Konferenčná liga | 2021 / 22 | Skupina F | 4. november 2021 o 18:45 |
( 1 : 2 )
Lincoln Red Imps F.C.
45. R. Chipolina
17. a 25. Green, 67. Čavrič, 71. Mráz

Belasí vyrukovali v rozostavení s tromi strednými obrancami, na krajoch operovali Jurij Medveděv a Jaromír Zmrhal. Lincoln začal s veľkým entuziazmom a mal aj prvé príležitosti. Gómez už v 3. min hlavičkoval zblízka do protipohybu Chovana, ktorý reflexívne zasiahol, a Gómez následne z dorážky prestrelil. Rosa zakrátko mieril tesne nad. Belasí sa postupne dostali do hry, Henty v 14. min mieril z priameho kopu tesne nad. O tri minúty neskôr poslal Walker nepríjemnú loptu zo štandardnej situácie, Chovan zasiahol pri svojej prvej žrdi. Hneď vzápätí vybojoval Rabiu loptu na útočnej polovici, prihral doľava Greenovi, ktorý trafil parádne pod brvno – 0:1. Prvý gól belasým pomohol a o osem minút pridali druhý presný zásah. Dlhý nákop Kašiu odvrátil obranca len ku Greenovi, ktorý si ešte v šestnástke zasekol dvoch obrancov a prestrelil Solera – 0:2. Ďalšie dobré situácie mal opäť Green a vzápätí Čavrič, no tretí gól neprišiel. V závere polčasu sa tak Lincoln znovu nadýchol a v nadstavenom čase strelil kontaktný gól. Roy Chipolina sa po rohu zorientoval v neprehľadnej situácii a Chovan musel loviť loptu zo siete – 1:2.

Druhé dejstvo otvoril veľkou príležitosťou Zmrhal, z prvej však mieril zblízka nad. Kritický okamih sme prežili po hodine hry, keď Walker trafil z priameho kopu brvno, a lopta následne poskakovala pred našou bránou. Opäť platilo tradičné „nedáš-dostaneš“ a v 67. min sme opäť viedli o dva góly. Zmrhal unikol po ľavom krídle, dal pod seba Čavričovi, a jeho strela aj s prispením teču brániaceho hráča skončila v sieti – 1:3. O štyri minúty sme už viedli o tri góly, Mráz si prebral dlhú loptu od Kašiu a strelou k bližšej žrdi prekvapil Solera – 1:4. Ďalšiu príležitosť sme mali po rýchlom brejku v 83. min, Mrázova tečovaná strela rezultovala do rohového kopu.

Lincoln Red Imps – ŠK Slovan Bratislava 1:4 (1:2)

Góly: 45. R. Chipolina - 17. a 25. Green, 67. Čavrič, 71. Mráz

Žlté karty: 12. Torrilla, 63. Gómez – 60. Kankava, 84. Abena

Rozhodovali: Karlsson – Nyberg, Yng (všetci Švédsko)

Lincoln: Soler – Wiseman, R. Chipolina (86. Sergeant), J. Chipolina (75. Yahaya), Toscano – Torrilla, Rosa – Carralero (75. Araiza), Walker, Britto (54. Anon) - Gómez (86. Ocran)

Slovan: Chovan – Kašia, Abena, Božikov (84. Hrnčár) – Medveděv, Rabiu (76. Agbo), Kankava, Zmrhal – Čavrič (84. Adler), Green (76. Weiss) – Henty (58. Mráz)

• 17' 1 : 4 19 Green
  • 25' 1 : 4 19 Green