DS-SLOVAN

Všetko čo vás zaujíma o belasých
chester172
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Streda, 30. Júla 2014, 15:52
Kontaktovať užívateľa:

Re: DS-SLOVAN

Príspevokod užívateľa chester172 » Pondelok, 6. Novembra 2017, 14:38

Da sa povedat ze v dost vela bodoch suhlasim ale jednu vec chcem podciarknut, vytknut, zvyraznit (hladam vhodne slovo). Legionari - nehovorim ze su dobry, nehovorim ze su zly atd ale pozrite sa na to z ineho uhlu. OK, nepoznaju slovan, nechapu historiu nemaju k nemu vztah - ako za neho mozu hrat? jednoducho, myslite ze nejaky francuz prestupi do talianska a hra tam dobre tak preto ze ma vztah k tomu konkretneemu tymu a zivot by za neho polozil? Blbost. tu die o to ze slovan uz ma povest bohateho klubu ktory zaplati takmer hocikomu hocico a nemusi hrat ani ho*no s prepacenim. potom ty hraci zleniveju a kaslu na to. ked si zoberiete hociktory druho triedny tym z TOP 5lig (ENG,ESP,ITA,GER,FRA) tak sa absolutne nekaslu s tymi hracmi. nehras dobre? nehras vobec. a len tak sa da napredovat. Dalsia vec ktora ma len teraz napadla - pripada mi hlupe porovnavat Slovan s Bayernom, Herthou alebo Arsenalom. To su tymi ktore volaco dokazali, maju neskutocne obrovsku fanusikosvsku zakladnu. Vy si myslite ze na Bayern chodia len nemci? na Real chodia len spanieli? staci pozriet v telke jeden zapas a je vidno ze polka stadiona je zaplnena cudzincami. preto aj keby spadli do druhej ligy by mali stale plne stadiony.To sa neda so slovanom ani len porovnavat.

jozef11
Príspevky: 98
Dátum registrácie: Nedeľa, 19. Januára 2014, 11:37
Kontaktovať užívateľa:

Re: DS-SLOVAN

Príspevokod užívateľa jozef11 » Utorok, 7. Novembra 2017, 11:35

Uvediem niekoľko postrehov z relácie Bago k zápasu s DS, s hosťom Lacom Molnárom. Analyzované boli niektoré situácie, ktoré ovplyvnili zápas:
1. fatálne zlyhanie Čavriča, keď po jeho peknom prieniku išli traja na 1 obrancu, ale on sa zachoval
sebecky, namiesto prihrávky chcel loptu zaseknúť a zlyhal. Takže malo byť 0 : 2.
2. gól Mareša pre údajný ofsajd neplatil (na pokyn pomedzného rozhodcu), ofsajd však nebol - malo
byť 0 : 2.
3. druhý gól (krížnu strelu Kalmára) mohol a mal Greif chytiť.
Takže konečný výsledok mohol byť aj iný, v prospech Slovana. Spomeniem ešte dve šance Slovana v nadstavenom čase (hlavne tú čo mal Rabiu). Treba však priznať, že hráči Slovana od polovice 2. polčasu kondične odišli. Hráči DS prevýšili našich v aktivite, bojovnosti, nasadení, túžbe po víťazstve.
Ševelovi nie je čo závidieť, musí riešiť nedostatočnú kondíciu mužstva, zlepšiť vzťahy v kabíne, zlepšiť defenzívnu činnosť (najmä bránenie štandardných situácií), atď. Nerozumiem však, prečo nie je braný na zodpovednosť kondičný tréner? Zodpovedný však bol hlavný tréner (Vukomanovič). Treba však tiež povedať, že viacerí hráči prišli neskôr a neabsolvovali letnú prípravu. To u hráčov nerobia kondičné testy?
Čo už, treba sa pripraviť na Trnavu. Slovan do toho!!!

paliza
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Januára 2015, 09:44
Kontaktovať užívateľa:

Re: DS-SLOVAN

Príspevokod užívateľa paliza » Utorok, 7. Novembra 2017, 21:49

Ako zlyhanie Čavriča by som to rozhodne nenazval, naopak Čavrič to urobil nádherne, len mu žiaľ nevyšla koncovka. Neviem či hráči odišli kondične aj keď sa to všade píše........mne sa skôr zdá, že mentálne. Začali sme skoro brániť a nebyť fanúšikov DS tak by to neotočili. Tu aspoň vidieť akú podporu má mužstvo, keď ho ženie celý štadión dopredu. Pokiaľ by na Slovan chodilo viac fanúšikov na zápasy a podporovalo ho, aj hra a aj výsledky by vypadali ináč.

nsRED
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Apríla 2014, 11:20
Kontaktovať užívateľa:

Re: DS-SLOVAN

Príspevokod užívateľa nsRED » Streda, 8. Novembra 2017, 20:12

paliza súhlasím s tebou.
Len teraz neviem kto je viac tvrdohlavý či Kmotrík alebo Ultras ?
A kto viac kašle na Slovan ? Ultras či Kmotor ?

maroš1919
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Štvrtok, 21. Novembra 2013, 17:36
Kontaktovať užívateľa:

Re: DS-SLOVAN

Príspevokod užívateľa maroš1919 » Nedeľa, 12. Novembra 2017, 11:53

Nemá niekto možnosť prekopírovať sem celý článok? https://sport.sme.sk/c/20693526/kmotrik ... o-raz.html

paliza
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Januára 2015, 09:44
Kontaktovať užívateľa:

Re: DS-SLOVAN

Príspevokod užívateľa paliza » Nedeľa, 12. Novembra 2017, 19:42

Hamšík či Mak? V blízkom čase môžu byť v Slovane, tvrdí Kmotrík
Má dvadsaťsedem rokov a šéfuje najslávnejšiemu slovenskému futbalovému klubu. „Slovanu som podriadil celý život,“ tvrdí IVAN KMOTRÍK ML.

Nedávno odvolaný tréner Ivan Vukomanovič povedal, že Kmotríkovci sú slušní ľudia, ale sú obklopení zlými manažérmi. Čo si o tom myslíte?
„Tréner Vukomanovič je správny chlap, dobrý človek a snažil sa nám pomôcť. Mali sme výborný vzťah. Veľakrát sme sa rozprávali o Slovane, smerovaní klubu. Ani raz mi nepovedal, že vníma, že niekto nám škodí či pracuje proti klubu. Neviem, koho konkrétne myslel. Slovan má vyše sto zamestnancov, ale v manažmente nepracuje až toľko ľudí. A tým, ktorí v ňom sú, naplno dôverujem.“

Od roku 2008, keď sa stal majiteľom klubu váš otec Ivan Kmotrík starší, má tréner v Slovane životnosť v priemere iba osem mesiacov. Prečo nie ste trpezlivejší?„Čiastočne je pravda, že sme neboli dosť trpezliví a chceli sme to zlomiť tým, že prinesieme do tímu nový impulz. Nebolo to vždy správne. Keď zoberieme posledné dva roky, odkedy som vo vedení klubu, zmenilo sa to. Nemyslím si, že Vukomanovič dostal málo času. V zime sme mu umožnili mesačné sústredenie v Turecku, čo je v slovenských a českých podmienkach unikát. Hoci nemal toľko skúseností ako pred ním Chovanec, Weiss či Galis, verili sme, že jeho moderné metódy budú úspešné.“
Čo napokon rozhodlo, že ste s ním ukončili spoluprácu?„Prvým sklamaním bola prehra v Československom superpohári so Zlínom. Neskôr sme v Európskej lige vypadli s priemerným dánskym tímom, čo bol ďalší neúspech. Tohtoročným cieľom nebolo kvalifikovať sa do skupinovej fázy európskej súťaže, keďže na to podľa mňa ešte nie sme pripravení. Nechcel som zažiť to, že sa so šťastím kvalifikujeme a budeme fackovacím panákom ako naposledy. Napriek tomu bolo vypadnutie s Lyngby veľkým neúspechom. Stále sme mu však dôverovali. Naša hra sa nezlepšovala, neboli sme dominantní, prišla prehra v Zlatých Moravciach, remíza so Senicou a po týchto stratách bola zmena nutná. Možno mu chýbal väčší odstup od hráčov, mal byť na nich tvrdší.“
Do Slovana prišiel ďalší mladý a progresívny tréner. Vydrží Martin Ševela v klube viac ako jednu sezónu?„O Ševelu sme mali záujem už niekoľkokrát. Dva razy sme rokovali s Trenčínom, ale neúspešne. Teraz bol mojou jasnou voľbou. Vždy presadzoval atraktívny a ofenzívny futbal, po ktorom fanúšikovia volajú. Bude mať moju absolútnu podporu.“
Okrem trénerov meníte často aj hráčov. Nemyslíte, že chyba je aj vo vedení klubu?„Do klubu som nastúpil pred dva a pol rokom. Organizačná štruktúra prešla zmenami, vytvorilo sa oddelenie skautingu, marketingu či analytické oddelenie. Určite ešte nie sme vo finálnej fáze, vidím veľký priestor na zlepšenie. Nedá sa všetko urobiť hneď. Cieľom je, aby klub po prechode na nový štadión fungoval zo štrukturálnej i z hráčskej stránky, aby nám verejnosť začala opäť dôverovať a pochopila našu filozofiu, ktorá je bez výsledkov ťažko akceptovateľná.“
Aká je filozofia Slovana? Vedeli by ste ju prirovnať k inému slovenskému či zahraničnému klubu?„Je náročné porovnávať filozofiu s klubmi, ktoré majú vytvorené zázemie, štadión, akadémiu či tréningové centrum. Stále riešime tieto veci, kým ostatné kluby, ku ktorým by sme sa chceli priblížiť, riešia viac športovú stránku. Prioritou je výstavba štadióna, budovanie akadémie a implementovanie nových mládežníckych trénerov. Od prvého mužstva aplikujeme herný systém do mládeže, ale výsledok príde zrejme až v budúcnosti.“

Niektorí bývalí hráč tvrdia, že majiteľ či iní ľudia z vedenia diktujú trénerom, kto má hrať. Je to pravda?„Počas môjho pôsobenia sa to nikdy nestalo a nestane. Vždy, keď sa dohodneme s trénerom na spolupráci, prejdeme si stratégiu, herný systém, za ktorý tréner musí niesť zodpovednosť. On je s hráčmi v každodennom kontakte a musí vybrať správnu jedenástku. Potom to môžeme hodnotiť a vyvodzovať dôsledky. Ak mám dojem, že niečo nie je v poriadku, ako šéf klubu to poviem. Nikdy som však nebol direktívny a nehovoril, kto musí hrať.“
Do Slovana prichádzajú viacerí reprezentanti svojich krajín. Nedávno ste kúpili za milión eur Ibrahima Rabia. Nie sú tlaky od manažérov, aby futbalisti, ktorých zastupujú, hrávali?„Nikdy nezamedzíte tomu, aby sa manažéri nesnažili kontaktovať trénera a netlačili naňho. Som však presvedčený, že tréner má čistý stôl a to, aby tlačil manažér na klub, vylučujem. Aj najdrahší hráč Slovana môže byť na striedačke. Hrať musia vždy tí, ktorí sú v najlepšej forme. A to bez ohľadu na meno, plat alebo výšku investície.“
V klube máte množstvo zahraničných hráčov. Ako ich vyberáte? Kto rozhoduje o tom, ktorý hráč príde do Slovana?„Zaviedol som nový systém, ktorý funguje aj v zahraničí. Na každú pozíciu máme vytvorený profil hráča, ktorý musí spĺňať určité kritériá. Pri sledovaní hráčov si vytvoríme konkrétny zoznam, aby sme ich na každom poste mali aspoň osem. Keď príde za mnou tréner a povie, že potrebuje doplniť konkrétny post, oslovíme troch či štyroch, s ktorými začneme rokovať. Nikdy nejdeme len po jednom hráčovi. Finálne rozhodnutie je vždy na mne.“

Koľko máte v klube skautov a ktoré európske súťaže sledujú?„Máme šiestich skautov, pričom traja z nich sa sústreďujú na mládež. Sledujeme približne desať zahraničných súťaží. Dôraz kladieme na Česko, Rakúsko, Maďarsko, Chorvátsko, Srbsko či Slovinsko, teda krajiny, kde môžeme byť konkurencieschopní finančne i atraktivitou pre hráčov. Takisto spolupracujeme so svetovými agentúrami, ktoré nám posielajú tipy. Takto sa dostaneme k hráčom z Belgicka, Holandska či z Afriky.“
Trebárs Trenčínu sa úspešne darí v skautingu. Dokáže objaviť lacného hráča a na jeho predaji mnohonásobne zarobí. Je to pre vás inšpirácia?„Do Trenčína prichádza množstvo cudzincov, ale ľudia vidia len tých úspešných. V trenčianskom tíme do 19 rokov hrá niekoľko zahraničných hráčov a týmto smerom sa nechceme uberať. Pri všetkej úcte nie sú pre nás inšpiráciou.“
Prečo na Slovan ľudia zanevreli? Sú za tým neatraktívne výkony, neútulný štadión alebo nespokojnosť s vedením klubu?„Je to zhluk viacerých faktorov. Hrať sedem rokov na štadióne cudzieho klubu by zamávalo aj s fanúšikmi Trnavy, Sparty Praha či Legie Varšava. Infraštruktúrou, zázemím a službami môžeme v Bratislave ťažko konkurovať kinám, divadlám, hokeju či nákupným centrám, ktoré ľuďom ponúkajú komfort, aký im v súčasnosti nevieme poskytnúť. Diváci potrebujú zábavu, ktorú im nevyrovnanými výkonmi a slabým herným prejavom nie vždy prinášame. Dávame si aj vlastné góly. Napríklad na zápase s Ružomberkom, keď na štadióne vybuchol delobuch. Vtedy bolo na tribúnach vyše štyritisíc divákov. Odvtedy návštevy prudko klesajú.“
Aký je to pocit, keď si sadáte na tribúnu a vidíte, že v hľadisku je päťsto divákov?„Je to frustrujúce. Prajem si, aby sme aj Pasienky zaplnili. Verím, že slovanisti sú, ale čakajú na nový impulz.“
Približne o rok by ste sa mali sťahovať na nový štadión. Bude to stačiť, aby sa vrátili ľudia na tribúny?„Štadión bude jedným z aspektov, ktorý môže naštartovať Bratislavčanov a slovanistov z celého Slovenska. Prídu raz, druhýkrát, ale keď im nevytvoríme zábavu, viackrát neprídu. Máme ešte rok na to, aby sme stihli toho čo najviac. Mužstvo budujeme, zmenili sme transferovú politiku. Hráči ako Božikov, Rabiu, Holman i Hološko majú svoju kvalitu. Musíme v tom pokračovať. V budúcnosti možno prídu zaujímavé ponuky a predáme jedného či dvoch futbalistov, ale nikdy ich nesmie byť viac. Zároveň musíme mať vždy náhradu. Ak ju nemáme, hráča nepredáme, lebo pôjdeme proti sebe a nikdy nebudeme úspešným klubom.“

Prečo za Slovan nehrá viac slovenských futbalistov a odchovancov?
Nedávno si pamätám obdobie, keď diváci žiadali odchod Halenára, Žofčáka, Kozáka či Milinkoviča. Nebránim sa odchovancom, najradšej by som bol, keby ich v mužstve bolo čo najviac. Kritériom je kvalita. Ďalším faktorom sú financie. Cena hráča sa musí približovať jeho kvalite. Problém je v tom, že keď máme záujem o hráča z iných slovenských klubov, cena je o tridsať až štyridsať percent vyššia, ako je jeho reálna hodnota, za ktorú by ho predali do zahraničia.“

Slovan má stále najväčšiu mládežnícku základňu na Slovensku. Nemal by vyprodukovať viac kvality?
„Kvantita nezaručí kvalitu. Keď si vezmeme hráčov ako Bagi, Čermák či Vrablec, ktorých sme vytiahli pred pár rokmi, teraz hrávajú druhú či tretiu ligu. Neboli sme schopní vyprodukovať kvalitu, ktorá by mohla ísť do prvého tímu. Pracujeme na tom, do mládeže sme investovali množstvo peňazí, zobrali sme kvalitných trénerov. Slovan sa nezameral na zahraničných hráčov, ako nám stále vyčítajú. Momentálne však nemáme vo vlastných radoch dostatočnú kvalitu.“
Rodičia sa sťažujú, že v Slovane majú často prednosť protekčné deti. Viete o tom?
„Teraz ste ma úplne zaskočili. Počujem to prvý raz. Budem to riešiť s mládežníckymi trénermi a hľadať odpovede. Je to neprípustné a scestné. Som presvedčený, že to tak nie je. Možno je to pozostatok z minulosti. Ak je to pravda, vyvodím z toho dôsledky.“
V poslednom období ste dotiahli skúsených slovenských hráčov zo zahraničia ako Vittek či Hološko. Budete v tom pokračovať?
„Viem si predstaviť niekoľkých hráčov zo súčasnej reprezentácie, ktorí by raz mohli obliecť dres Slovana. Dôležité je, aby sme ich nepriniesli po zenite. Známe meno môže byť atraktívne pre ľudí, ale treba prihliadať na kvalitu. V blízkej budúcnosti by som v klube rád videl hráčov ako Hamšík či Mak, ktorí sú stále na vrchole výkonnosti, obaja pôsobili v Slovane a s klubom by sa mohli stotožniť.“
Slovan má stále najväčšiu mládežnícku základňu na Slovensku. Nemal by vyprodukovať viac kvality?
„Kvantita nezaručí kvalitu. Keď si vezmeme hráčov ako Bagi, Čermák či Vrablec, ktorých sme vytiahli pred pár rokmi, teraz hrávajú druhú či tretiu ligu. Neboli sme schopní vyprodukovať kvalitu, ktorá by mohla ísť do prvého tímu. Pracujeme na tom, do mládeže sme investovali množstvo peňazí, zobrali sme kvalitných trénerov. Slovan sa nezameral na zahraničných hráčov, ako nám stále vyčítajú. Momentálne však nemáme vo vlastných radoch dostatočnú kvalitu.“
Rodičia sa sťažujú, že v Slovane majú často prednosť protekčné deti. Viete o tom?
„Teraz ste ma úplne zaskočili. Počujem to prvý raz. Budem to riešiť s mládežníckymi trénermi a hľadať odpovede. Je to neprípustné a scestné. Som presvedčený, že to tak nie je. Možno je to pozostatok z minulosti. Ak je to pravda, vyvodím z toho dôsledky.“
V poslednom období ste dotiahli skúsených slovenských hráčov zo zahraničia ako Vittek či Hološko. Budete v tom pokračovať?
„Viem si predstaviť niekoľkých hráčov zo súčasnej reprezentácie, ktorí by raz mohli obliecť dres Slovana. Dôležité je, aby sme ich nepriniesli po zenite. Známe meno môže byť atraktívne pre ľudí, ale treba prihliadať na kvalitu. V blízkej budúcnosti by som v klube rád videl hráčov ako Hamšík či Mak, ktorí sú stále na vrchole výkonnosti, obaja pôsobili v Slovane a s klubom by sa mohli stotožniť.“
Ste blízkym kamarátom reprezentanta Vladimíra Weissa. Nesnažili ste sa ho prehovoriť, aby prišiel z Kataru do Slovana?
„S Vladom som sa bavil niekoľkokrát. Problém môže byť, že už štyri roky hráva katarskú ligu, ktorá nemá dostatočnú kvalitu. Vladove kvality nespochybňujem. V Katare zarába veľké peniaze a je náročné ho motivovať, aby prišiel do Slovana. Možno nový a plný štadión, kvalitný káder, v ktorom budú Mak či Hamšík, ho ešte môžu zlákať.“
Pred piatimi rokmi človek z vedenia Slovana priznal, že najlepší hráči zarobia asi 130-tisíc eur ročne. Zmenilo sa niečo? Nie sú hráči preplácaní?
„Keď sa chce Slovan dostať na európsku úroveň, musíme kvalitu hráčov patrične ohodnotiť. V podstate si môžeme dovoliť každého hráča zo slovenskej ligy, ale konkrétne platy prezrádzať nebudem. Zbytočne by to narušilo rovnováhu v kabíne.“
Aký je ročný rozpočet Slovana?
„Rozpočet klubu na sezónu je šesť až sedem miliónov eur bez prestupov. Z toho 800-tisíc eur ide na mládež.“
Bývalý brankár Slovana David Bičík tvrdil, že váš otec ako majiteľ klubu neraz prišiel do kabíny a sfúkol hráčov tak, že sa ani tréneri nedostali k slovu. Stáva sa to aj teraz?
„Nie je to nič neobvyklé. Niekedy treba hráčov pochváliť, motivovať, inokedy aj sfúknuť. Majiteľ má právo vyjadriť svoj názor, investuje nemalé finančné zdroje. Keď hráči nespĺňajú ciele a nemajú výsledky, môže reagovať. Aj ja dokážem byť impulzívny, ale keď idem do kabíny, vždy chcem konať premyslene.“
Prečo sa váš otec pred dva a pol rokom stiahol a prenechal vedenie klubu vám?
„Už nechcel aktívne riadiť klub. Už je len ten, kto si príde na konci týždňa užiť zápas. Do klubu a jeho riadenia nezasahuje. Som pripravený urobiť všetko pre to, aby mal radosť z futbalu a mohol sa spolu s našimi priaznivcami tešiť z výsledkov a výkonov tímu. Na Slovan som chodil už ako dieťa a bolo mojím snom raz mu šéfovať.“


Návrat na "Diskusné fórum ŠK Slovan"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných