ZA - Slovan

Všetko čo vás zaujíma o belasých
Martin1987
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Streda, 8. Apríla 2015, 00:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZA - Slovan

Príspevokod užívateľa Martin1987 » Nedeľa, 27. Novembra 2016, 19:47

lemur ja s tebou súhlasím vo všetkom čo si napísal. Ja to tiež tak vnímam, že toto nie je Slovan, ale to je o tom, akí ľudia ho riadia. Buď sa majiteľ uvedomí a prenechá riadenie schopným ľuďom (a bude z toho profitovať - viď Žilina alebo Plzeň - áno dá sa to v našich spoločensko-geografických podmienkach), alebo to bude stále o tom istom. Napr. poslal by som pána Kašpara nazad do ČR, nech chodí na futbal do Liberca a nie do DS a nech sprostredkuje napr. prestup Clébera radšej niekde tam ako do Slovana.

Zorba
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Januára 2014, 09:06
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZA - Slovan

Príspevokod užívateľa Zorba » Pondelok, 28. Novembra 2016, 09:28

Tak ako vy, aj ja verím, že v zime nás opustia hráči, ktorí sú tu zbytoční , a ktorí zaberajú miesto dokonca aj na lavičke. Keď ten komentátor hovoril, že prečo Vukomanovič nestriedal skôr, tak asi nevie, že nemal za koho. Žiaľ, taká je realita. Preto by ma zaujímalo, ako funguje naša akadémia, akí sú tam hráči, akú majú perspektívu a ako sa darí napĺňať filozofiu a ciele, ktoré boli stanovené pri vytvorení tejto akadémie. V ZA už priniesla svoje ovocie a vieme ako dlho to trvalo. Priznajme si, že v Slovane by nikto nemal takúto trpezlivosť, vrátane nás. Pozrite na Trenčín - dva roky slávy a teraz? (a mám obavu, že to ešte potrvá, než získa ďalší titul) - toto by sme tiež nezniesli.
A čo sa týka fanúškov - žiaľ mládeži sú prednejšie ich mobily a PC, fanklub je rozpadnutý a jadierkári majú milión výhovoriek prečo neprísť a polovica z nich onanuje nad zahraničnými ligami.

jozef11
Príspevky: 98
Dátum registrácie: Nedeľa, 19. Januára 2014, 11:37
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZA - Slovan

Príspevokod užívateľa jozef11 » Pondelok, 28. Novembra 2016, 10:40

Dávam do pozornosti zaujímavý komentár Filipa Chudého (sport7.sk), zameraný najmä na rozdiel medzi hrou Žiliny a Slovana: „Ako si Žilina proti Slovanu titul poistila“.

Šláger jesene priniesol výborný futbal, v ktorom o gól zvíťazila Žilina. Slovan síce potvrdil progres, ale jedna podstatná vec mu oproti Žiline stále chýba. Preto tá už majstrovský pohár pomaly drží v rukách.
Šláger tohto kola, oficiálne označený za zápas mesiaca, pričom by sa mu hodil aj prívlastok duel jesene, sa skončil podľa predpokladov. Jeho favoritom bola Žilina, ktorá túto rolu potvrdila, dokonca ani na priebehu stretnutia nič neprekvapilo, všetko sa odvíjalo presne tak, ako to minulé týždne, pomaly až mesiace, naznačovali.
Iba snílkovia si mohli myslieť, že toto stretnutie bude mať jednoznačný priebeh na tú, či onú stranu. Už pred výkopom sa vedelo, že podstatný pre vývoj bude prvý gól, a to hlavne z pohľadu domácich. U nich totiž pravidlo prvého gólu v tejto ligovej sezóne platí pomaly dokonale, až na jednu výnimku z prvého kola. Ak dá Žilina prvý gól, potom vyhrá, ak prvá inkasuje, potom vyhrať nevie a v zápase sa navyše herne trápi, čo vlastne potvrdzovali aj jej súboje v Slovnaft cup-e.
Preto keď po úvodnej oťukávačke otvorila skóre Žilina, bolo viac-menej jasné, že Slovan bude musieť podať vo zvyšku duelu výnimočne dobrý výkon, aby domácich zhodil k víťazného koňa, na ktorý v 20. minúte nasadili, čo sa nestalo. Slovan síce zle nehral, ale podal len taký výkon, aký by mu stačil na víťazstvo vtedy, ak by on otvoril skóre. V druhom polčase bol síce o niečo aktívnejší ako domáci, ale niečo tomu chýbalo, a to bolo to, čo domáci mali.
Aktuálny rozdiel medzi Slovanom a Žilinou už totiž ani tak nie je v hre v strede poľa, ale v predbránkovom priestore, čo sa týka ofenzívy. Každému pozornému oku totiž určite neuniklo, že hráči Slovana nemali väčší, v niektorých prípadoch dokonca prakticky žiadny problém s napádaním rozohrávky od domácich hráčov. Jednoduchými a presnými kombináciami prekonali prvotný svetložltý val, čo bol dôvod, prečo mali s domácimi v zápase prakticky totožný počet útočných akcií. Iným súperom zobrali Žilinčania loptu už v zárodku, čiže k súperovým útokom ani prísť nemohlo.
No evidentný rozdiel medzi obomi súpermi v tejto sezóne zostal v realizácií útočných akcií. Keď útočí hráč Žiliny, má komu prihrať, pričom priemerne má dve možnosti na prihrávku. Keď útočí hráč Slovana, je to akoby individuálna akcia, takmer vždy bez možnosti prihrať lepšie postavenému spoluhráčovi. Belasí mali v sobotu veľa prípadov, keď jeden hráč veľmi dobre prenikol a už musel prihrávať, no nemal komu a lopta preto len preletela pokutové územie, resp. ju odkopli domáci. To Žilinčania si prakticky vždy prihrali v pokutovom území. A tak aj vlastne padol rozdielový gól, ten Škvarkov, pretože zvyšné dva boli prakticky totožné, tečovaná strela z diaľky.
Rozdiel v skóre urobilo to, že Žilinčania sú v ofenzíve zohratí a hrajú tímovo, hráči Slovana o sebe v ofenzíve stále nevedia, preto to riešia individuálne. Drvivá väčšina presných zásahov Žiliny padne tak, že jeden prihrá druhému do lepšej streleckej pozície, preto jej ofenzívni hráči majú také skvelá čísla v produktivite a takmer vyrovnaný pomer medzi gólmi a asistenciami. Slovan dal takýchto gólov veľmi málo. Jeho hráči majú z toho dôvodu navyše ťažšie strelecké pozície pri zakončení, preto sa v koncovke trápia, čo potvrdilo viacero duelov, nielen ten v Žiline.
Tá už aj matematicky získala jesenný titul, pričom sa len upevnilo to, čo sme napísali pred niekoľkými týždňami, že je jediným kandidátom na majstrovský titul, pričom ten titul prakticky aj v rukách drží. Nikto iný ho už totiž získať nemôže, to len Žilina ho môže vlastnou hlúposťou stratiť.
Slovan sa síce bude stále zlepšovať, pričom ani nečakáme, že do konca sezóny postráca veľa bodov, možno nejakých desať, čo by bola cca polovica z toho, čo doteraz, no ťažko si predstaviť, že by ich Žilina rozdala súperom do konca ročníka viac ako 20, keď doteraz prišla len o sedem. Je tu síce ešte Podbrezová, ale tú bude skôr zaujímať udržanie si pohárovej priečky. Z toho jasne vyplýva, že Žilina si v sobotu len poistila to, za čím od začiatku sezóny kráča, čiže titul.

Komentár je dosť výstižný, možno s ním zväčša súhlasiť. Zaujímali by ma názory našich priaznivcov ku komentáru. Slovan do toho!!!

Martin1987
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Streda, 8. Apríla 2015, 00:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZA - Slovan

Príspevokod užívateľa Martin1987 » Pondelok, 28. Novembra 2016, 19:34

Z môjho pohľadu súhlasím v podstate s týmto komentárom. To je presne to čo tu stále spomínam - čo sa týka herného prejavu, tak z našej strany sú tie góly dosť o náhodách (aj teraz ten Priskinov, pritom nechcem znižovať náš pomerne dobrý výkon proti Žiline). Teda nie sú to vypracované akcie, po ktorých by padali krásne góly, preto dávame v zápasoch maximálne 2 góly. Lenže ja sa pýtam - dokedy bude toto trvať, dokedy sa budeme stále vyhovárať na zohrávanie sa a podobne? Už sa to deje asi 2 roky ...

Inak mimochodom, nedá mi to - pozrite sa napr. na Ružomberok, v lete zobrali nášho mládežnického reprezentanta Chriena (ktorý hráva mimochodom na poste defenzívneho záložníka) a aký je efektívny (samozrejme u nás by sa mu dariť nemuselo - história to potvrdila v prípade Zrelaka, Kuzmu, Lacneho, Pirosku, Peltiera, ci Kubika atd.)? Prečo takýchto (podľa mňa dostupných) hráčov z 21-tky nemôžeme teda stiahnuť k nám, s tým, že keď sa ich chopí schopný tréner (napr. Vukomanovič) a naučí ich nejaký systém, tak by sme mohli hrať pekný futbal, mať mladých perspektívnych hráčov, reprezentantov, z ktorích by mohli pritiecť do klubovej kasy časom peniaze, ľudia by boli spokojnejší, že tu nehrávajú len žoldáci, ktorí ani nevedia kde sú ... ?

Nie som samozrejme skaut, ale vzhľadom k tomu, kde tí chlapci hrávajú a pokiaľ by mali samozrejme vôbec záujem ísť do Slovana, tak by mohli byť z môjho pohľadu dostupní títo ofenzívni hráči: Balaj (útok - Nitra), Safranko (útok - Podbrezová), Vestenicky (Cracowia Krakow), Haraslin (Lechia Gdansk), Chrien, Fasko (Ruzomberok) ... aj keď ťažko povedať čo by z nich bolo, keď sa nevydarili ani hráči ako Ďuriš, Oršula a podobne ...

DaMo9030
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Piatok, 17. Júla 2015, 18:03
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZA - Slovan

Príspevokod užívateľa DaMo9030 » Utorok, 29. Novembra 2016, 10:16

To čo tu píšem je o tom, že keby hral káder s výkonom, ktorý bol bežný v auguste, tak vyfasujeme sedmičku.
zlepšilo sa ohromne veľa. už len to, že komentáre na futbalových portáloch komentovali zápas v štýle, že by sa nestratil ani v hajlajtoch európskej ligy, a - čo je podstatné - nie len vďaka výkonu domácich, ale vďaka tomu, že sme ich ako málokto prinútili drieť celý zápas - ma napĺňa spokojnosťou. viem že je kusisko práce pred nami, ale nestavajme si vzdušné zámky. porovnávajme porovnateľné obdobie. T.j. progres za posledné mesiace je taký, že byť v tejto forme od júla, tak žilina titul istý nemá.
uvidíme na trnave, kto príde a kto bude vypisovať. lebo na TT sa chodí bez ohľadu na čokoľvek. malo by sa. je mi smutno že tréner ešte nezažil poriadny support. už len kvôli nemu.


Návrat na "Diskusné fórum ŠK Slovan"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných