Úvod Správy Fortuna liga Pre také okamihy ako na Tehelnom poli žije každý futbalista

Pre také okamihy ako na Tehelnom poli žije každý futbalista

Dávid Holman strelil v súboji s Michalovcami víťazný gól belasých.

Ďalšia parádna futbalová nedeľa na Tehelnom poli. Zápas s Michalovcami priniesol celkom 31 streleckých pokusov a veľa zaujímavých akcií, pričom kredit za kvalitu zápasu rozhodne patrí aj súperovi. Ďalším z hráčov, ktorí si otvorili strelecký účet na novom Tehelnom poli, sa včera stal Dávid Holman.

Jeho gól sa napokon ukázal ako víťazný. Dávid v 54. minúte pekne namieril zo šestnástkového oblúka k ľavej žrdi. Svoju strelu priam milimetrovo umiestnil k žrdi mimo dosah brankára. „Teším sa, že som gólom pomohol mužstvu. Bolo nesmierne dôležité, že sme na vyrovnanie v podaní Michaloviec okamžite reagovali a opäť sme sa ujali vedenia. Tento okamih nám dodal sebadôveru a hernú pohodu sme preniesli do ďalších presných zásahov v závere stretnutia,“ povedal Holman po zápase. Po presnom zásahu adresoval pozdrav smerom k hlavnej tribúne, komu bol určený? „Mojej snúbenici, poslal som jej vzdušný bozk. Vždy mi veľmi pomáha, stojí pri mne a dodáva mi silu, ten gól som venoval jej. Prvého júna máme svadbu, už sa veľmi tešíme.“ Doplníme, že pre Dávida to bol štvrtý presný zásah v sezóne, na konte má ešte aj šesť asistencií.

Ako vnímal fanúšikov, ktorí v spolupráci so spíkrom skandujú meno každého úspešného strelca Slovana? „Nie sme futbalistami pre peniaze, nie sme nimi pre pekné veci, futbal hráme kvôli takýmto okamihom! Každému prajem, aby zažil pocit, keď celý štadión kričí vaše meno. Mal som zimomriavky.“

Zaujímavé je, že osem z deviatich gólov na novom Tehelnom poli dali belasí do brány umiestnenej pod fanúšikovským kotlom! Včera prišlo na štadión cez 8000 priaznivcov, a väčšina štadióna neustále aktívne povzbudzovala spolu s kotlom. „Som šťastný, že môžem byť súčasťou tohto tímu. Fanúšikovia prišli aj na tento zápas vo veľmi peknom počte a neustále nás podporovali, bolo to niečo úžasné. Dodávajú nám tým motiváciu a túžbu vyhrať každý zápas na Tehelnom poli,“ vyhlásil čerstvo 26-ročný rodák z obce Érsekvadkert.

Dávid v posledných dvoch dueloch nebol v základnej zostave, so Sereďou nenastúpil vôbec a v zápase s Dunajskou Stredou nabehol na posledných 20 minút. Proti Michalovciam bol opäť v základnej jedenástke Martina Ševelu. „Tvrdo som trénoval a keď prišla šanca, chcel som sa jej chopiť na sto percent. Uvedomujem si, že v tíme máme konkurenciu a musíme bojovať o miesta. Každého z nás posúva zdravá konkurencia vpred. Zápas s Michalovcami mi chutil, snažil som sa pomôcť tímu a verím, že sa mi to aj podarilo.“

Belasí natiahli skvelé série – vyhrali deviaty zápas v rade a šnúru bez prehry natiahli už na 27 zápasov. Zároveň si ešte vylepšili výbornú bilanciu vzájomných duelov s Michalovcami, dosiahli už deviate víťazstvo pri celkovom skóre 29:8. Hostia z východu Slovenska ukázali na Tehelnom poli, že si zaslúžia miesto v hornej šestke. „Bolo pre mňa príjemným prekvapením, že Michalovce len nebránili, naopak, snažili sa hrať futbal. Ukázali veľký pokrok a tiež prispeli ku kvalite zápasu. Myslím si, že fanúšikovia sa mali na čo pozerať a som rád, že sme ich potešili ďalším víťazstvom. O týždeň chceme vyhrať aj v Žiline a pridať tak majstrovskú definitívu,“ uzavrel Dávid Holman.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Sledujte priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí sa v 1. kole kvalifikácie Ligy majstrov stretnú s FK Sutjeska Nikšić.
Pohár Ferdinanda Daučíka pokračuje druhým ročníkom.

Neprehliadnite

Pohár Ferdinanda Daučíka pokračuje druhým ročníkom.
Majstrovská sezóna ŠK Slovan pokračuje.
Klubová hymna ŠK Slovan Bratislava - Na Tehelnom poli

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.