Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 15 .kolo: FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava

Zápasový report

Belasí v špeciálnych dresoch so štátnym symbolom na hrudi začali v Dunajskej Strede aktívne. Už v 5. min sa Čavrič uvoľnil na ľavom kraji šestnástky a vyslal krížnu strelu, ktorá tesne minula bránu. Domáci kontrovali v 12. min, keď Ljubičič tiahlou strelou z 20 metrov natiahol Greifa, ktorý ale zasahovať nemusel. V 25. min po štandardke DAC hlavičkoval Huk do protipohybu Greifa, ten však stihol zareagovať a pokryl loptu pred bránkovou čiarou. Zakrátko Greif vyboxoval prudkú strelu Kalmára. Belasí sa pripomenuli po uplynutí úvodnej polhodiny a hneď udreli gólovo. V 31. min centroval Holman zo štandardnej situácie, Hološko si našiel loptu v šestnástke a hlavičkou k ľavej žrdi nedal Macejovi šancu – 0:1. V 39. min mal Slovan ďalšiu veľkú šancu, keď Hološko vystihol zlú rozohrávku DAC a nabil pred šestnástku Holmanovi. Ten sa obtočil okolo obrancu a z hranice šestnástky pálil k ľavej žrdi, bránu minul o milimetre. V 42. min prišli rušné okamihy na oboch stranách. Čavrič najprv získal loptu na poliacej čiare a rútil sa sám na Maceja, pričom mal ešte naľavo Rabia. V šestnástke si Čavrič chcel zaseknúť loptu, ktorú mu v sklze vzal Davis, zdalo sa, že možno aj rukou, no rozhodca nepískal. DAC podnikol protiútok a Pačinda prudko vystrelil k ľavej žrdi, Greif bravúrne vyrazil.

V druhom polčase mali prvú šancu domáci, Ljubičič v 53. min z päťky netrafil bránu. Zakrátko Greif fantasticky zlikvidoval hlavičku Čmelíka z bezprostrednej blízkosti. Slovan mal tutovku v 56. min, keď Čavrič prenikol po ľavom krídle do šestnástky a dal na stred Rabiovi, ktorého strelu však Šatka zrazil na roh. DAC vyrovnal v 65. min, keď Pačinda hlavičkoval po centri z rohu a umiestnil loptu k ľavej žrdi – 1:1. Nasledovala fáza medzišestnástkového futbalu, veľa šancí nebolo ani na jednej strane. Až v 83. min nečakane udrel DAC, keď Kalmár krížnou strelou prekonal Greifa – 2:1. V nadstavenom čase dali belasí všetky sily do ofenzívy. Vittekovu hlavičku zblízka Macej vyrazil, Oršula ešte zblízka dorážal, no mieril nad. V poslednej šanci zápasu našiel Čavrič voľného Rabia, ten hlavičkou v páde tesne minul bránu.

Góly
  • 31' 0 : 1 21 Filip Hološko
  • 65' 1 : 1 8 Erik Pačinda
  • 83' 2 : 1 13 Zsolt Kalmár
Karty
  • 52' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 2 Boris Sekulić (C)