Slovnaft Cup | 2021 / 22 | 4 .kolo | 27. október 2021 o 14:30 | Košice | 650 divákov
0 : 5
( 0 : 1 )
SLÁVIA TU KOŠICE
25., 48. a 57. Dražič, 55. Mráz, 79. Vojtko

Vladimír Weiss st. urobil oproti nedeľňajšiemu duelu s Liptovským Mikulášom sedem zmien v základnej zostave, na pravom kraji obrany začínal v rozostavení 4-1-2-3 Alen Mustafič. Belasí v peknom jesennom počasí a na dobre pripravenom trávniku začali podľa očakávaní s úvodným náporom a snahou čím skôr otvoriť skóre. Prvú príležitosť sme mali v 11. min, keď Dražič našiel v šestnástke Hentyho, ten z dobrej pozície prestrelil. Zakrátko bol v ešte lepšej pozícii Green, ani on však nenamieril do priestoru troch žrdí. V 25. min Green na dvakrát prestrčil loptu na Dražiča, ktorý sa zvnútra šestnástky oprel do lopty a namieril pekne pod brvno, brankár bol prikrátky – 0:1. Košičania sa sympaticky snažili, vyslali dva strelecké pokusy, pri ktorých Chovan nemusel zasahovať. Belasí mohli ešte do prestávky zvýšiť náskok. Najprv Božikov po centri z rohu na bližšej žrdi nepretlačil loptu do siete, a vzápätí Dražičovu strelu vyrazil brankár Hudák.

Po prestávke sa rozbehol gólostroj belasých. V 48. min prihral Rabiu naľavo čerstvému Vojtkovi, ktorý hneď nacentroval do stredu šestnástky a Dražič trafil prudko k žrdi – 0:2. Ďalšia gólová akcia prišla v 55. min, Dražič dal pod seba Mrázovi, a ten zblízka nezaváhal – 0:3. Dražič zavŕšil v 57. min hetrik, keď po Adlerovej prihrávke prekonal Hudáka – 0:4. Slovanisti sa dostali do hernej pohody a kontrolovali dianie na trávniku. V 79. min padol piaty gól, Abena vyrazil po pravej strane dopredu a po jeho prihrávke cez šestnástku presne namieril Vojtko – 0:5. O päť minút mal na kopačke šiesty presný zásah Zmrhal, jeho strelu z prvej vyrazil Hudák na roh.

Slávia TU Košice – ŠK Slovan Bratislava 0:5 (0:1)

Góly: 25., 48. a 57. Dražič, 55. Mráz, 79. Vojtko