 .kolo: MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava

tréner Slovana

„Mali sme zaujímavý vstup do zápasu, už v druhej minúte sme mohli skórovať po vyloženej šanci. Do dvadsiatej minúty sme mali ešte ďalšie gólové príležitosti, Dávid Holman trafil žrď. Domáci si tiež vypracovali jednu vyloženú príležitosť, keď sme odkopávali z bránkovej čiary, čiže na šance to bolo tak 4:1 pre nás. Potom sa hra vyrovnala. Na môj vkus sme príliš vodili loptu v strede poľa, chýbalo mi otáčanie hry a častejšie využívanie krídelných priestorov. V takých úsekoch hry, ako tesne pred prestávkou, musí byť každý hráč maximálne koncentrovaný a práve kvôli chvíľkovej strate koncentrácie sme inkasovali. Druhý polčas bol úplne iný ako prvý. Diktovali sme tempo hry, vyrovnali sme a snažili sme sa strhnúť víťazstvo na našu stranu. Do hry išiel Robo Vittek, ktorý sa dostal do dvoch dobrých príležitostí, škoda, že sa mu nepodarilo aspoň raz skórovať. Ak by trafil v nadstavenom čase, tak by sme odišli s víťazstvom. Celkovo sme zo šancí, ktoré sme si po prestávke vypracovali, mali dať viac gólov a mali sme zvíťaziť. Dnes sme stratili dva body.

Anton Šoltis
tréner Michaloviec

„Myslím si, že sme na prvé jarné kolo videli veľmi dobrý ligový duel. Vedeli sme, že Slovan príde s vysokou kvalitou a že si pôjde po tri body. Naše mužstvo odviedlo bojovný a poctivý výkon, navyše brankár Kira nás podržal v dôležitých fázach zápasu. Slovan mal výborný vstup do zápasu, my sme potom hru vyrovnali a ujali sme sa vedenia. Vedeli sme, čo príde v druhom polčase, že súper má kvalitu na lavičke a že sa bude tlačiť do gólov. Chválim chlapcov za bojovný výkon, som spokojný s hrou i výsledkom.“