ŠK Slovan Bratislava - MFK Skalica

Všetko čo vás zaujíma o belasých
Slovanist4
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Streda, 26. Augusta 2015, 11:58
Kontaktovať užívateľa:

ŠK Slovan Bratislava - MFK Skalica

Príspevokod užívateľa Slovanist4 » Piatok, 28. Augusta 2015, 20:21

ŠK Slovan Bratislava - MFK Skalica
kedy: 29.8. 2015 o 19.00 h
kde: Pasienky
Vzájomná bilancia : Skalica je nováčik, je to prvý vzájomný zápas.

Predpokladané zostavy:
Slovan:
Mucha - Čikoš, Gorosito, Saláta, Podaný - Milinkovič, Sekulič, Gonzalez, Kubik - Priskin, Vittek

Skalica:
Hajdúch – Švrček, Konečný, Majerník, Ciprys – Kurák, Bariš, Čermák, Mazan – Gašparík – Lietava

Pred zápasom:
Je to prvý vzájomný zápas v najvyššej futbalovej súťaži. Historicky najúspešnejší slovenský klub a prvoligový nováčik sú pred týmto zápasom prekvapivo susedmi v tabuľke (5. resp. 6. miesto). Skalica po výbornom začiatku (víťazstvo nad Ružomberkom vonku a nad druhým nováčikom z Michaloviec doma), získala v ďalších štyroch zápasoch len 1 bod za domácu bez gólovú remízu s Podbrezovou. V posledných dvoch prehratých zápasoch (zhodne 2:3 s Trnavou a Zlatými Moravcami), stratila Skalice priebežné vedenie.

Slovan má začiatok sezóny zatiaľ veľmi rozpačitý. Napriek posilneniu tímu opäť predčasne vypadol z EL (jasnému vyradeniu Krasnodarom predchádzali nepresvedčivé postupy cez dva amatérske tímy) a v domácej súťaži si za prvých 6 kôl súťaži dokázal "vybudovať" 5 bodový odstup od vedúceho Trenčína. Vzhľadom na tieto výsledky a tiež vzhľadom na možno ešte nepresvedčivejšiu hru, došlo k výmene trénera. Vedenie signalizuje, že tentokrát vyberalo trénera dlhodobejšie, tak snáď dostane aj primeraný čas na prácu s tímom. Premiéra v derby s Trnavou bola pre "Papu" víťazná. Nadviaže na víťazstvo aj v zápase so Skalicou? Slovanu dlhodobo chýba zranený Dobrotka, Simovič, absentuje Meszároš. Otázny je štart Vitteka.

Ako to teda vidíte? Prehráme doma aj s ďalšími záhorakmi alebo pôjdeme do reprezentačnej prestávky s relatívne dobrou pohodou po 2 víťazstvách? Koľlko padne gólov a kto budú strelci? Príde na Pasienky v dobrom futbalovom čase aj počasí viac ako 1000 ľudí? :lol:

Discuss

DaMo9030
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Piatok, 17. Júla 2015, 18:03
Kontaktovať užívateľa:

Re: ŠK Slovan Bratislava - MFK Skalica

Príspevokod užívateľa DaMo9030 » Piatok, 28. Augusta 2015, 20:25

Mužstvo bude makat oba polcasy nie len jeden.
vyhrame 3-0
návšteva podobna ako na TT - 1500
po zápase bude publikum skandovať "papa"

Slovanist4
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Streda, 26. Augusta 2015, 11:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: ŠK Slovan Bratislava - MFK Skalica

Príspevokod užívateľa Slovanist4 » Piatok, 28. Augusta 2015, 20:27

Za seba optimisticky tipujem 3:1, góly: Saláta, Priskin 2

Osobne + 2 ks prispejem k snahe o prelomenie magickej hranice 1000 divákov :twisted:
Naposledy upravil/-a Slovanist4 v Piatok, 28. Augusta 2015, 20:28, upravené celkom 1 krát.

Slovanist4
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Streda, 26. Augusta 2015, 11:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: ŠK Slovan Bratislava - MFK Skalica

Príspevokod užívateľa Slovanist4 » Piatok, 28. Augusta 2015, 20:27

po zápase bude publikum skandovať "papa"
:mrgreen: :mrgreen:

Amstaff88
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Štvrtok, 20. Novembra 2014, 04:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: ŠK Slovan Bratislava - MFK Skalica

Príspevokod užívateľa Amstaff88 » Sobota, 29. Augusta 2015, 13:07

Ako pekne mu to ,,moje,, PAPA prischlo :D :D :D Myslim že vyhrame avšak dufam že nuloveho Sekuliča a dreveneho Ferka Kubika nepostavi.. Toto je už treti zapas pri ktorom som čakal/čakam na Vukana (Vuk = v slovenčine Vlk, takže dufam že tento naš VLČKO bude aj rovnako dravy, osobne do neho vkladam velke nadeje a tešim sa už na jeho hru, len či sa dočkam). Pretože aj Strakaty Tomaš mi nejako neodpovedal na otazku čo je s nim. Slovan predvedie už svoju klasicku ,,tragicku nepozeratelnu,, hru (kiežby som sa mylil) avšak vzhladom nato že tu je PAPA tyžden aj s cestou sa neni čomu čudovať. Do buducnosti sa to určite zmeni! Čo ma naozaj se*e že nehra Simovič, ten Slovanu chyba ako sol, Gonzales dufam že bude znova makať ako proti Trnave. Najviac ma ale se*e že všetky zapasy idu naraz, ten kto to zostavuje je chory..Senica : Trenčin ide na Slovak športe zaroveň so Slovanom. Ako keby jeden zapas nemohol byť skor a jeden neskor.

DaMo9030
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Piatok, 17. Júla 2015, 18:03
Kontaktovať užívateľa:

Re: ŠK Slovan Bratislava - MFK Skalica

Príspevokod užívateľa DaMo9030 » Sobota, 29. Augusta 2015, 19:38

Konečne prvy polcas pekne od podlahy!!!

Slovanist4
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Streda, 26. Augusta 2015, 11:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: ŠK Slovan Bratislava - MFK Skalica

Príspevokod užívateľa Slovanist4 » Sobota, 29. Augusta 2015, 19:57

Bez opakovaciek priamo na štadióne ťažko na isto povedať ako to bolo s tou penaltou(dost prísna vyzerala aj keď ho postrcil) a ci ten 3.gól bola lopta ozaj za čiarou, ale bez ohľadu na to,dnes fakt hrajú celkom dobre. Okrem gólov bola žrď a pár ďalších (polo)šancí.

Slovanist4
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Streda, 26. Augusta 2015, 11:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: ŠK Slovan Bratislava - MFK Skalica

Príspevokod užívateľa Slovanist4 » Sobota, 29. Augusta 2015, 20:01

Jaj a keby som to nepočul na zivo neverím, že raz budem z "kotla " počuť skandovanie: Rozhodcovi mrkvu! :twisted:

servac78
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Piatok, 11. Júla 2014, 20:53
Kontaktovať užívateľa:

Re: ŠK Slovan Bratislava - MFK Skalica

Príspevokod užívateľa servac78 » Sobota, 29. Augusta 2015, 23:01

Chlape nosata zacinas sa mi pacit :). Ked si prisiel do kabiny tak si poznal hracov po mene, mal si nastudovanu historiu klubu, odpozerane zapasy. A to je dobre, to posledne roky v Slovane chybalo. Trener co pracuje systematicky, je narocny na hracov a seba. Dufam ze ti to vydrzi co najdlhsie.
Inak co sa tyka udrzania tempa pocas celeho zapasu tak to je dlhorocny problem, nielen Slovana ale slovenskeho futbalu. Kopnut do zadnice doterajsieho kondicneho trenera a zobrat nejakeho poriadneho rasa nech tie nase baletky trochu prezenie. Chlapci su to s talentom, len sa im nechce makat.

Amstaff88
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Štvrtok, 20. Novembra 2014, 04:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: ŠK Slovan Bratislava - MFK Skalica

Príspevokod užívateľa Amstaff88 » Nedeľa, 30. Augusta 2015, 00:45

No kde začať a čo povedať o dnešnom zapase. Dnešny zapas mi prišiel doslovne ako dedinsky, až som pri ňom zaspaval. Tempo hry poslabšie ako vždy, dokonca sa nebojim nazvať ho leňochod futbal alias ležerny. Keď som to začal zo začiatku pozerať, tak to vyzeralo fakt ako na dedine, divaci žiadni..ticho..štadion katastrofalny jak po vybuchu v Černobyle a tempo prechadzkove až mi z toho oči klipkali. Ale vraťme sa k hre, nemožem povedať doslovne že sa tam nič nedialo, pretože možeme predsa len byť hrdi že mame zopar hračov ktori Slovan držia. Len jednoducho to tempo v slovenskom futbale neviem pochopiť, ak to niekto chapete kludne mi to vysvetlite, ďakujem. Človek keď pozera iny futbal, inu ligu, tak sa tam beha jak keby ich pitbull nahaňal z lava do prava po cely zapas (Španielsko, Nemecko atď), mnohi si možno poviete preboha to nemožeš porovnavať.. ale prečo nie? nehovorim o kvalite hračov, o hre ako celku, ale tempe! Jak je možne že v inych kluboch sa beha a keď sledujem naš futbal je to skor kračana, doslovne najmä dnešny zapas mi tak pripadal. Aj keď prvy polčas ešte mal ake take tempo, ale druhy to už ťažko popisať, je to ďalšia z veci ktoru nechapem, dobre mali 3:0 ale to znamena že možu si dovoliť prestať hrať? su to skutočne take hviezdy aby nemuseli pilovať kondičku, techniku a tieto veci? prečo sa nesnažili aj v druhom polčase makať a davať viac golov aj keď mali vyhru jednoznačnu? veď zapas sa hra 90 minut a kludne keby druhy polčas neodflakli tak mohli dať aj 8,9 golov (nadsazka). Všimol som si že mnohi (diskutujuci) chvalili dnešnu hru Slovanu pozitivne, že sa lady pohli a posun je vidieť, no však podla mojeho nazoru každa minca ma dve strany.. je jasne že herny štyl sa skrašluje čo sme mohli vidieť, ale je to skutočne tou našou vysnivanou drinou ktoru si tak prajeme aby hrači predvadzali alebo je to iba tym že Skalica dnes bola uplne slabučka ako čaj a davala našim chlapcom priestoru ako za mak? Toto je na zamyslenie..pretože kombinačne už čo to predvadzali, lenže otazka znie či by im takuto hru dovolila taka Žilina alebo Trenčin (nehovoriac o zahraničnych kluboch ktore hraju napr. EL,LM)..myslim si že nie..a potom všetci čo dnešny zapas chvalili až nadpriemerne pozitivne by možno ostali prekvapeni a sklamani. Nechcem tym povedať že by to tak aj bolo je to len uvaha. Či sa skutočne už lady pohli alebo to bolo len velmi lahkym superom ktory im daval priestor na taku hru aku dnes hrali. Či to čo dnes predvadzali je praca PAPU alebo nie si netrufnem hodnotiť, pretože je tu velmi kratko nato aby ich niečo naučil a tak sa toho zatial zdržim, necham mu času. No podla mojho nazoru to bude mať ťažke.. prečo?.. existuje take prislovie..ohybaj ma mamko pokial som ja Janko, keď už budem Jano neohneš ma mamo.. čo z toho plynie? že mnohi z nich už su starši chuji a tym padom ich učiť na ,,niečo,, nieje vždy najlachšie.. to je pekne vidieť v Žiline že mladšich lahšie naučiš na čokolvek. Na niektorych hračoch mi vadi že keď su v šanci snažia sa vystreliť silou ako zmyslov zbaveni namiesto toho aby dali technicku strelu z ktorej može byť jednoznačny gol keďže je presne mierena, dnes take šance mali aj Milinkovič aj Zrelak, no napriek tomu zbytočne silou bez rozumu, jedna do tyčky druha do brankara. Ale aby som už prešiel k samotnehmu hodnoteniu hračov, aj keď sa pravdepodobne budem znova opakovať ako v inych zapasoch .. Gorosito fajn, zda sa mi že sa ukludnil a už zbytočne nejde do suboja tvrdo, Čikoš dnešna hra vyborne! ešte lepšie ako v predošlom zapase, bol viacmenej ,,všade,, a bolo o ňom počuť cely zapas, Salata fajn, Podany vyborny hrač! drzy je ako ploštica, priliš si dovoluje a to je vyborne, som hrdy nato že ho mame je obrovskym prinosom pre mužstvo, Sekulič bohužial opäť nič (dokonca sa priznam že som si v 65 minute pozrel znova supisku či je na ihrisku) stale nechapem načo je stavany keď je do počtu, Gonzales ! perfektny hrač! ten chlapec je poklad, neskutočny prehlad na ihrisku, dravy, možno aj najlepši ktoreho mame, dnes jednoznačne najlepši hrač, len nerozumiem a zaroveň je to aj škoda prečo ho dava tak skoro dole, ani minuly zapas neodohral cely, Priskin fajn, v prvom polčase bolo o ňom sem tam počuť ale neskor som ho už moc neregistroval, Milinkovič super, makal ako vždy, Zrelak..Zrelak Zrelak, čo k tebe dodať, makaš ale aj tak si nejaky strateny, v minulej sezone ti to išlo lepšie, možno by ti mali kupiť mapu aby si sa znova našiel, no a Vittek..ten je kapitola sama o sebe, k nemu sa vyjadrovať nebudem, Ferko Kubik zase nič, tak sa mi zda že len chodi a len simuluje, ale zato herecke vykony podava pekne keď je zaber na jeho tvar ake grimasy stvara, Oršula tiež nič, dal sice gol ale dostal taku prihravku že len slepy by z toho gol nedal. Každopadne to cele hodnotim pozitivne, len poukazujem na niektore veci ktore ako vidim z mojeho pohladu aby ste ma tu nezožrali. Ale je to vcelku na dobrej ceste, avšak kvalita sa ukaže až v buducom kole proti Žiline, potom sa frajeri možu ukazať čo sa naučili, to už bude o niečom inom, bude prestavka maju skoro dva tyždne, držim vam palce. Hlavne už zapojte Vukana a Simoviča.

Ešte ma napadla jedna vec ktoru som si dnes uvedomil.. pri dnešnom zapase som si vlastne uvedomil prečo naše mužstva nestihaju kondične na zahranične mužstva, pretože to tempo je pomale, potom sa čudujeme že si s nami v EL robia čo chcu, no veď ano lebo ta rychlosť hry je fakt pomala. Ja osobne si v suvislosti s tymto myslim jednu vec, mnohi kritizovali ten navrh skusiť Česko/Slovensku ligu, ale ja si myslim že slovenskemu futbalu by to velmi prospelo, netvrdim že CZ liga je o niekolko levelov alebo stupňov vyššie to nie, ale podla mojeho nazoru by to malo skvely naboj, predsa len tie česke mužstva by ich preskušali vykonnostne lepšie ako nejake Michalovce, Skalica, Podbrezova a tieto mužstva.. veď kto tu je momentalne taky s ktorym si možu naozaj zahrať na urovni a zamakať? Žilina, Trenčin a možno momentalne maďari ti idu celkom jak stroje. Ale česke mužstva sa predsa len prebojovali do EL..3 mužstva plus jedno nebolo ďaleko, len o chlp neprešlo cez Ajax, by to bola vynikajuca podivana hrať proti českym mužstvam podla mňa.. je to škoda no.


Návrat na "Diskusné fórum ŠK Slovan"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných