Odchody/Prichody hracov

Všetko čo vás zaujíma o belasých
Martin1987
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Streda, 8. Apríla 2015, 00:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odchody/Prichody hracov

Príspevokod užívateľa Martin1987 » Nedeľa, 29. Mája 2016, 23:53

Akože ja v zásade proti zahraničným hráčom nič nemám, ale keď sú o dve triedy lepší ako domáci hráči, to je prvá vec. Druhá vec, pokiaľ ich je v mužstve rozumné množstvo (4-5), tak budiš, ale keď je mužstvo zložené výlučne z legionárov, ktorí sú na rovnakej úrovni ako domáci hráči, tak o čom to je?

Napr. Granwald Scott nedosahuje úrovne resp. kvalít ani na našu domácu ligu a nieto ešte na európske predkolá. Ja osobne mám problém aj s De Kampsom, pretože síce je v súbojoch tvrdý, ale v jeho absolútne nevie rozohrávať a my teda potrebujeme na tomto poste kvalitu, teda hráča, ktorý odoberie loptu a presne prihrá resp. rýchlo rozvinie útočnú akciu. De Kampsovi by som dal ešte šancu, keďže je mladý, ale Scottovi načo? Doteraz nepresvedčil, ťahá mu na 30, teda nebude sa dať ani speňažiť, načo nám je taký hráč? prosím o logické vysvetlenie, pretože jak nad tým rozmýšľam, tak na to neviem prísť.

Teraz vedenie angažovalo Soumaha, ktorý je prototyp NETÝMOVÉHO HRÁČA, SEBCA, ktorý vidí iba seba? Ako sa dá s takýmto indivíduom budovať tímový duch????? Na neho som teda strašne zvedavý.

Ale čo mne chýba je v mužstve viac mladých Slovákov a pritom by sa zopár našlo. Keď môže Trnava lanáriť Greguša z Jablonca, tak my ho môžeme tiež. Myslím, že by sme ho lepšie zaplatili, je to Slovák, je mladý, perspektívny, reprezentuje a čo som ho videl ešte nesklamal. Do útoku zadarmo Adam Nemec by sa hodil, nie? Ďalší hráč o ktorého sa usiluje Trnava a na našu ligu veľmi dobrý hráč, navyše bol by prínosom aj pre Európu. Mali by sme dvoch nadštandardných hroťákov - Priskin, Nemec. A čo sa týka útoku, tak by som sa usiloval o Tomáša Vestenického z Poľskej Cracovie Krakow, v ktorom drieme obrovský potenciál. Verím tomu, že to bude raz reprezentačný útočník číslo 1 (v horizonte 4 rokov).

Samozrejme treba aj kreatívnych stredopoliarov, ktorí by vedeli dať hre myšlienku. Možno skúsiť pohľadať v ČR alebo v Poľsku.

V každom prípade si myslím, že odkedy sa chopil žezla pán Kmotrík ml. je to určite lepšie, len je potreba naozaj konsolidovať káder. Vybrať vhodné typy hráčov z dlhodobého hľadiska a udržať tím pokope a dalo by sa pri správnej konštelácii hviezd raz (v priebehu 2-3 rokov) dostať aj do skupinovej fázy LM. Ale hlavne hrať taký futbal, aby sme súperov ako Myjava, Ružomberok, Senica, Michalovce a podobne ničili hrou a výsledkami, niečo ako Trenčín v súčasnosti a nie hrať na protiútoky ako doteraz, veď to je dehonestácia značky Slovan. V tejto súvislosti by som sa rád spýtal, že čo nové priniesol súčasný tréner do hry Slovana? Lebo som si nič nevšimol, stále to isté pri hre do plných - trápenie sa a samé protiútoky.

A ešte veru škoda Jakuba Podaného, ktorý bol spoľahlivým, rýchlym ľavým bekom. Ja som veľmi zvedavý, kde nájdeme aspoň hráča jeho kvalít?!

maroš1919
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Štvrtok, 21. Novembra 2013, 17:36
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odchody/Prichody hracov

Príspevokod užívateľa maroš1919 » Pondelok, 30. Mája 2016, 10:08

Mne sa zdá,že sa to pánu Kmotríkovi vymklo spod kontroly.To je už chaotické vyhadzovanie a podpisovanie hráčov.Soumah nieje tímový hráč je to sebec a narcis. Za chvíľu tu nebude žiadny Slovák ale černosi a cudzinci.potom to už nebude slovan ale niečo s čím sa ľudia vôbec nestotožnia a prestanú chodiť úplne.

walsh13
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Sobota, 18. Januára 2014, 18:23
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odchody/Prichody hracov

Príspevokod užívateľa walsh13 » Pondelok, 30. Mája 2016, 13:39

V roku 2014 tu bola väčšina z vás nadšená, že sa kupujú slovenskí hráči (Lásik, Štefánik, Oršula a spol.). Povedzte mi ku čomu to bolo dobré. Ani jeden z nich nič dobré pre Slovan nespravil. V podstate všetko, čo vtedy prišlo aj odišlo. Takže pre mňa osobne je jedno, či je ten hráč Slovák alebo nie, pokiaľ vypľuje dušu za Slovan na ihrisku, budem mu fandiť!!!

DaMo9030
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Piatok, 17. Júla 2015, 18:03
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odchody/Prichody hracov

Príspevokod užívateľa DaMo9030 » Pondelok, 30. Mája 2016, 15:48

Welsh s niecim suhlasim, ale treba si uvedomit ze my sme slovan. Ten nazov nieco evokuje a treba to brat vazne. Lebo velke % fans to vidi narodne. Nech si trencin robi co chce. Je to len trencin. Bez urazky. Oni budu potrebovat este 20 super sezon aby sa v slave na nas dotiahli. Ale slovan musi mat 5-6 hracov v zostave slovakov, minimalne. A musia to byt stars.
Myslim ze kmotrik si povedal po zapasoch s TN ze slovaci su pomali netechnicki a ide cestou a la TN. Ale pozor aby sa nepopalilvaby ti fans na stadion vobec chodili.

Martin1987
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Streda, 8. Apríla 2015, 00:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odchody/Prichody hracov

Príspevokod užívateľa Martin1987 » Pondelok, 30. Mája 2016, 16:34

walsh 13: Ja s tebou súhlasím, ide najmä o to aby vypľuli tí futbalisti dušu za Slovan, ale pre mňa je naozaj problém, keď v základe sú len 2-3 slováci a myslím, že to bude problém aj pre veľa ďalších fanúšikov Slovana. Samozrejme chcem aby sme hrali kvalitný futbal a na to je potrebné dotiahnuť kvalitných futbalistov, ale myslím, že kvalita sa dá nájsť aj so slovenským pasom.

Myslím, že je dôležité skautovať hráčov už v rannom veku z celého Slovenska, získať ich do našej akadémie a vychovávať. Neverím, že by sa nedali do základu zapracovať 1-2 odchovanci každý rok. Veľakrát sú tí hráči schopnejší ako niektoré stálice zo základu resp. nepodali by horší výkon ako niektorí hráči základu. A keď nie priamo odchovancov, tak máme kvalitných mladíkov v 21-ke, ktorá je teraz neskutočná a možno aj v nižších výberoch. Prečo by nemohol byť zapracovaný do mužstva postupne Kopičár, alebo Kele, Greif a podobne, aj keď napr. v Muchovi máme neskutočnú kvalitu a ešte také 2-3 sezóny by mohol byť skvelou jednotkou.

Čiže ja osobne by som navrhoval skautovať a získať postupne nasledovných hráčov zo slovenských mládežnických výberov. T u je zoznam hráčov, ktorí by mohli byť podľa môjho názoru dostupní aj pre Slovan:

Brankári:
Adrián CHOVAN (20 rokov - AS Trenčín) - na tomto poste je však ešte mladý Greif, takže by bol asi zbytočný

Obrana:
Martin VALJENT (20 rokov - Ternana - Serie B)
Lukáš PAUSCHEK (23 rokov - Mladá Boleslav) - je to odchovanec, keď odchádzal do Sparty, tak naozaj dobrý krajný obranca, neviem síce v akej je teraz forme, ale minimálne za sledovanie by stál ?????
Tomáš HUK (21 rokov - DAC Dunajská Streda) - v Košiciach sa svojho času osvedčil
Branislav NINAJ (22 rokov - Lokeren) - odchovanec, asi nebude možné ho získať späť, ale časom z neho môže vyrásť kvalitný obranca a pokiaľ by to bolo aspoň trošku možné, tak by som to minimálne zvažoval
Lukáš ŠTETINA (24 rokov - Dukla Praha) - v českej lige nastupuje pravidelne
Patrik MRÁZ (29 rokov - Piast Gliwice - Ekstraklasa) - najlepší ľavý bek poľskej ligy za uplynulú sezónu

Záloha:
Martin CHRIEN (20 rokov - Zbrojovka Brno)
Tomáš BRIGANT (21 rokov - Zbrojovka Brno)
Jaroslav MIHALÍK (21 rokov - Slavia Praha) - osvedčil sa už v 21-tke aj v MSK Žiline, v Slavii nehráva, takže šanca na získanie by tu snáď bola
Jakub HROMADA (20 rokov - Senica) - na našu ligu veľmi dobrý hráč, myslím, že by sa dalo z neho vychovať veľmi kvalitného futbalistu, keby má okolo seba kvalitných spoluhráčov
Ján GREGUŠ (25 rokov - Jablonec) - reprezentant, ide na ME, to hovorí samé za seba
Martin BUKATA (22 rokov - Piast Gliwice - Ekstraklasa) - svojho času v Košiciach patril k lepším hráčom
Ján VLASKO (26 rokov - Zaglebie Lubin - Ekstraklasa) - jeden z najlepších, najtechnickejších záložnikov v našej lige, keď tu hrával, jeho prihrávky mali oči - jediné negatíva, že hral za Trnavu a krehké zdravie
Lászlo BENES (18 rokov - Žilina) - viem, že ho Žilina nepustí, ale tento chalan je neskutočný, raz bude určite hrať v niektorej z Top svetových líg ...


Útok:
Tomáš MALEC (23 rokov - Sigma Olomouc) - myslím, že to je kvalitný futbalista, ktorý sa osvedčil, má skúsenosti z Nórskej Tippeligaen, je to skvelý hráč na herné situácie, kedy sa hrá do plných, vysoký (199 cm) v prípade kvalitných centrov z oboch strán by sa vedel presadiť, určite hlavičkovo
Tomáš VESTENICKÝ (20 rokov - Cracovia Krakow) - tento futbalista na seba upútal pozornosť najmä v mládežnických reprezentáciach, kde preukázal zabijácky inštinkt, teraz hosťuje z AS Rím v Poľsku
Lukáš HARASLIN (20 rokov - Lechia Gdaňsk) - myslím, že je to odchovanec Slovana, v Poľskej Ekstraklase pravidelne hráva, v repre do 21 rokov mal výborné záblesky

Jednoducho sa domnievam, že treba v mužstve aj Slovákov + aj pár odchovancov, aby tí chlapci v mladom veku videli motiváciu a nielen internacionálne mužstvo ... Každý spomína Trenčín, čo sa týka tohto klubu, tak mne sa páči len herná filozofia, pretože inak to je projekt na 3-4 roky a potom upadnú do podpriemeru ... Aj slepý vidí, že to čo robia robia nekoncepčne a zatiaľ mali vždy šťastie odchádzajúcich hráčov kvalitne nahradiť, len som zvedavý, keď im po sezóne odíde Bero, Van Kessel, Koolwijk, Madu a podobne ako to nahradia. Teda nebrať si výslovne príklad z Trenčína ako takého, len z ich hernej stránky!!!!

Martin1987
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Streda, 8. Apríla 2015, 00:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odchody/Prichody hracov

Príspevokod užívateľa Martin1987 » Pondelok, 30. Mája 2016, 16:52

Ešte dodám jednu vec, z tých hráčov, ktorích som uviedol, by sa mali dať získať - krajný reprezentačný obranca do 21 rokov Valjent, do zálohy, kde nás najviac tlačí topánka by sa dal získať určite Hromada zo Senice spolu s hráčmi 21-tky Brigantom a Chrienom, možno aj Mihalík a Greguš, čo by boli dvaja hráči do základu. A do útoku stiahnuť možno Maleca, prípadne skúsiť Haraslína, čo sa týka Vestenického, tak tam by to bolo asi najkomplikovanejšie.

Samozrejme to som ešte nespomínal Šventa s ktorým sa rokuje, ktorý by bol obrovským prínosom, voľného Adama Nemca a teraz prebehla správa, že Norimberg nechce Sylvestra, tak možno aj tam rozhodiť siete, aj keď je otázne či by sa chcel už vrátiť na Slovensko. Na druhej strane, Priskin so Zrelakom su vyborní útočníci, len čo z toho, keď im nemá kto prihrať, pretože záloha v Slovane zatiaľ neexistuje.

nsRED
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Apríla 2014, 11:20
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odchody/Prichody hracov

Príspevokod užívateľa nsRED » Pondelok, 30. Mája 2016, 21:00

V skratke ..... už by stačilo toľko černochov veď už to nebude dávať ani dobrý dojem ...... Už len doplniť maximálne 1 ale fakt kvalitného čecha ..... Keď tak už doplnajte Slovákmi ......

napr. už spomínaný Hromada by bola kvalitná posila.
super talent László Bénes ale ten je nereálny.
Petr Pavlík hral pekne za Senicu.
Stanislav Danko záložník mladý talent.
Jakub Kosorin talent.

Najreálnejší a asi najlepší Jakub Hromada o neho by sme mali bojovať čo to dá. (už sú niečo šepká že má o neho záujem Trenčín) bola by škoda keby ho zobral AS a nie my !

peterb411
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Streda, 6. Augusta 2014, 21:23
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odchody/Prichody hracov

Príspevokod užívateľa peterb411 » Utorok, 31. Mája 2016, 16:19

S Kmotríkom jr. plne súhlasím ohľadom vyjadrenia sa o slovenských futbalistoch. Drvivá väčšina hráčov je pre medzinárodnú scénu nepoužiteľná - psychicky neodolní, slabo fyzicky pripravení (hráči odmietajú tvrdo pracovať), po ľudskej a mentálnej stránke predstavujú opäť podpriemer. Takže ja som za to, aby hrali za Slovan kvalitní hráči, ideálne kombinácia kvalitných legionárov, reprezentantov Slovenska a mladých talentov. Nevidím dôvod, prečo by mali byť nejakí podpriemerní hráči protežovaní len preto, že sú slováci.
Ako príklad uvediem Milinkoviča (aj keď to nie je pôvodom slovák): enormný talent od pána Boha ale čo z toho, keď je totálne lenivý a v EL dostane po 60 minútach prechádzania sa kŕče?

Tomas1919
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Štvrtok, 31. Júla 2014, 09:49
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odchody/Prichody hracov

Príspevokod užívateľa Tomas1919 » Utorok, 31. Mája 2016, 22:37

Pody podla mna musel uvolnit miesto niekomu inemu, tak ako sa aj stalo. Pravdepodobne oba ja niesu lacny tak sa klub rozhodol pre noveho hraca.

Scott ma asi dlhorocnu zmluvu,nemyslim si ze bol najslabsim clankom nasho timu ale mal aj on dobre zapasy.

Ak by odisiel Robo tak by bolo miesto pre Sylvestra.

peterb411
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Streda, 6. Augusta 2014, 21:23
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odchody/Prichody hracov

Príspevokod užívateľa peterb411 » Streda, 1. Júna 2016, 23:24

Podla mna by uplne nie najhorsia volba mohol byt Maierhofer z trencina. Chalan je velky profesional, ma svoju kvalitu, ma obrovske mnozstvo skusenosti a typovo nie je prilis vzdialeny od Roba Vitteka (asi viac silovy ale menej technicky). Akurat v trencine, kde hraju technicky futbal, moc nezapadol. Len by sme museli na neho davat pozor, aby ho zase niekto nepokusal >)


Návrat na "Diskusné fórum ŠK Slovan"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných