Úvod Správy Juniori Teší zlepšenie v závere, mrzí bilancia z ihrísk súperov

Teší zlepšenie v závere, mrzí bilancia z ihrísk súperov

Juniori zimujú na 15. mieste II. ligy.

Naša juniorka má za sebou nováčikovskú jesennú časť v druhej najvyššej súťaži, ktorá sa opäť hrá celoslovenským formátom so 16 mužstvami. Na jeseň sa odohralo 17 kôl, počas ktorých naši mladíci získali 14 bodov so skóre 14:30. Zimnú pauzu tak belasí strávia na 15. mieste, pričom strata na prvú nezostupovú priečku je päťbodová. Nádej na udržanie v súťaži teda žije a naši mladíci sa na jar pobijú o to, aby druhú ligu hrali aj v budúcej sezóne.

Vydarený bol najmä záver jesene, keď mali slovanisti v posledných šiestich kolách bilanciu dve víťazstvá, dve remízy a dve prehry, pričom o body obrali aj minuloročného účastníka najvyššej súťaže Podbrezovú i Poprad ako jedného z ašpirantov na postup. Mrzí najmä bilancia na ihriskách súperov, odkiaľ juniori nepriviezli ani bod.

Blízko k bodom boli zverenci Szilárda Németha v poslednom jesennom kole v Skalici. Na ihrisku tretieho tímu súťaže aj v početnom oslabení znížili v druhom polčase na 1:2 a mali aj šance na vyrovnanie. Do otvorenej obrany však dostali tretí gól a jeseň tak uzavreli prehrou. „Do zápasu sme vstúpili s priveľkým rešpektom, čo sa nám žiaľ vonku stávalo na jeseň pomerne často. Určite na tom budeme musieť zapracovať počas zimnej prípravy. V Skalici sme v úvode nedokázali podržať loptu, čím sme sa dostávali pod tlak. Z toho rezultovali dva inkasované góly v prvom polčase. Po prestávke sa náš výkon výrazne zlepšil, aj napriek početnému oslabeniu po vylúčení brankára Ružinského sme boli nebezpeční, dali sme kontaktný gól a následne mal Martin Hubert dobrú šancu. Miesto vyrovnania sme však tretíkrát inkasovali. Druhý polčas bol z našej strany dobrý, no musíme si priznať, že Skalica vyhrala zaslúžene,“ povedal tréner Szilárd Németh.

V Bratislave belasí zdolali Skalicu, Trebišov, Púchov i Podbrezovú a remizovali s rezervou Ružomberka a Popradu. Na jar sa hrá len 13 kôl, takže pre udržanie v súťaži musia začať bodovať aj na ihriskách súperov. „Aj vo vonkajších zápasoch treba začať od začiatku naplno a bez prehnaného rešpektu. Máme na to, aby sme sa súperom vyrovnali v súbojoch a zdravej agresivite. Musíme ukázať viac sebavedomia, verím, že na jar začneme voziť body aj zvonku.“

Pre mladých hráčov, ktorí prešli z dorastu do mužského futbalu, je druhá liga bezpochyby zdrojom cenných skúseností a zároveň veľkou výzvou. Kvalita druhej najvyššej súťaže každoročne stúpa, každý zápas je náročný. Juniorka sa navyše dostala do špecifickej situácie. Keďže A-tím postúpil do skupinovej fázy Európskej ligy a má nabitý program, juniori nemohli tak často využívať hráčov z prvého mužstva. Na druhej strane však mladíci získali viac priestoru a môžu sa herne rozvíjať. „V úvode ročníka sme aj po trénerskej zeme boli v špecifickej situácii. Domáce zápasy sme zvládli veľmi dobre, sklamaním je bilancia z ihrísk súperov. Je fakt, že vzhľadom na nabitý program prvého tímu chodilo za juniorku oveľa menej hráčov z A-mužstva, viac ich bolo prakticky len v zápase s Púchovom. Veľmi nám pomohol príchod skúsenej dvojice Erik Čikoš a Lukáš Pauschek, v závere jesene sa strelecky presadzoval Georgios Tzovaras. Mladým hráčom v juniorke vysvetľujem, že toto je pre nich šanca, ktorá im môže v kariére významne pomôcť. Majú jedinečný priestor hrávať druhú ligu a rozvíjať sa v každom zápase,“ hovorí tréner našej juniorky.

Forma tímu smerom ku koncu jesene gradovala, preto možno aj mrzí, že na druholigových trávnikoch nastupuje zimná prestávka. „Záver jesene bol pomerne vydarený, v náročných dueloch sme získali osem bodov. Teraz máme priestor, aby sme popracovali na nedostatkoch a posunuli chalanov ešte na vyššiu úroveň. Ešte mesiac budeme trénovať, potom dostanú hráči voľno a po dvoch týždňoch si začnú plniť individuálne tréningové plány. V úvode januára nabehneme do zimnej prípravy, budeme mať osem týždňov, aby sme sa čo najkvalitnejšie pripravili na jarnú časť. Urobíme maximum, aby sme sa v tabuľke vyšplhali vyššie a udržali druhú ligu aj pre ďalšiu sezónu,“ uzavrel Szilárd Németh.

Lukáš Pauschek získal v sobotu 7. titul majstra Slovenska, čo sa zatiaľ ešte nikomu nepodarilo! Všetky má so Slovanom.
Zisk jubilejného 30. titulu rezonoval aj za hranicami Slovenska a naši bývalí hráči na Slovan nezabudli.
Pozývame vás na zostávajúce domáce zápasy.