EUROPSKA LIGA

Všetko čo vás zaujíma o belasých
Zorba
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Januára 2014, 09:06
Kontaktovať užívateľa:

Re: EUROPSKA LIGA

Príspevokod užívateľa Zorba » Štvrtok, 13. Júla 2017, 10:33

Ja súhlasím, že hrať treba vždy naplno. Dnešný zápas nám ukáže. Sústrediť sa na ligu alebo pohár? Treba hrať tak aby to bavilo hráčov aj nás divákov. Po dlhej dobe si užili potlesk pred koncom zápasu s Arménmi. A nie krátky. Dúfam, že nie naposledy. Ak dnes podajú dobrý výkon a vyhrajú - diváci sa začnú vracať.
S tou Žilinou máte pravdu - o trénerovi superlatívy o ich futbale tiež - ale či sa dá stavať len na tomto modeli aj v Európe, to ukáže čas, resp. budúci rok.

Martin1987
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Streda, 8. Apríla 2015, 00:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: EUROPSKA LIGA

Príspevokod užívateľa Martin1987 » Štvrtok, 13. Júla 2017, 11:09

Čo sa týka Žiliny, tak si treba povedať, že mali túto sezónu veľkú smolu na žreb, pretože momentálne je pre slovenské kluby tím ako FC Kodaň nepriechodný. Vždy je to aj o žrebe, pretože pokiaľ by mali šťastie ako napr. minulý rok Trenčín, tak mohli mať aspoň EL istú, ale v každom prípade je vidno, že mužstvá v našej lige nemajú takú kvalitu, aby dokázali prechádzať kvalitné európske kluby (FC Kodaň, Legia Varšava, Ludogorec Raazgrad a pod.) preto treba kvalitne posilňovať, aj náš káder, pretože o rok táto sila mužstva by v prípade titulu nemusela stačiť na prechod do ďalších kôl.

Ja osobne by som bol najradšej, pokiaľ by sme išli v EL čo najďalej, pretože ľudí už nebaví chodiť na mužstvá ako Senica, ZM, RK, Prešov a pod., ale radšej prídu na Pjunik či Lyngby, takže jednoznačne by sme sa mali snažiť ísť ďalej. Lenže to by naozaj chcelo ešte posily, ale fakt posily, pretože prídu karty či zranenia a viaceré prípravné zápasy ukázali, že hráči z lavičky či juniorky zatiaľ na to nemajú. Po zápase s Interom to tréner dobre povedal. Len naozaj by to chcelo ešte aspoň 2 hráčov pre zvýšenie konkurencie v tíme.

A čo sa týka dnešného súpera, tak podľa môjho názoru bol k nám žreb milosrdný, pretože toto je priechodný súper. Síce je kvalitatívne neporovnateľný s Pjunikom, ale pokiaľ chce Slovan v Európe opäť niečo znamenať tieto mužstvá musíme bez debaty prechádzať a hlavne ide o zvyšovanie koeficientu pre budúce sezóny, pretože prípadnou sabotážou alebo odfláknutím ako mínulý rok s Jelgavou kopeme vlastne aj sami sebe európsky hrob do budúcnosti.

DaMo9030
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Piatok, 17. Júla 2015, 18:03
Kontaktovať užívateľa:

Re: EUROPSKA LIGA

Príspevokod užívateľa DaMo9030 » Štvrtok, 13. Júla 2017, 11:36

UEFA od tejto sezony zrusila pridavanie 20% bodového zisku celej krajiny ku klubovému zisku.
takze od teraz kazdy kope ozaj sam za seba. S tymto koef. by sme boli buduci rok v LM nenasadeni.

Ale aj tam budu zmeny, ak ste si vsimli:
vypadnute teamy v 1.predkole LM pojdu do 2.predkola EL, z 2.predkola LM do tretieho predkola EL, z 3.predkola LM do playoff EL, z playoff LM do skupiny EL.
cize kazdy majster (aj ten z gibraltaru) bdue mat este jednu moznost ist dalej v nejakom predkole EL.
takze je tu vacsia sanca pre slabsie kluby... zase na druhej starne sa EL predkola naplni majstrami, co nedava prilis logiku tejto sutazi :-)

Martin1987
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Streda, 8. Apríla 2015, 00:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: EUROPSKA LIGA

Príspevokod užívateľa Martin1987 » Štvrtok, 13. Júla 2017, 23:10

Po dnešnom zápase som bol najprv riadne nahnevaný, ale potom ako som videl Vukomanoviča v rozhovore po zápase, tak ... som nasraný aj naďalej, ale hlavne na vedenie klubu ... Tréner to v tom rozhovore povedal presne, výstižne - nemáme mužstvo na Európsku ligu a ja ho doplním, že podľa mňa nemáme momentálne mužstvo ani na titul v našej trápnej lige, pretože opäť ako podotkol, tak má k dispozícii 17-18 hráčov a z toho min. 4 čo tam nemajú čo robiť ... (buď sú to mladí, ktorí na to ešte momentálne nemajú alebo hráči, ktorí na to kvalitatívne už dlhodobo nemajú a nemajú tu čo robiť - Oršula, De sa či Ligeon). Je mi ľúto Vukomanoviča, pretože to je dobrý tréner, ale materiál, ktorý ma k dispozícii je nedostačujúci ...

Z môjho pohľadu bol dnes najlepší hráč De Kamps, ktorý perfektne, čisto odoberal lopty, zastavoval akcie súpera a prekvapujúco dnes poväčšine presne rozohrával (pokiaľ zlepší sebakontrolu a stabilizuje presnosť prihrávok, tak to bude najlepší defenzívny záložník v lige). Taktiež bol veľmi dobrý, najmä v prvom polčase Schet, ktorý poľahky individuálne prechádzal cez hráčov súpera ...

Z hľadiska nasadenia a dostávania sa do šancí hral výborne Mareš, v podstate celý zápas. Veľmi sa mi páčilo ako hral po dlhej dobe aj Robo Vittek a mladý Šefčík, ktorí od nástupu na ihrisko neustále bojovali a behali (v prípade Roba v rámci možností) ... bolo vidno, že ich nepriaznivý stav hnevá a chcú s tým niečo urobiť.

Naopak sklamal ma dnes Hološko, ktorý hral bez zápalu. V jeho prípade sa mi potvrdilo, že on teda nie je moc technický hráč, na druhej strane je stále rýchly a gólový, ale jeho treba využívať jedine na krídlach na rýchle útoky, prípadne protiútoky, naopak s ním do kombinácie to moc nebude. Taktiež som čakal z hľadiska nasadenia viacej od Čavriča, ktorý sa zobudil až ku koncu zápasu.

Najväčšie sklamanie je jednoznačne Savičevič, ktorý nemá na to, aby hral ofenzívneho stredného záložnika - prípadne tvorcu hry. Už dlhodobo ho sledujem, ale on nevie presne prihrať, spomaluje prechod do útoku. Pre mňa najväčšie sklamanie, pretože keď k nám prichádzal, tak som do neho vkladal veľké nádeje. Ak chceme stavať mužstvo na nový štadión, ktoré niečo uhrá v Európe a ak chceme súperiť o titul v lige, tak treba dotiahnuť, ešte nejakého hráča - stredopoliara, ktorý bude technicky zdatný, bude to vedieť rozohrať a tiež zakončiť. Nemusí ako Soumah dať 20 gólov za sezónu, ale aspoň polovicu. Toto je doslova nevyhnutnosť, tu nás tlačí momentálne najviac topánka. A myslím, že Rabiu nebude náhradou Soumaha v tom zmysle, že to je skôr defenzívnejšie ladený stredový hráč (aspoň tak hral v Trenčíne) ... Takže pokiaľ chceme budovať konkurencieschopné mužstvo, tak treba tento problém vyriešiť.

Taktiež nám chýba nejaké ďalšie krídlo, pretože Schet je náladový hráč, ktorý odohrá 1 zápas super a potom 5 na hovno, takže treba aj v tomto smere posilu.

Fero Kubík je fajn hráč, aj ako obranca nie je zlý, ale bolo by lepšie zohnať na tento post kvalitného obrancu, ktorý je primárne obranca a dokáže aj zaútočiť, pretože potom, keď on útočí, tak tam vznikajú diery, lebo sa nestíha vracať ...

A ešte neviem čo bolo Rundičovi prvých 20 minút, ale ten chalan nevedel poriadne prihrať. Potom to už bolo lepšie, Sekulič aj Saláta hrali fajn. Takže dnes bol najslabším našim článkom z môjho pohľadu Savičevič.

Suma sumárum je potrebné jednoznačne doplniť kvalitatívne ešte káder, nakoľko ak sa niekto zraní a podobne, nie je tam koho nasadiť. Celkovo doteraz veľmi o posilňovaní reč byť nemôže, pretože odišli Priskin a Soumah, čo boli ťahúni mužstva (aj keď som oboch nemal pre ich prístup v zápasoch nemal rád - plus Kóňa, Vernon, Mucha a pod.) a prišli síce Mareš, Hološko a Rabiu, ale to je de facto post za post, takže to nemôže byť zatiaľ reč o posilách.

Lyngby je určite hrateľný súper, čo sa dnes potvrdilo, po Schetovej strane sa dalo cez nich ľahko prechádzať a myslím, že sa stále dá cez nich postúpiť (víťazstvo 2:1 vonku nie je vôbec nereálne), len či bude chcieť vedenie postúpiť ... imperatívom k tomu, by určite bolo posilnenie kádra, ktorému malo dôjsť už pred týždňom ... ja som v tomto smere stále zvedavý ... škoda, že to vyzerá momentálne na opätovné skoré vypadnutie z Európy a pritom posledné dva roky bol k nám žreb milosrdný, čo sa v budúcnosti opakovať určite nebude ...

peterb411
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Streda, 6. Augusta 2014, 21:23
Kontaktovať užívateľa:

Re: EUROPSKA LIGA

Príspevokod užívateľa peterb411 » Piatok, 14. Júla 2017, 00:54

súper bol zdolateľný dokonca vyšším rozdielom. Najväčším našim problémom bolo nepremieňanie šancí a neudržanie koncentrácie počas celého zápasu (to je ale problém nielen nás, ale asi všetkých slovenských tímov. Skrátka za stavu 0:0 nemôžeme spraviť takúto školácku chybu). Čo sa týka Soumaha: už sme s ním hrali aj skupinu EL a okrem početných strát lôpt nám príliš nepomohol. Čiže jeho absenciu by som nepovažoval za hlavný dôvod prehry. Výsledok 0:1 nie je dobrý, ale je to najmenej bolestivá prehra v domácom prostredí. Keby mal Vukomanovič kvalitnejších hráčov, tak Dáni odídu s výpraskom. Ďalšia vec je, že čo chceme robiť v skupinovej fáze, keď nedokážeme poraziť v lepšom prípade priemerný tím. Škoda, po parádnom dvojzápase s Arménmi sme asi očakávali trochu viac.

Treba veriť, že v odvete nadviažeme na svetlé úseky z tohto zápasu a postúpime. Dáni snáď nebudú riskovať a hrať na 0:0 a otvoria trochu obranu.

slovanista4ever
Príspevky: 184
Dátum registrácie: Streda, 15. Januára 2014, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Re: EUROPSKA LIGA

Príspevokod užívateľa slovanista4ever » Piatok, 14. Júla 2017, 06:52

ŠK - Lyngby 0:1
Výsledok neriešim, je to šport, mali sme šance, nedali sme, prišiel trest.
Čo ma ale zaráža je:
1. Naši nemajú kondičku, v 2.polčase postupne odchádzali, už roky rokuce je to problém a nevieme ho vyriešiť, futbalový talent sa nedá natrénovať, ale kondička áno, pritom zápas nemal nejaké vysoké tempo, ale my nemáme na to ani v takomto tempe odohrať 90 min., resp. to tempo vygradovať. Nie je čas na zmenu kondičného trénera????
2. Chudák Vukomanovč nemá žiadnu lavičku, kým dánsky tréner rýchlo využil všetky striedania a evidentne oživil hru, u nás v podstate nemá na lavičke žiadneho schopného hráča. Taký de Kamps hral včera vynikajuco, pracoval ako včelička, už možno potreboval striedať (aj kvoli žltej), ale kto by šiel za neho???????..........

Pre mňa najväčším sklamaním Kmotríkovci, hráme sa na profesionálny klub, donesieme hráča za milion, ktorý nie je pripravený, máme slabučkú nulovú lavičku a chceme ísť do Europy?!?!?!
S týmto úzkym kádrom nemáme ani na ligu a odserie si to I.V., to najlepšie čo prišlo do Slovana za posledné roky.

V Kodani nie sme bez šance. Verím.

ŠK SLOVAN DO TOHO!!!!!!

DaMo9030
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Piatok, 17. Júla 2015, 18:03
Kontaktovať užívateľa:

Re: EUROPSKA LIGA

Príspevokod užívateľa DaMo9030 » Piatok, 14. Júla 2017, 08:00

Netreba prepadat panike. Toto bol presne zápas ktorý treba prežiť, vyspat sa a ist ďalej. Prvý polcas to bol asi najlepsi Slovan za posledné roky. Keby bolo 3/4-0 nikto by nemohol nic povedať. Zial to je futbal. Rozhodca úzkostlivý tomu tiež moc nepridal. Z B3 to nebolo vidno ale pri tom "druhom gole" neviem v čom bol problém.
V druhom bol tlak ďalej ale dani sa preskupili a hrali pozične a takticky lepšie. Sme v 4.tyzdni pripravi, čakať ze budeme po takom aktivnom polčase tlačiť tretí dansky team ich ligy aj cely druhy polcas, je trosku naivne. Napriek tomu nesuhlasim ze sme v zavere odišli, naopak posledných 15 minút tam boli tri dobre sance a ked sa dalo hneď sme sli hore, len dani nas uz toľko nepustali.
Ak existuje spravodlivosť, Postupime. Dani okrem organizácie v druhom polčase neukazali skoro nic. Nepostúpiť po takomto vykone by ma sralo viac ako odflaknuty zapas v jelgave, lebo tento Slovan je o triedu lepsi ako ten vlani o tomto čase.

DaMo9030
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Piatok, 17. Júla 2015, 18:03
Kontaktovať užívateľa:

Re: EUROPSKA LIGA

Príspevokod užívateľa DaMo9030 » Piatok, 14. Júla 2017, 08:27

a este ma potesila navsteva (aj ked pochybujem ze 3817) a fandiaci skalni.
atmosfera a vykon v prvom polcase - takto keby to bolo stale, tak nemam obavy.

Martin1987
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Streda, 8. Apríla 2015, 00:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: EUROPSKA LIGA

Príspevokod užívateľa Martin1987 » Piatok, 14. Júla 2017, 09:00

Slovanista4ever absolútny súhlas !!!

Damo, kto tu prepadá panike? To akože, keď poukážeme na reálne nedostatky, tak už prepadáme panike? Mňa by zaujímalo, či je z tvojho pohľadu mužstvo poskladané dobre a či je niekto schopný na lavičke zasiahnuť do hry a zmeniť jej vývoj? Prípadne, keď sa niekto zraní, tak či tam je hráč, ktorý dokáže plnohodnotne nahradiť napr. De Kampsa alebo Mareša alebo Sekuliča (o.k. toho napr. Kotula) .... Máme veľmi úzky káder, čo za posledný týždeň viackrát zdôraznil tréner Vukomanovič, že potrebujeme posilniť ...

Z môjho pohľadu je mi v podstate tiež jedno, že sa prehralo 0:1, a tá hra nebola najhoršia (aj keď ja mám na Slovan ako pojem, minimálne v regióne ČR a SR iné nároky), ale ide o princíp, že toto mužstvo zatiaľ bohužiaľ nie je konkurencieschopné v Európe v kontexte postupu do nejakej skupiny, či už EL alebo LM. A nebuďme naivní, že cez zimu a ďalšie leto sa posilníme, pretože potom bude opäť zaznievať klasické klišé: v zime - teraz je málo hráčov voľných, všetci sú pod zmluvami a bla, bla, bla, posilníme sa v lete .... a potom v lete, keď naraz donesú 3-4 hráčov, sa budeme vyhovárať na to, že treba čas pokiaľ sa hráči do tímu zapracujú a vypadne sa v nejakom treťom predkole ... čiže ďalšie stratené obdobie ...

Podľa mňa by sme mali využiť toto obdobie, keď ešte hráme na hnusných Pasienkoch na to, aby sme čo najlepšie vyprofilovali a doplnili káder, aby sa poriadne zohrali, nech sme potom v budúcej sezóne silným mužstvom. Teraz každý oželie aj tie výsledky, ale myslím si, že na novom štadióne sa takéto výsledky tolerovať nebudú a úprimne, zaplniť sa bude dať nový štadión jedine v zápasoch proti Trnave a možno mierne proti DS, Žiline či Trenčínu, preto je dôležité hrať európske poháre, pretože pokiaľ by sa hralo na novom štadióne proti súperovi ako Lyngby, naši by hrali ozaj pekný futbal s nasadeným a boli by tam špičkoví hráči, tak by bola včera návšteva možno aj do 15 tisíc a proti atraktívnejším súperom aj viac. Lenže na to, aby sme išli v Európe ďalej potrebujeme minimálne 15 kvalitných hráčov, plus ďalších, ktorí budú mať na našu ligu (možno mladších, ktorí budú zbierať skúsenosti a postupom času schopní zaradiť sa do základu).

Zhrnuté a podčiarknuté, výkon nebol zlý, škoda výsledku, ale potrebujeme skvalitniť a doplniť káder!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To je fakt, ktorý si okrem mňa a slovanistu4ever všimol aj tréner!

Zorba
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Januára 2014, 09:06
Kontaktovať užívateľa:

Re: EUROPSKA LIGA

Príspevokod užívateľa Zorba » Piatok, 14. Júla 2017, 10:26

Ja tiež súhlasím s tým, že sa treba zamerať na pohár. Ale pravdou je, že nemáme dostatok hráčov na striedanie. Včera to fakt nešlo Hološkovi a Savičevič žiaľ hral tragicky. Čo je ale horšie, nemali sme náhradu. Vittek je dobrý na posledných 20 minút, Šefčík mal dostávať viac príležitostí v minule sezóne (keď nie v Slovane tak na hosťovaní). De Kamps už dlhodobo dokazuje, že je nielen srdciar, ale aj jeho prínos pre mužstvo je obrovský. Toho tu bude ťažko udržať.
Každopádne ma teší, že výkon bol opäť o krok ďalej. Ak to bude takto pokračovať tak nemám obavu, lebo takto pred rokom to bola tragédia ( a to nespomínam 2 roky dozadu). samozrejme po doplnení kádra


Návrat na "Diskusné fórum ŠK Slovan"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných