EL 2018/2019

Všetko čo vás zaujíma o belasých
DaMo9030
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Piatok, 17. Júla 2015, 18:03
Kontaktovať užívateľa:

Re: EL 2018/2019

Príspevokod užívateľa DaMo9030 » Štvrtok, 16. Augusta 2018, 07:01

tak co dnes, prejdeme do playoff? verim ze ano!!!

peterb411
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Streda, 6. Augusta 2014, 21:23
Kontaktovať užívateľa:

Re: EL 2018/2019

Príspevokod užívateľa peterb411 » Štvrtok, 16. Augusta 2018, 23:06

Európska liga ukázala, kde sú naše slabiny a na čom treba popracovať (čiže veci, ktoré v našej lige nie sú viditeľné). Myslím si, že zaspaté úvody zápasov nás stáli postup a takmer blamáž proti Balzanu. Ďalej obrana pôsobí niekedy až príliš neisto hlavne keď sme pod tlakom (chýbala mi podpora zo stredu poľa).
Chýba zatiaľ schopnosť v rozhodujúcich momentoch zápasu prepnúť na vyššie tempo tak ako to robil Rapid a poriadne nám tým vedel podkúriť. Celkovo bolo v niektorých fázach zápasov EL badať veľkú nervozitu a školácke straty lôpt (to sa ale skúsenosťami bude zlepšovať). Celkovo by som ale nehodnotil pôsobenie v Európe negatívne. Papierovo slabšie tímy sme vyradili, papierovo silnejší tím nás po herne vyrovnanom dvojzápase vyradil. Kondícia sa podľa mňa dosť zlepšila v porovnaní s minulým rokom a v tomto smere sme nezaostávali ani v porovnaní s Rapidom. Vedeli sme si vytvoriť gólové šance, otočiť nepriaznivé výsledky, podržať loptu, súperov prehrať v strede poľa... Vyradenie ma mrzí ale taký zážitok so Slovanom ako v dvojzápase s Rapidom som už dlho nezažil (treba asi športovo uznať, že postúpili zaslúžene). Trend vyzerá byť nastavený správne, len nepoľaviť ale práve naopak začať pracovať na odstránení nedostatkov.

Martin1987
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Streda, 8. Apríla 2015, 00:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: EL 2018/2019

Príspevokod užívateľa Martin1987 » Piatok, 17. Augusta 2018, 09:34

Ja by som to tak optimisticky nevidel ... dostať štvorku od Rapidu v odvete je určite hanba, pretože to je prehra rozdielom triedy a o pár dní, mesiacov a rokov sa nebude nikto pýtať ako vyzerala hra, ale, že nás rozdrvil Rapid Viedeň.

No a keď sme pri tej hre, tak bohužiaľ, nebolo to vôbec také dobré ako vedenie pred sezónou deklarovalo a teda, že buduje mužstvo pre Európu. Aké mužstvo?! Keď sme ledva postúpili cez Balzan a Rapid bol lepší, aj keď to nie je žiadne super silné mužstvo a ako Ševela povedal: "Rapid bol priechodný". U nás absolútne nefunguje defenzíva. Božikov je dobrý stopér, nie krajný obranca. On útoky nepodporí. Apau to je škoda reči, to je celé zle a ak on zostane krajným obrancom, tak môžeme zabudnúť na titul či LM budúci rok. Chcete dobrého krajného obrancu? Tak angažujte napríklad Čiviča zo Sparty, ktorý tam nehráva a v Spartaku na jeseň preukázal, že je skvelý obranca, čo sa týka obrany alebo podpory útoku. Saláta je už starý a Bajrič je nevýrazný, čo je však horšie, nikto z nich nie je rýchly a keď im újdu hráči, tak nestíhajú. Jednoducho obranu treba prekopať a doplniť rýchlostnými typmi.

Celkovo však celé naše mužstvo slabučko bráni a je vidno, že toto nie je Ševelova parketa. Teraz to možno defacto pozorovať na Trenčíne, keď zrazu toto ofenzívne mužstvo dokáže pod Monizom aj brániť, pritom obrana je rovnaká ako pred 2-3 rokmi ako za Ševelu a slabý brankár zostal.

Záloha bol proti Rapidu slabá. Rabiu strašne dlho drží loptu. Pokiaľ nebudeme hrať kolmo a rýchlejšie dopredu, tak zase nemáme šancu a rozbije nás aj Trenčín. Náš problém je tiež v tom, že našej krídla nevedia dať z protiútokov gól. Bolo to vidno v Európe a toto je zrkadlo, nie zápasy proti Seredi, Zlatým Moravciam alebo Senici. Čavrič aj Moha potrebujú 5 šancí na jeden gól.

Ďalším dôvodom neúspechu sú zlé návyky z našej ligy. To je to o čom som tu písal už x-krát. V našej lige sa našim hráčom fauly nepískajú, len niektoré a potom prídeme do Európy a sme v riti. Krásna názorná ukážka včerajšie pádu a pýtania si faulu zo strany Salátu pred druhým gólom a chudák Greif ostal sám na viacerých hráčov. Na čo je toto dobré? Keď toto "super" balkánsko-internacionálne mužstvo nebude v lige dominovať bez pomoci rozhodcov, tak v Európe nikdy nič nedokážeme.

Je pravda, že pokiaľ by Vukan alebo Moha dali gól v 70. minúte, možno by sme postúpili. Ale celkovo bola predvedená hra na slabej úrovni, pričom strašne veľa našich hráčov robila školácke chyby, keď doslova nahrávalo súperovi loptu na nohy. Obrana hrala hrozne a útok, čo mal byť našou devízou bol nulový, keď sme dokopy mali 2 čisté šance (Moha, Savičevič) a nejaké pološance. Zato Dominik opäť čaroval a zachránil nás ešte od potupnejšie debaklu v druhom polčase. Na záver, len toľko, že s pozápasovym názorom Dominika Greifa sa dá len súhlasiť.

DaMo9030
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Piatok, 17. Júla 2015, 18:03
Kontaktovať užívateľa:

Re: EL 2018/2019

Príspevokod užívateľa DaMo9030 » Piatok, 17. Augusta 2018, 09:53

Treba vidiet, ze aj domaci zapas s Rapidom mohol kludne skoncit 3-3 keby sa premenili najvacsie sance. RAPID NIE JE SLABY !!! z poslednych 8 rokov hral 6x skupinu EL !!! a nebol tam do poctu. Takze tie reci po prvom zapase boli trochu silacke. Na keby sa nehra. V odvete to mohlo skoncit 8-3 pre domacich, nie je mozne pustit ich do tolkych sanci. (Trencin mal v odvete stastie, lebo kludne mohol fasnut 5ku, ale tam zauradovala chemia z prveho zapas, inak boli zreli na podobny vysledok ako my na Rapide).
Posledne dva roky to bola blamaz, teraz konecne uhrali na co papierovo mali. Bez akehokolvek sporu toto je najsilnejsi Slovan za dlhe roky.
Do 79.minute sme boli stale v hre, mali sance aj domaci aj my. Kvoli poslednym 10.minutam ktore vysli katastrofalne, by som neodsudzoval cely dvojzapas.
Ale dobre, treba vidiet vo vsetkom aj pozitiva. Vidime na co mame teraz. Vidno ze v zime musia dojst 2-3 kvalitny hraci. Ligu vyhrame to som presvedceny, potom treba zopakovat cestu TT v tejto sezone, na novom stadione to bude o inom.

DaMo9030
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Piatok, 17. Júla 2015, 18:03
Kontaktovať užívateľa:

Re: EL 2018/2019

Príspevokod užívateľa DaMo9030 » Piatok, 17. Augusta 2018, 11:05

Este doplnim. Áno výsledkovo sme obstali najhoršie zo slovenských teamov, a úprimne neverím ze by sme uhrali napríklad dve remízy z CZ Belehrad. Ale pozrime aký team poslali holandania? Ten team by mal problémy v nasej lige. A Rapid? Opak. Vysoko motivovaný, problémy pre našich fans v najvacsej možnej miere... Kde je nejaká spravodlivosť? A vidite. TN ma šancu cez cypercanov na skupinu. Lebo ich super az by som povedal znevazil pristupom v zapase u nas. Holt aspoň vidíme ake všetky rôzne vplyvy funguju v zápoleniach.

Martin1987
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Streda, 8. Apríla 2015, 00:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: EL 2018/2019

Príspevokod užívateľa Martin1987 » Piatok, 17. Augusta 2018, 14:28

Samozrejme, že každý zápas je iný a nedá sa to porovnávať s Trenčínom alebo Trnavou. Z môjho pohľadu bol však práve Rapid zrkadlom toho v akom stave je náš Slovan. Opakujem, nie Nitra, Zlaté Moravce, Senica ani Ružomberok, ale Rapid Viedeň. A presne ako Damo napísal, v tom prvom zápase to bolo šťastie. To že je obraná slabá a pomalá vie asi každý, ale čo je smutné a čo ukázal tento dvojzápas je skutočnosť, že naše útočné esá si pomaly ani nepípli a to je to čo ma trápi. čo chceme potom uhrať o rok na novom štadióne? Či zrazu šibnutím čarovného prútika sa to zemní? No nemyslím si. Sere ma aj Rabiu, ktorý sa tam točí a drží loptu namiesto toho aby to rýchlo posúval dopredu. Čavričovi už dlhšiu dobu odskakuje lopta a nedokáže cez nikoho prejsť nieto ešte zakončiť a Moha je v driblingu dobrý, ale to zakončenie. Šporar, keď má zabrať, tak nezabere. Potrebovali sme jeho góly najmä proti Rapidu. Lenže on tam ani nemal veľa šancí, pretože vpredu mu nemal moc kto pomôcť veľakrát tam bol sám. Neviem, čakal som viac a predstavoval som si to inak, najmä predvedenú hru. Keďže nie som minimalista, tak ja som vrcholne nespokojný, pretože ešte raz zrkadlom sú pohárové zápasy v Európe (nie priateľské) a nie doomáce proti dedinským mužstvám.

Na záver ešte jedna vec. Mám taký pocit, že zápas v nedeľu v Rk nám nevyjde a bojím sa, že to bude červená pre Ševelu. Snáď sa mýlim.

slovanista4ever
Príspevky: 184
Dátum registrácie: Streda, 15. Januára 2014, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Re: EL 2018/2019

Príspevokod užívateľa slovanista4ever » Sobota, 18. Augusta 2018, 13:07

Martin, súhlasím s tvojim komentárom, len ešte by som doplnil, že hoci si Maťa Ševelu vážim, nepripravil mužstvo dobre takticky. Oni nás mali dokonale prečítaných, vedeli o našej slabšej defenzíve, a že v útoku to celé je postavené na Mohovi a Čavrovi, oboch ľahúčko zdvojovaním odpojili z hry a nemali sme žiadne náhradné riešenie. Oni využili všetky naše slabiny. Aj ja sa obávam zápasu v RK, verím, že Ševelu Kmitríkovci podržia. Nechcem tu Pepa Chovanca alebo niekoho ala Papavasiliou.

Martin1987
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Streda, 8. Apríla 2015, 00:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: EL 2018/2019

Príspevokod užívateľa Martin1987 » Sobota, 18. Augusta 2018, 22:52

slovanista4ever presne ako píšeš ... aj mne sa zdá, že celkovo nie sme dlhodobo nejako dobre pripravený po taktickej stránke, kedy proti kvalitnejším mužstvám je potrebné hrať inak ako proti outsiderom resp. mužstvám z našej ligy, ktoré nevedia potrestať naše chyby ... Ono to je síce krásne a bolo by to najideálnejšie pozerať sa iba na seba a snažiť sa súperovi vnútiť našu hru ako to chce Ševela, ale keď to vzadu vôbec nefunguje tak to je harakiri ... pokiaľ zajtra budeme výslovne v RK útočiť tak z protiútokov nás vytrestajú a pôjdeme domov bez bodu, pretože majú rýchlych a na lopte silných krídelnikov Gála-Andrezlyho a Daniela a vpredu útočníka, ktorému to sype - Ismara Tandira. Teda pokiaľ to zajtra nebude z našej strany zo zabezpečenej obrany, tak pôjdeme domov bez bodu ... otázne je či to dokáže hrať toto mužstvo, ale pochybujem, keď sledujem aké chyby robí stále napr. Apau alebo Bajrič ... inak mimochodom úplne inak sa malo hrať aj na Rapide, ale to je úloha pre trénera ... každopádne som zajtra zvedavý ako to dopadne a ako sa mu podarí hráčov ako Moha, Čavrič a spol. namotivovať na zajtrajší duel.


Návrat na "Diskusné fórum ŠK Slovan"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných