Slovan - Trenčín

Všetko čo vás zaujíma o belasých
Martin1987
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Streda, 8. Apríla 2015, 00:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Slovan - Trenčín

Príspevokod užívateľa Martin1987 » Pondelok, 27. Februára 2017, 00:10

Priskin je na našu ligu veľmi kvalitný hráč o tom niet sporu. Len problém je v tom, či sa mu chce alebo nechce, pretože pokiaľ by chcel (rozumejte makal by aspoň na 80% v každom zápase), tak dá každý týždeň 1-2 góly ... lenže po tom nevydarenom prestupe bola na ňom vidieť veľká frustrácia ... snáď sa už teraz rozbehol ... ja osobne verím, že sa týmto výkonom nakopol a bude dávať pravidelne góly (mimochodom Priskin patrí na hrot, nie na krídlo) ... čo sa týka Soumaha, tak on má neskutočnú techniku, ale chýba mu futbalová inteligencia - teda pokiaľ by prešiel cez 2-3 hráčov a okamžite by rozohral na krídla a podobne, tak jeho hra by bola omnoho efektívnejšia, bol by prospešnejší pre tým a možno by už hral v nejakej lepšej lige ... lenže on prejde cez 2-3 hráčov a potom by chcel prejsť cez ďalších 2-3 hráčov a pomaly by chcel asi obísť aj brankára a celú bránu a potom nejakým spomaleným spôsobom dopraviť loptu do siete (aspoň tak to vyzeralo v prípade jeho posledných gólov, tá lopta sa tam vždy ledva dokotúľala) ... A obrana? Jednotlivci sú silný, ale ako celok, teda organizácia nie je zatiaľ veľmi dobrá, ale pod to sa podpísal nie veľmi presvedčivý výkon De Marca ... asi by bolo lepšie, keby sa tam vráti Kubík ... Ešte jedna vec, zdalo sa mi, že medzi obranou a zálohou bola často počas zápasu príliš veľká medzera a to je problém, najmä pri návrate a bránení súperových protiútokov ... v prvom polčase, keď mal loptu Beridze, Ubbink a Janga, tak to tam horelo!

Suma sumárum, zatiaľ o.k., na našu ligu v pohode, ale meradlom je Európa a tam to zatiaľ podľa mňa nestačí, pokiaľ chceme konkurovať výkonnostne podobným tímom z podobných krajín (ČR, Poľsko, Maďarsko, Slovinsko, Rumunsko, Srbsko a pod.)

DaMo9030
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Piatok, 17. Júla 2015, 18:03
Kontaktovať užívateľa:

Re: Slovan - Trenčín

Príspevokod užívateľa DaMo9030 » Pondelok, 27. Februára 2017, 05:10

aká bola vlastne oficiálna návšteva? mi to uniklo a zdá sa že je to tajomstvo ;)

DaMo9030
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Piatok, 17. Júla 2015, 18:03
Kontaktovať užívateľa:

Re: Slovan - Trenčín

Príspevokod užívateľa DaMo9030 » Pondelok, 27. Februára 2017, 08:13

Vždy sa bavím na komentoch z portálu www.takurcitee.sk :-) tu je hodnotenie nášho zápasu:

ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 4:3, 1056 divákov

Ak niekedy Slovan našiel v zahraničí dobrého trénera, po Jarolímovi je Vukomanovič ďalším do zoznamu. Jeho mužstvo prejavuje známky futbalovosti a ak by sa jeho hra odohrávala na niečom, čo aspoň trochu pripomína futbalový štadión, vyzeralo by to ešte lepšie. Na Pasienkoch by aj hra PSG vyzerala ako dávenie tehotnej samičky tapíra. Hostia pred týždňom ligovo pauzovali a na Slovan vytiahli až 5 nových hráčov, z ktorých najviac zaujal lúpežník Beridze. Len škoda, že majster viac neinvestoval do defenzívy. Inak si to miestami pekne ťukali, kluci vopálení.

Takéto zápasy robia futbal futbalom a trénerom skracujú život o 3 roky. Defenzívna benevolencia Trenčína bola do očí bijúca, pretože čo je veľa, to Ševela. Dvakrát dokázali hostia svoje chyby napraviť, ale Priskin sa nedal a hetrikom vystrelil tri body. Slovan ukázal kvalitu a nevzdal sa ani vtedy, keď na 3:3 vyrovnal pätičkou do vlastnej De Marco. A tomu aj Brendan Rodgers hovorí charakter.

jozef11
Príspevky: 98
Dátum registrácie: Nedeľa, 19. Januára 2014, 11:37
Kontaktovať užívateľa:

Re: Slovan - Trenčín

Príspevokod užívateľa jozef11 » Pondelok, 27. Februára 2017, 09:20

Uvádzam podstatnú časť zaujímavého a dosť výstižného komentára Filipa Chudého (sport7.sk) ku hre Slovana: „Do belasých radov sa opätovne vkráda charakter a myslenie šampiónov“.
Slovan zvládol dôležitú skúšku odolnosti, ktorá mala pomôcť odhaliť jeho smerovanie, čo sa aj podarilo. Zdolal Trenčín, ktorý tiež naznačil potenciál, no zároveň neodstránil staré chyby. A v konečnom súčte sa tešil fanúšik, ktorý videl pútavé predstavenie.
Slovan hral ofenzívnejšie, ako tomu bolo v minulej sezóne, ale vec sa má tak, že tento víkendový súboj nezainteresovaného diváka bavil oveľa viac, ako priame súboje o titul v minulej sezóne. Samozrejme, niekto môže nesúhlasiť, keďže napätie okolo toho zas bolo oveľa menšie a tým aj pozornosť, lenže brané čisto z futbalového hľadiska, výsledok 4:3 so strhujúcim záverom bavil viac, ako taktickejšie súboje o trofej.
Kto si pozrel sobotný šláger tohto kola, ten to určite neoľutoval. Videl síce aj kopu chýb, no aj vďaka nim to bolo pútavé divadlo so šťastným, ale zároveň zaslúženým trojbodovým koncom pre Slovan.
Prvý polčas bol vyrovnaný, pričom treba povedať, že Trenčín vzhľadom na výsledky v príprave príjemne v prvom dejstve prekvapil. V úvode bol dokonca možno o máličko lepší, ale to bolo spôsobené aj tým, že nasadil od prvých sekúnd svoje maximálne tempo, na čo za v závere doplatil.
Na čom pracovať má aj Slovan, hoci progres v jeho hre a celkovom prejave je evidentný. Tu ani tak nejde o to, že dal Trenčínu štyri góly, ale skôr sú potešiteľné iné veci. Keď už totiž vidíte bojovať a šmýkať sa po zadku všetkých hráčov belasých od prvej do poslednej sekundy, aj tých, o ktorých by ste to nikdy nepovedali, je evidentné, že niečo sa zmenilo, a to pozitívnym smerom. Pretože ak budú hráči Slovana bojovať takto a ešte viac za klubové farby, eliminujú tým výhody a najväčšie zbrane ligových súperov, navyše sa do popredia dostane ich individuálna kvalita, ktorá je v našej lige na najvyššej úrovni.
Lenže aj tak sa musí Slovan zlepšiť, a to pomaly vo všetkom, čo ukázal aj súboj s Trenčínom. Inkasovaný gól zo štandardnej situácie neprekvapil, keďže s tými defenzívnymi má problém dlhšie a treba to urýchlene riešiť. Tiež treba pracovať na okamžitom návrate hráčov späť po strate lopty, resp. ich uložení na trávniku, keďže to ešte nemajú vžité, pričom z toho môžu vzniknúť také situácie, ako pri prvom góle Trenčína. Ale to je aj daň za ofenzívny futbal, keďže z krajných obrancov sa stali krídla. Tréner Vukomanovič v zime naznačil možný prechod na systém 3-5-2, čo by bolo teoreticky riešenie, no zmena musí prísť postupne.
Pre Slovan je víťazstvo nad Trenčínom dôležité ani nie tak z hľadiska teoretického boja o titul, ale oveľa dôležitejšie je to, že belasých nezlomí ani vlastný vyrovnávajúci gól tesne pred koncom a presne len o 72 sekúnd neskôr sú schopní ešte dať víťazný gól. To je charakter a myslenie šampiónov, ktoré sa do belasých radov pomaly opäť začína vkrádať. V minulosti práve toto bola veľká zbraň belasých, ktorá sa v predchádzajúcich neúspešných sezónach z rôznych príčin stratila. Teraz je evidentné, že sa pomaly vracia späť.

Zorba
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Januára 2014, 09:06
Kontaktovať užívateľa:

Re: Slovan - Trenčín

Príspevokod užívateľa Zorba » Pondelok, 27. Februára 2017, 10:13

Áno, kritickí môžme byť, ale momentálny stav je úúúúplne odlišný ako po pôsobení Cyperčana a už vôbec sa to nedá porovnávať s trénermi predtým. Len aby Vukomanovič mal podporu vedenia.
Žiaľ momentálne najslabší článok sú diváci, ktorí si len ťažko hľadajú cestu na Pasienky. Aj keď si myslím, že keď budeme takto hrať aj naďalej tak sa to môže zmeniť.

Martin1987
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Streda, 8. Apríla 2015, 00:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Slovan - Trenčín

Príspevokod užívateľa Martin1987 » Pondelok, 27. Februára 2017, 11:20

Áno v prvom rade treba priznať, že situácia je diametrálne odlišná od tej aká bola za Cyperčana ... to je neodškriepiteľný fakt .... ale neviem či som ja príliš náročný, ale chcel by som z našej strany viac ... navyše, ja neviem či som sledoval nejaký iný zápas, ale zas, že by sa šli pretrhnúť od bojovnosti som si nevšimol, naozaj neviem ... v každom prípade súhlasím s tým, že sa vracia víťazná mentalita, čo je priamo úmerné s pribudajúcimi víťazstvami a terba zlepšiť kompaktnosť a organizáciu hry + samozrejme prechod do útoku (najmä zrýchlenie) a návrat do obrany (resp. na svoje pozície) po strate lopty ... a ešte jedna vec, treba stabilizovať kostru mužstva, teda určiť si základnú os s perspektívou na niekoľko rokov okolo ktorej sa to bude celé stavať

lemur
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Sobota, 9. Januára 2016, 09:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: Slovan - Trenčín

Príspevokod užívateľa lemur » Pondelok, 27. Februára 2017, 16:05

Ja by som nebol zase prehnane kriticky. Uplne idealne to nebolo, to v ziadnom pripade, ale dalo sa na to viac pozerat, ako za cypercanovej nadvlady. Plus tie veci ako kompaktnost a obranna faza treba zlepsit, ale trend je dobry. Plus v lete musia prist aspon dvaja hraci na kridlo alebo hrot, tam nie je ziadna konkurencia
No a co sa divakov tyka, podla mna bude trvat dlho, kym zacne chodit aspon 2 tisic divakov a urcite to nebude na pasienkoch.

DaMo9030
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Piatok, 17. Júla 2015, 18:03
Kontaktovať užívateľa:

Re: Slovan - Trenčín

Príspevokod užívateľa DaMo9030 » Utorok, 28. Februára 2017, 09:34

uvidime postupne :-) na michalovce bude 1300 divakov, na moravce 1700 ;) :D
a ak potom zahrame dobre vonku, tak zapas proti Ziline moze byt uz ozaj 6 bodovy a tam by sa mohli ludia hecnut a aspon 5000 ucast by potesila

nsRED
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Apríla 2014, 11:20
Kontaktovať užívateľa:

Re: Slovan - Trenčín

Príspevokod užívateľa nsRED » Utorok, 28. Februára 2017, 19:23

lemur ... nesúhlasím s tebou .... prečo zase prestup dvaja krídelní hráči ? Už prestupov stačilo ! Ja si myslím že káder je dobrý a už len zapracovať s tým čo je. Treba už stabilizovať konečne mužstvo. Na výber tam je veľa hráčov len to ešte doladiť. Len už žiadny Transfer. Cez leto by som riešil maximálne jeden transfer ale len fakt top hráča (reprezentanta) ktorí prevyšuje našu ligu už teraz. Inak radšej nikoho do teamu.

Každú sezonu máme nový káder. Načo ?!
Veď keď neni hlavná kostra teamu a stále nový káder to je potom ako keby sa náhone hráči stretli na sídliskovom ihrisku a každý si hrá čo chce a ako chce.

DaMo9030
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Piatok, 17. Júla 2015, 18:03
Kontaktovať užívateľa:

Re: Slovan - Trenčín

Príspevokod užívateľa DaMo9030 » Streda, 1. Marca 2017, 08:00

Pokial sa vedenie nebuchne po vrecku, tak na riadny transfer mozme zabudnut. oni kupuju/beru hracov ktori maju hodnotu par 100 tisic € a cakaju ze to nejakym zazrakom klapne a budeme hrat skupinu LM :D
ale holt to treba hraca za 2-3 miliony € do kazdej formacie, ako si pisal - reprezentantov - a potom ak to do seba zapadne (vidite ze na zapade minaju desiatky milionov a vysledkom je niekedy mizerna sezona) tak mozme mat nadej.


Návrat na "Diskusné fórum ŠK Slovan"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných