Konferenčná liga | 2021 / 22 | Skupina F | 21. október 2021 o 21:00 | Tehelné Pole | 6108 divákov
2 : 0
( 0 : 0 )
46. Green, 84. Henty
Lincoln Red Imps F.C.

Vladimír Weiss st.
(tréner Slovana)

„Víťazstvo je dobré, výkon nebol taký ako sme si predstavovali. Dnes však už slabý súper, akého úplne jednoducho prevalcujete, v Európe na tejto úrovni v skupinách nie je. Začali sme dobre s dvomi dobrými momentami, ktoré sme nerealizovali tak, ako sa má. Prišla taká nervozita a dve naše chyby v obrane, Lincoln mal dve gólové šance, zápas sa mohol vyvíjať úplne inak. Cez prestávku som nezvyšoval hlas, pretože som bol presvedčený o tom, že vyhráme. Mužstvo chcelo, no bolo nervózne, snažil som sa to upokojiť. Hráčom som povedal, že nechám rovnakú zostavu, a musia sa z toho vytrápiť a dať rýchlo gól, čo nám aj vyšlo. Urobili sme výmenu krídiel, André Green dal z pravého krídla gól, aj Aleksandar Čavrič mal naľavo cez nohu dobré momenty. Stále nám chýbala efektivita, až to v závere Ezekiel Henty poistil druhým gólom. Mali sme o jednu-dve šance viac a dali sme dva góly, s tým môžeme byť spokojní. Len tri body nám dávali nádej v ťažkej skupine, keď PAOK vyhral vonku, čím sa to viac-menej skomplikovalo, má viac bodov ako som možno predpokladal. My musíme vyhrať vonku, čo nebude jednoduché, v Lincolne to bude úplne iný zápas. Vieme, čo nás tam čaká čo sa týka prostredia či umelej trávy. Musíme vyhrať v Lincolne a potom zdolať PAOK, aby sme v poslednom kole mali šancu. Vieme hrať lepšie a verím, že budeme hrať lepšie, no dnes sa počítajú body, tie sú veľmi dôležité.“

Mike McElwee
(tréner Lincolnu)

„Odohrali sme veľmi dobrý prvý polčas, vypracovali sme si počas neho aj dve veľmi dobré situácie. Keď z nich na takejto úrovni neskórujete, neskôr vás to vytrestá. Slovan bol po prestávke ešte nebezpečnejší, a na rozdiel od nás svoje príležitosti využil. Ukázal svoju kvalitu a úroveň. Môžem mu pogratulovať k víťazstvu, Slovan má veľmi dobrý tím. Verím, že v domácom zápase by sme ho na umelej tráve mohli potrápiť ešte viac.“