Úvod Správy Prípravné zápasy Veľa vecí sa zmenilo, ale len k dobrému

Veľa vecí sa zmenilo, ale len k dobrému

Vernon de Marco po viac než dvoch rokoch odohral zápas za Slovan.

Argentínsky obranca so španielskym pasom strávil posledné dve sezóny na hosťovaní v poľskom klube Lech Poznaň. Vernon de Marco odštartoval letnú prípravu už s belasými a v prípravnom zápase so Slováckom odohral plných 90 minút.

V prvom polčase hral Vernon na poste ľavého stredného obrancu, po prestávke sa presunul na ľavý kraj obrany. „V kariére som hrával na oboch postoch, nemám problém rýchlo prepnúť z postu stopéra na pozíciu ľavého krajného obrancu. Hralo sa mi dobre, i keď samozrejme, z mojej strany je tam ešte veľa priestoru na zlepšenie,“ povedal 26-ročný rodák z Rosaria po stretnutí.

Kým v sezóne 2017/18 nedostal Vernon veľa priestoru v prvom tíme Lechu Poznaň, v uplynulom ročníku si pripísal 15 štartov v poľskej Ekstraklase a šesť štartov v kvalifikácii Európskej ligy. „Druhý rok v Lechu bol oveľa lepší než ten prvý, dostával som viac priestoru v základnej zostave. Mal som určitú hernú prax, čo mi môže pomôcť po návrate z hosťovania.“

Vernon prišiel do Slovana ešte na jeseň 2016, najprv na polročné hosťovanie z Michaloviec. V januári 2017 sa už stal hráčom najúspešnejšieho slovenského klubu. Doteraz posledný duel v belasom odohral ešte v apríli 2017 v Podbrezovej, kde sme vtedy zvíťazili 3:2. „Veľa vecí sa tu v priebehu dvoch rokov zmenilo, ale môžem povedať, že len k dobrému. Spred dvoch rokov si pamätám len zopár hráčov, káder sa medzičasom výrazne obmenil. Je príjemné vrátiť sa po dvoch rokoch, Slovan mi chýbal,“ pokračoval rodený Argentínčan so španielskym pasom.

„Zatiaľ trénujem s tímom len tri dni, takže musím dobehnúť sklz oproti ostatným chalanom, ktorí začali prípravu skôr. Snažím sa čím skôr nabrať potrebnú kondíciu. Verím, že to z mojej strany bude už len lepšie,“ hovorí Vernon, ktorý musí opäť oprášiť slovenčinu, ktorá je v jeho podaní na pomerne slušnej úrovni. „Ešte trochu ťažšie lovím v pamäti niektoré slová, ale postupne sa do toho dostávam. Môžeme sa pokojne rozprávať po slovensky,“ usmial sa náš obranca.

Belasí v druhom prípravnom zápase remizovali s tradičným účastníkom najvyššej českej ligy 1. FC Slovácko 1:1. Najmä v prvom polčase bola iniciatíva na našej strane, v strede poľa rozdával presné prihrávky Rabiu, na krídle bol aktívny Daniel, obrane súpera robil tradične problémy Moha. V príprave, a zvlášť v jej úvode, nie sú výsledky prioritou, najpodstatnejšie je vypilovať nedostatky pred štartom ostrej sezóny. „Najmä v úvode sme mali veľa šancí, ak by sme ich premenili, tak by sme zápas podľa mňa doviedli do víťazného konca. S postupom času už bolo vidno, že sme do duelu vstupovali z plného tréningu. Výkon z prvého polčasu však ukázal viacero pozitív. V príprave je dôležité odstrániť nedostatky a pre mňa ako staronového hráča aj spoznať sa s ďalšími chalanmi, aby sme zlepšili vzájomnú súhru. Teším sa na najbližšie dni i na európske súťaže,“ uzavrel Vernon de Marco.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.