Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 11 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra
Fortuna liga | 2017 / 18 | 11 .kolo | 30. september 2017 o 19:00 | Pasienky, Bratislava | 723 divákov
1 : 1
( 1 : 0 )
8. Hološko
FC Nitra
88. Kóňa

Slovan v chladnom jesennom podvečere začal aktívne a okamžite zatlačil Nitru pred jej bránu. Úvodná aktivita slávila úspech už po ôsmich minútach. Sekulič si urobil útočný výlet, na pravej strane šestnástky sa šikovne obtočil okolo Chovanca a tiesnený posunul loptu do stredu. Na úrovni bieleho bodu sa do nej z prvej oprel Hološko a prudkou strelou k ľavej žrdi nedal Hroššovi šancu – 1:0. Nitra sa napriek tomu, že prehrávala, naďalej držala v obrannej ulite a tak sa Slovan len ťažko dostával cez jej defenzívny val. Až v 22. min predviedli Mareš s Hološkom nádejnú kombináciu, ktorú v poslednej chvíli zmaril Križan. V 25. min sa Chouchoumis z ľavej strany snažil prekvapiť Hrošša prudkým centrom na bližšiu žrď, lopta skončila na bočnej sieti. Nitrania sa pripomenuli až po uplynutí úvodnej polhodiny. Steinhübel vystrelil z pravej strany nad a Greif si následne prvý raz siahol na loptu, keď stiahol tečovaný pokus Kuníka. V 37. min vyšla belasým pekná akcia, keď Čikoš centroval z pravej strany a Holman hlavičkou len o milimetre minul ľavú žrď. Greif zakrátko pokryl strelu Šimončiča zo strednej vzdialenosti. Slovan často hrozil z pravej strany. V 42. min sa Čikoš vydal dopredu a adresoval prudký center do šestnástky, Holman však zblízka nezakončil presne. Zakrátko vyslal Mareš zaujímavý center, Hroššo len vyrazil pred seba a k lopte bol blízko dorážajúci Oršula. Hroššo sa mu však vrhol pod nohy a odvrátil loptu. V nadstavenom čase presvišťala strela Kóňu tesne nad brvnom.

Po prestávke si ako prvý zachytal Greif, ktorý pokryl pokus Kóňu z veľkej vzdialenosti. V 53. min sa Rabiu vo vzdialenosti 20 metrov oprel do lopty a jeho tiahla strela len tesne minula ľavú šibenicu. Obraz hry sa veľmi nemenil, belasí boli naďalej aktívnejší. V 62. min si Holman vytvoril výbornú pozíciu na pravom kraji šestnástky. Vyslal prudkú krížnu strelu, ktorá len tesne minula protiľahlú žrď. Holmana bolo vpredu vidno, v 67. min to skúšal z diaľky, loptu však nenasmeroval do priestoru troch žrdí. V 78. min bol Sekulič blízko k tomu, aby pridal gólovú poistku, no z pravej strany namieril len do pripraveného Hrošša. Belasí prišli o tri body v 88. minúte. Po štandardnej situácii a strieľanom centri Chovanca sa k lopte na zadnej žrdi dostal Kóňa a vyrovnal na 1:1. V samom závere prešiel Savičevič po ľavej strane, nabil pred bránu, tam však Vittek ani Mareš zblízka nedotlačili loptu do siete.

• 8' 1 : 0 21 Filip Hološko
  • 88' 1 : 1 6 Tomáš Kóňa