Úvod Správy Niké liga Zápas sa gólom nemôže skončiť

Zápas sa gólom nemôže skončiť

Názory trénerov po zápase 20. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – FK Pohronie (1:0).

Darko Milanič, tréner Slovana: „Vedeli sme, že proti veľmi dobre organizovanému tímu nás čaká náročný zápas. Začali sme dobre, so správnou energiou, kontrolovali sme hru. Urobili sme však príliš veľa malých technických chýb, potom je ťažké vytvoriť si veľa šancí. Aj napriek tomu sme si nejaké vytvorili. Celkovo to, čo sa týka myšlienky, kontroly a intenzity bolo v prvom polčase dobré. Cez prestávku sme sa hráčov snažili povzbudiť, vedeli sme, že to bude ťažké, no zdôrazňovali sme, že nehráme takýto zápas prvýkrát. Do druhého polčasu sme vstúpili výborne a skórovali sme po skvelej akcii. Po góle sa však zápas v našom podaní akoby skončil. V našej hre sme stratili takmer všetko. Veľmi sme sa trápili, všetko nám dlho trvalo, nenachádzali sme správne spojenia medzi hráčmi. Už sme jednoducho akoby nehrali, čo sa nesmie stať. Udržanie tempa a intenzity počas celých 90 minút je jednoznačne vec, na ktorej musíme pracovať, a ktorú musíme zlepšiť. Berieme tri body, pretože sú v tejto fáze sezóny veľmi dôležité, no všetci vieme, že aj vo zvyšku zápasu potrebujeme hrať na inom, vyššom leveli.

Čo sa týka zdravotného stavu Dávida Holmana a Mohu, obaja podstúpia lekárske vyšetrenia. Určite to nie je dobré, no v tejto chvíli je ťažké určiť, ako na tom presne obaja sú.“

Jan Kameník, tréner Pohronia: „Na úvod je potrebné povedať, že sme sklamaní, pretože sme nezískali ani jeden bod. Do zápasu sme vstúpili nervózne a po ziskoch lopty v strede poľa sme si v útočnej fáze nedokázali vytvoriť šance. V strednom bloku sme sa však slušne pohybovali, dobre sme bránili a eliminovali sme hru súpera. Slovan sa dokázal na našu polovicu dostať kombinačnou silou, no eliminovali sme finálnu fázu. Po prestávke sme rýchlo inkasovali, naša hra sa však potom paradoxne trochu zdvihla. Viac sme začali hrať, začali sme byť nebezpečnejší hlavne po stranách. Naša aktivita viedla k šanciam a k pokutovému kopu, ktorý sme žiaľ nepremenili. Pokiaľ na Slovane nepremeníte penaltu za stavu 0:1, tak je veľmi náročné zápas zvládnuť s akýmkoľvek priaznivým výsledkom. Náš tlak v závere bol už skôr platonický, nedokázali sme si tam vytvoriť väčšiu šancu, preto si neodvážame ani bod.“

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.
David Strelec nielen o zápase v Dunajskej Strede.