Záverečná fáza prípravy

Všetko čo vás zaujíma o belasých
Martin1987
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Streda, 8. Apríla 2015, 00:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Záverečná fáza prípravy

Príspevokod užívateľa Martin1987 » Nedeľa, 12. Februára 2017, 16:41

Ešte raz, každý má nárok na vlastný názor, takže beriem to, že niekoho tie výsledku neserú, ale mňa teda hej ... Ľudia zobuďte sa, veď sa bavíme o Slovane a teda mne nie je jedno, že môj klub, kedysi najslávnejší a najlepší klub na Slovensku a jeden z top v celej strednej Európe dostáva pravidelne náklepy od priemerných českých klubov (teda klubov okrem Sparty, Slavie a Plzne - v lete výprask od Jablonca 0:6, teraz v zime od druholigovej SigmyOlomouc 0:6) a nie je schopný poraziť maďarský či kadejaký pobaltský tím ... (2x Jelgava v pohári, Žalgiris v príprave a podobne) ...

Viete prečo taký pesimizmus z mojej strany? Preto lebo keď boli v Turecku a jak tak sa darilo (remíza s Dinamom a výhra so Steauou), tak sa oháňali prípravou a neviem čo, ako všetko nacvičili a podobne ... a teraz už zrazu všetci svorne tvrdia - hráči aj tréner, že dôležité budú výsledky v lige???? Ako čo, haloooo? Povedal niekto po zápase s Olomoucom, že ho tá nehanebná prehra mrzí? Ja som to nezachytil a prehru s trápnym Videotonom každý berie, že O.k., tak bol to silný súper, nič sa nedeje ... a ja sa pýtam čo sa do leta zmení? keď príde Európa, ostrý zápas a chytíme nejaký Videoton alebo podobný tím, tak potom čo, keď nie sú schopný takéto mužstvá porážať ani v príprave, nehovoriac o tom, že hráme bez útoku a zálohy .... preto taký pesimizmus ... prosil by som argumenty, prečo by som mal byť optimista ... každému komu záleží na Slovane by mal byť rozhorčený z tých výsledkov, či čakáte, že teraz príde liga a vyhráme v Prešove 4:0 (ak áno, tak sa môj pesimizmus zmení na optimizmus, pretože druholigový Prešov by si zaslúžil od slávneho Slovana minimálne takýto výprask) ... či náhodou ak zakopneme, tak sa budeme vyhovárať, že sú dôležité domáce zápasy alebo čo? nejde o výsledky, ale ja som tie zápasy pozeral a nejaký progres som teda nezaznamenal, hlavne teda čo sa týka tej ofenzívy, pretože na brejky vie už hrať dnes každý a Slovan nie je mužstvo odkázané na brejky, ale mal by byť minimálne ako Zilina a každému súperovi vnutič svoju ofenzívnu hru (aj Videotonu a neviem komu ... keď to dokázala Zilina s Atheticom Bilbao, čo je fakt silný súper, tak my by sme mali tiež ... a ja sm teda takéto nič v príprave nezaznamenal )

adamkol
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Streda, 15. Januára 2014, 06:20
Kontaktovať užívateľa:

Re: Záverečná fáza prípravy

Príspevokod užívateľa adamkol » Nedeľa, 12. Februára 2017, 21:05

Citácia z rozhovoru s Markom Milinkovičom :

" Čo vo vás evokuje, keď počujete slovo Slovan?

“Slovan, moja rodina, môj domov!”

Odohrali ste v jeho drese päť rokov, v mužstve sa za toto obdobie prestriedalo viacero hráčov. S kým ste si najlepšie vychádzali po futbalovej a s kým po ľudskej stránke?

“Za tie roky tam veľa bolo kvalitných hráčov a dobrých ľudí.”

S belasými ste získali tri tituly, ktorý si najviac ceníte?

“Asi ten prvý, ten rok sme vyhrali aj pohár. Trénerom bol Karel Jarolím, mužstvo bolo najlepšie za tie roky, bol to výborný kolektív. A bol to ten Slovan, ktorý každý fanúšik chcel!”

koľko je to už rokov ? Odvtedy máme každý polrok progres, po každom zápase sa poučíme z chýb , odvtedy je každá letná či zimná príprava tá naj. Som prehnaný pesimista ?

A k prvej otázke Markovi ....

Ak krivdím niekomu zo súčasných hráčov , osobne a verejne sa mu ospravedlním. Je taký hráč čo by to dnes vyslovil ?

DaMo9030
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Piatok, 17. Júla 2015, 18:03
Kontaktovať užívateľa:

Re: Záverečná fáza prípravy

Príspevokod užívateľa DaMo9030 » Pondelok, 13. Februára 2017, 05:27

tak, realne ak sa bavime o srdciaroch, o ozajstnom slovane, tak musime skoncit niekde pri partii z rocnika 1996/1997. Ani ten "dream team" co pokupil Ducky v 98/99 to uz nebolo ono. a odvtedy je skoda hovorit. ja si toto vsetko pamatam ako fanusik na tribune, takze nie som slepy a vidim ze toto je cirkus. ale nemozeme sa stale ohanat, ze co bolo pred 20 rokmi. porovnavajme posledne sezony, a aj to tazko, ked sa skoro vzdy obmeni polka kadra.
resp. sme uz nuteni porovnavat pol sezony ;) a pod vukomanovicom sa mi to pozdava asi najviac fakt za obdobie minimalne od jarolima.

Zorba
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Januára 2014, 09:06
Kontaktovať užívateľa:

Re: Záverečná fáza prípravy

Príspevokod užívateľa Zorba » Pondelok, 13. Februára 2017, 10:06

Je ťažké byť optimistom, ale treba sa pozrieť pravde do očí a nemaľovať si niečo ružovými farbami. Už dlhé roky, sa na Slovane robili pofidérne nákupy a neexistovala tam žiadna normálna koncepcia. Teda koncepcia v tom pravom slova zmysle. Asi bola chyba, že majiteľ mal dostatok peňazí a až príliš veril svojim manažérom. Po nástupe IK ml. sa obmenil manažment a aj káder. Žiaľ ukázalo sa, že ten smer nebol správny a výsledkom bolo odvolanie Cyperčana a výskyt hráčov, ktorých nikto nechce a žiaľ, ktorí ani nepresvedčili, že vedia hrať futbal. Po príchode Srba sa začalo s niečim novým, ale žiaľ v sezóne sa káder asi nedá vymeniť. Preto som nečakal zázraky. Vybudovanie nového tímu netrvá jednu sezónu. Čo iné mi(nám) zostáva ako veriť.
Mňa skôr hnevá nekoncepcia s juniorkou a akadémiou. Tam by sme mali získavať talenty a potom zaraďovať do A mužstva. Ale informácie o akadémii a hra juniorky sú žalostné.

Martin1987
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Streda, 8. Apríla 2015, 00:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Záverečná fáza prípravy

Príspevokod užívateľa Martin1987 » Pondelok, 13. Februára 2017, 17:27

Áno mužstvo sa nedá obmeniť za jednu sezónu, ale kedy s tým začať? Prečo teraz v zime nedotiahli aspoň 3 hráčov? Prečo defacto nedotiahli nikoho? Kóňa je posila? Čo sám v rozhovore povedal, že to je tak na sezónu a potom pôjde do Nitry? Toto je nejaký systém? Okrem neho neprišiel nikto, hlavne, že si naša záloha nevie prihrať a v útoku takmer nikto neexistuje (áno Čavrič je fajn, ale to nie je strelec, skôr silový hráč na čiernu robotu - aj takých treba, ale kto bude dávať góly?) Kedy teda začať dopĺňať káder kvalitou? Keď bude štadión, potom naraz dovedú 10 nových hráčov či ako? Prečo nestiahli nejakých kvalitných mladých Slovákov, veď posledné dve obdobia sme mali nadštandardne dobrú 21-tku ... to je naozaj pre Slovan problém stiahnuť najkvalitnejších mladých Slovákov? keď taký Chrien hral v RK, tak by nehral v Slovane? a podobne ...

Mňa, ale hnevá najviac to, že tu sa prehrá už s kadekým, či v príprave nás doslova vytrieska kadejaké priemerné mužstvo alebo v lige doma prehrávame s Myjavou, Ružomberkom a podobne (vonku ani nehovorím) a tu je všetko akoby nič ... v pohode, nič sa nedeje, žiadna sebareflexia ... je toto normálne? podľa mňa teda nie ... aj keď to je príprava, po takých bezduchých výkonoch by som im nedal výplatu, nech si uvedomia čo špinia a keď sa im nepáči, nech sa spakujú a idú hrať do ...

A juniorka je kapitola sama o sebe a o niečom to svedčí, ale veď čo sa čudovať, keď to trénuje, kto to trénuje, zas len po známostiach .... takéto fungovanie firmy má budúcnosť, ale možno tak voľakde v Somálsku ...

Zorba
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Januára 2014, 09:06
Kontaktovať užívateľa:

Re: Záverečná fáza prípravy

Príspevokod užívateľa Zorba » Pondelok, 13. Februára 2017, 18:01

Áno mužstvo sa nedá obmeniť za jednu sezónu, ale kedy s tým začať? Prečo teraz v zime nedotiahli aspoň 3 hráčov? Prečo defacto nedotiahli nikoho? Kóňa je posila? Čo sám v rozhovore povedal, že to je tak na sezónu a potom pôjde do Nitry? Toto je nejaký systém? Okrem neho neprišiel nikto, hlavne, že si naša záloha nevie prihrať a v útoku takmer nikto neexistuje (áno Čavrič je fajn, ale to nie je strelec, skôr silový hráč na čiernu robotu - aj takých treba, ale kto bude dávať góly?) Kedy teda začať dopĺňať káder kvalitou? Keď bude štadión, potom naraz dovedú 10 nových hráčov či ako? Prečo nestiahli nejakých kvalitných mladých Slovákov, veď posledné dve obdobia sme mali nadštandardne dobrú 21-tku ... to je naozaj pre Slovan problém stiahnuť najkvalitnejších mladých Slovákov? keď taký Chrien hral v RK, tak by nehral v Slovane? a podobne ...

Mňa, ale hnevá najviac to, že tu sa prehrá už s kadekým, či v príprave nás doslova vytrieska kadejaké priemerné mužstvo alebo v lige doma prehrávame s Myjavou, Ružomberkom a podobne (vonku ani nehovorím) a tu je všetko akoby nič ... v pohode, nič sa nedeje, žiadna sebareflexia ... je toto normálne? podľa mňa teda nie ... aj keď to je príprava, po takých bezduchých výkonoch by som im nedal výplatu, nech si uvedomia čo špinia a keď sa im nepáči, nech sa spakujú a idú hrať do ...

A juniorka je kapitola sama o sebe a o niečom to svedčí, ale veď čo sa čudovať, keď to trénuje, kto to trénuje, zas len po známostiach .... takéto fungovanie firmy má budúcnosť, ale možno tak voľakde v Somálsku ...

A vieš čo je na tom najkrajšie? Že aj napriek tomu na tie skur..né pasienky pôjdem. Ale som zvedavý dokedy mi to vydrží, lebo pre podobnú NEkoncepciu v hokeji silno rozmýšľam o nekúpení permy.

Martin1987
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Streda, 8. Apríla 2015, 00:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Záverečná fáza prípravy

Príspevokod užívateľa Martin1987 » Pondelok, 13. Februára 2017, 20:09

jj ... samozrejme ja netvrdím, aby ľudia na futbal nechodili, každý ako uváži, každý môže zvoliť osobnú formu protestu voči tomu čo sa deje ... ale vôbec sa nečudujem, že už na Slovan nikto nechodí (netvrdím, že to schvaľujem), pretože kvôli čomu? štadión na h...o, nehovoriac o tom, že to je štadión rivala, ďalej mužstvo zložené zo samých legionárov, ktorí nevedia hrať futbal, prehry naozaj s kadekým ... tak prečo ísť na futbal, keď tam nie je ani trochu náznak progresu? verím tomu, že keby je mužstvo zložené zo Slovákov, ktorí by makali počas celého zápasu a neprechádzali by sa (viď Priskin alebo Soumah a iní), tak to vyzerá inak aj na tribúnach ... nevidel som nikoho v mužstve, kto by za nepriaznivého stavu skríkol po mužstve a nejako ich nabudil nech sa zobudia ... proste v súčasnosti to vyzerá tak, že hráme, ak prehrávame tak sa pokrčí pleciami no čo už, veď prašule na účet dojdú a o pol roka aj tak budem hrať niekde v druhej ruskej, či tureckej lige alebo niekde v Rumunsku, takže mi to je jedno ...

A ešte jedna vec, keď trénoval Slovan naposledy Galis a vyhral s juniorkou v Trnave, tak vtedy to bolo ešte v pohode, v porovnaní so súčasnosťou a pritom mi je Vukomanovič sympatický, ale na ihrisku zatiaľ nič moc (samozrejme nemôže byť meradlom dobrej hry to čo predvádzali za Papavasilioua, pretože všetko je lepšie od toho, ale na Slovan a na to aký má kredit to je strašne, ale strašne málo).


Návrat na "Diskusné fórum ŠK Slovan"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných