Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Fortuna liga 8 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FK DAC 1904 Dunajská Streda
Fortuna liga | 2022 / 23 | 8 .kolo | 31. august 2022 o 20:30 | 5201 divákov
1 : 1
( 0 : 1 )
72. Ramirez (z 11 m)
FK DAC 1904 Dunajská Streda
3. Krstovič

Belasým vôbec nevyšiel vstup do stretnutia a už po necelých troch minútach prehrávali. Chovan najprv výborne zasiahol pri príležitosti Krstoviča, no rovnaký hráč už na druhý pokus skóroval – 0:1. Nášmu mužstvu chvíľu trvalo, kým sa otriaslo z inkasovaného gólu. V 12. min mohlo byť vyrovnané, keď Barseghjanov oblúčik z 20 metrov, ktorý padal pod brvno, vytlačil Petráš končekmi prstov na roh. Vzápätí to skúšal Čakvetadze, narazil na hradbu žlto-modrých dresov. Podobne dopadol aj Ramirez, ktorého peknou prihrávkou hľadal Zmrhal. Barseghjan to v 19. min znovu skúsil technicky, tentoraz jeho oblúčiku chýbalo pár centimetrov. DAC čakal na brejky, po jednom z nich strieľal Krstovič, Chovan bol pri svojej ľavej žrdi pripravený. Belasí sa v ďalšom priebehu prvého polčasu snažili niečo vymyslieť, no proti sformovanej defenzíve neboli úspešní. Až tesne pred prestávkou to skúsil Medveděv po odrazenej lopte, mieril však nad.

Vladimír Weiss st. reagoval na priebeh dvomi polčasovými striedaniami, do hry prišli Kucka a Medved. Práve Medved si pripísal prvé zakončenie druhého dejstva, jeho hlavička mierila vedľa. Aktívny Barseghjan to viackrát skúšal streleckými pokusmi, no tie si Petráš postrážil. V 58. min centroval Barseghjan z rohu do stredu šestnástky, Kankava to z prvej poslal na bránu, no Petráš vyrazil. V 69. min šiel Ramirez sám na Petráša, no zblízka neuspel. V 72. min sme sa už radovali z vyrovnania. Barseghjan rozbehol napravo Medveděva, ktorého v šestnástke stiahol Andzouana. Nasledovala penalta, ktorú Ramirez s prehľadom premenil a vyrovnal – 1:1! Belasí však chceli vyhrať. Čakvetadze v 78. min potiahol loptu po ľavej strane, vystrelil k ľavej žrdi, Petráš vyboxoval na roh. V 81. min sme prežili nebezpečný brejk DAC, Krstovič po ňom tesne minul Chovanovu bránu. Rušný záver ďalší gól nepriniesol, na Tehelnom poli sa body delili.

ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:1)

Góly: 72. Ramirez (z 11 m) - 3. Krstovič

Žlté karty: 31. Ramirez, 34. Kankava, 90. Abena – 71. Andzouana, 78. Káčer, 90. Kalmár

Rozhodovali: Ziemba – Hancko, Bednár

Návšteva: 5201 divákov

Slovan: Chovan – Medveděv (81. Hrnčár), Kašia, Abena, Pauschek (46. Medved) – Mustafič (46. Kucka), Kankava – Barseghjan (81. Čavrič), Čakvetadze (88. Šaponjič), Zmrhal - Ramirez

Dunajská Streda: Petráš – Pinto, Brunetti, Muhamedbegovič – Blackman, Fazlagič, Káčer, Andzouana – Veselovský (76. Kalmár), Ramadan (69. Szánthó) – Krstovič (90. Dimun)

• 3' 0:1 Nikola Krstovic