Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 14 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FK Senica
Fortuna liga | 2017 / 18 | 14 .kolo | 28. október 2017 o 17:00 | Pasienky, Bratislava | 481 divákov
2 : 2
( 2 : 0 )
7. Sekulič, 33. Mareš (z 11 m)
FK Senica
46. Duga, 49. Podhorin

Ivan Vukomanovič pristúpil k zmene rozostavenia na 4-3-3, pričom útočné akcie dopĺňali aj krajní obrancovia Chouchoumis a Čikoš. V sychravom počasí začali belasí podľa očakávania náporom a ten sa im vyplatil už po siedmich minútach. Chouchoumis centroval z ľavej strany na zadnú žrď, to ešte Podhorin odvrátil na roh. Holman však centrom z rohu našiel na bližšej žrdi Sekuliča, ktorý vložil nohu do lopty a umiestnil ju ponad Placha – 1:0. O tri minúty v prečíslení dvoch proti jednému Holman nabil Marešovi, ktorý však zoči-voči Plachovi nezakončil dostatočne dôrazne. Ďalšiu šancu vypracoval Čikoš, ktorý prudkým centrom na päťku poriadne vystrašil Placha. Rundič to v 24. min skúsil aj zo strednej vzdialenosti, jeho strela letela tesne nad bránu. V 31. min Hološko z priameho kopu namieril pekne k pravej žrdi, Plach loptu vyrazil a Rundič sa snažil o dorážku. Richtárech ho však zozadu stiahol k zemi a nasledoval tak pokutový kop. Mareš z penalty s prehľadom napálil do stredu brány, Plach šiel k pravej žrdi – 2:0.

Len niekoľko sekúnd po začiatku druhého dejstva Seničania znížili. Smékal sa uvoľnil na pravom krídle a prihral do stredu šestnástky Dugovi, ktorý prekonal Greifa strelou do ľavého horného rohu – 2:1. V 49. min bolo dokonca vyrovnané, keď si Podhorin našiel loptu po centri Medveděva a zblízka hlavičkoval do siete – 2:2. Slovan sa na dva senické údery snažil reagovať a zatlačil súpera pred jeho bránu. Útočné pokusy však narážali na sformovanú senickú obranu, a keď to Holman v 59. min skúsil z diaľky, tak lopta letela nad. V 71. min sa Mareš obtočil okolo obrancu a v páde vyslal krížnu strelu, ktorá sa odrazila od žrde, potom od Placha a zastala presne na čiare. Zakrátko Droppa vyslal oblúčik na zadnú žrď, Mareš tam síce na loptu nedosiahol, no lopta smerovala mimo dosah Placha a odrazila sa od bránkovej konštrukcie. V 75. min znovu Droppa prešiel stredom poľa a vyslal prudkú krížnu strelu, ktorú Plach s námahou vyboxoval. Tlak belasých pokračoval priamym kopom Mareša, ktorý to skúsil z 20 metrov a tesne minul pravú šibenicu. V nadstavenom čase ešte Mareš z bezprostrednej blízkosti hlavičkoval do brvna.

• 7' 1 : 0 2 Boris Sekulić
  • 33' 2 : 0 26 Jakub Mareš
  • 46' 2 : 1 7 Denis Duga
  • 49' 2 : 2 20 Oliver Podhorin