Úvod Správy Niké liga Belasí po gólovo bohatom šlágri opäť prví

Belasí po gólovo bohatom šlágri opäť prví

ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina 2:2.

ŠK Slovan v 8. kole Fortuna ligy remizoval so Žilinou 2:2. Vrátili sme sa na prvé miesto tabuľky vďaka lepšiemu skóre pred Trnavu, pričom ešte máme stredajšiu dohrávku v Ružomberku k dobru.

Vladimír Weiss st. urobil oproti zápasu s Kodaňou osem zmien v základnej zostave, prvýkrát od začiatku nastúpil Adler Da Silva. Od úvodu to bol otvorený futbal, v ktorom sa striedali šance na oboch stranách. Belasí sa už v 4. min ujali vedenia, keď center Greena prešiel do stredu šestnástky a Nemčík si pri snahe odvrátiť loptu strelil vlastenca – 1:0. Viedli sme len sedem minút. Po ruke de Kampsa v šestnástke kopala Žilina penaltu, a aj keď Šulla vystihol smer, strela Bičachčjana skončila v sieti – 1:1. Zakrátko postupoval Gono sám na Šullu, náš brankár vyšiel z tohto mini-súboja víťazne a vyrazil loptu na roh. Rušné okamihy priniesla 23. – 24. min – najprv Sluka trafil žrď z vonkajšej strany, na opačnej strane mieril Zmrhal tesne vedľa. Po polhodine vyslal Mráz skvelú kolmicu na Greena, ten išiel sám na Petráša, no žilinský brankár vytesnil jeho zakončenie na roh. O minútu však už Rabiu dlhým pasom vysunul Mráza, ten si zasekol dvoch obrancov a krížnou strelou ľavačkou rozvlnil sieť – 2:1. Vzápätí sme mohli viesť o dva góly, Green našiel pred bránou Zmrhala, ten zakončil do protipohybu Petráša, ktorý však na čiare zakročil. V 39. min bolo opäť vyrovnané – Bičachčjan najprv zostával v bolestiach na zemi, zrazu sa však pred šestnástkou ujal lopty a napálil ju do pravej šibenice – 2:2. V samom závere polčasu ešte Mráz nedorazil do siete prudkú strelu De Kampsa.

Aj v druhom polčase sa hralo v dobrom tempe, avšak šancí trochu ubudlo. Belasí boli nebezpečnejší. V 57. min centroval Zmrhal z ľavého krídla, Nemčík si opäť takmer vrazil loptu do vlastnej brány. O malú chvíľu vyslal Adler prudkú strelu k pravej žrdi, Petráš vyrazil na roh. Žilina sa tiež pripomenula, Minárik v 67. min hlavičkoval zblízka nad. V závere chceli obaja vyhrať. V 83. min strieľal z dobrej pozície Adler, no neprestrelil blok hráčov pred žilinskou bránou. Vzápätí hlavičkoval Henty, no Petráš na čiare zakročil. V samom závere ešte Hrnčár mieril zvnútra šestnástky vysoko nad, takže na Tehelnom poli sa body delili.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:2 (2:2)

Góly: 4. Nemčík (vl.), 33. Mráz – 11. a 39. Bičachčjan (prvý z 11 m)