Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 7 .kolo: AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2017 / 18 | 7 .kolo | 9. september 2017 o 17:00 | 2663 divákov
2 : 2
( 1 : 1 )
AS Trenčín
27. Beridze, 53. Kleščík (z 11 m)
41. a 80. Hološko

V peknom počasí sa začalo svižne. Ako prví pohrozili domáci, Paur v 11. min vyslal krížnu strelu z ľavej strany šestnástky a Greif predviedol parádny zákrok. Slovan odpovedal akciou po ľavom krídle, Holman centroval pred bránu a Chovan si loptu takmer vrazil do siete. V 20. min belasí zakombinovali pri pravej postrannej čiare. Čikoš centroval na bližšiu žrď, kde bol Mareš, ktorý z voleja napálil do bočnej siete. Hneď z ďalšej akcie vystrelil van Haaren zo strednej vzdialenosti, Greif bol pripravený pri svojej ľavej žrdi. V 22. min sa Greif vytiahol, keď zlikvidoval strelu El Mahdiouiho z bezprostrednej blízkosti. Slovan mal v 26. min veľkú šancu, keď Hološko po narážačke s Holmanom mieril sám na Chovana, no loptu si zle posunul a už nedokázal vystreliť. Trest prišiel o minútu – Greif boxoval center Gonga, lopta sa odrazila na nohu Beridzeho, odkiaľ mierila do Greifa a do siete. V 32. min Holman krásne vysunul Hološka, ten si skúšal obhodiť vybiehajúceho Chovana, no lopta napokon mierila mimo nebezpečného priestoru. O tri minúty Janga vo vyloženej pozícii netrafil bránu. V 41. min vybojoval Čavrič štandardku na ľavej strane. Holman centroval do šestnástky, Hološko si najlepšie vyskočil pred päťkou a hlavou poslal loptu pekne k žrdi – 1:1. Tesne pred prestávkou ešte domáci Janga hlavičkoval po rohu do brvna a Greif vyrazil nebezpečnú strelu Kleščíka.

V 53. min mal Trenčín k dispozícii penaltu, keď de Kamps v pokutovom území zasiahol Šuleka. Greif síce vystihol smer Kleščíkovej strely, no pri ľavej žrdi na loptu nedosiahol – 2:1. O štyri minúty mohlo byť vyrovnané. Rabiu na pravom krídle vysunul Mareša, ten ešte na stred nezištne posunul Hološkovi, ktorý zoči-voči Chovanovi mieril nad bránu. V 63. min si striedajúci Savičevič na hrote útoku prebral dlhý nákop a z uhla dokázal obhodiť Chovana. Chvíľu sa zdalo, že lopta pôjde do prázdnej brány, napokon zamierila vedľa ľavej žrde. Zakrátko Greif exportne vyrazil strelu van Haarena smerujúcu do ľavého horného rohu. V týchto chvíľach sa hralo hore - dole vo vysokom tempe. V 73. min našiel Ubbink na zadnej žrdi Beridzeho, jeho pokus Greif pokryl. Belasí mohli v 77. min vyrovnať, Holman však po rohu hlavičkoval len do brvna. Zaslúžené vyrovnanie prišlo v 80. min, keď Mareš pätičkou uvoľnil na ľavom krídle Chouchoumisa. Ten prešprintoval až do šestnástky, krížnou prihrávkou na zadnej žrdi našiel Hološka, ktorý už do prázdnej brány nezaváhal - 2:2. V 89. min mohol Božikov rozhodnúť o zisku troch bodov, keď sa k nemu odrazila lopta po štandardnej situácii. Božikov zblízka napálil k ľavej žrdi, Chovan zázračne vyrazil na roh. V nadstavenom čase ešte domáci Mance hlavičkoval zblízka vedľa.

• 27' 1 : 0 7 Giorgi Beridze
  • 41' 1 : 1 21 Filip Hološko
  • 53' 2 : 1 37 Peter Kleščík
  • 80' 2 : 2 21 Filip Hološko