Európska liga | 2021 / 22 | 3. kolo kvalifikácie | 10. august 2021 o 20:30 | Tehelné pole | 4688 divákov
1 : 1
( 1 : 0 )
38. Zmrhal
Lincoln Red Imps F.C.
90. Gómez

Letný futbalový večer na Tehelnom poli sa podľa očakávaní začal aktivitou Slovana. Belasí s náskokom 3:1 z prvého duelu chceli čím skôr definitívne rozhodnúť o osude tohto dvojzápasu. Prvú šancu mal v 7. min Henty, ktorý zblízka mieril tesne vedľa. O desať minút sa opäť Henty pekne presadil na ľavej strane, no z bezprostrednej blízkosti vystrelil do bočnej siete. V 18. min sa Weiss uvoľnil na pravej strane, už bol zoči-voči Solerovi, ten však predviedol bravúrny zákrok. Z dorážky z prvej strieľal Zmrhal, no mieril nepresne. Belasí ďalej tlačili, tesne pred uplynutím úvodnej polhodiny mal ďalšiu veľkú príležitosť Henty, no Soler bol opäť úspešnejší. Gólová radosť prišla v 38. min po rohovom kope. Weiss našiel na zadnej žrdi Zmrhala, a ten z prvej trafil k bližšej žrdi – 1:0. Zakrátko sa pekne vpredu presadil Strelec, jeho pokus k ľavej žrdi mal dobré parametre, no Soler zasiahol. Lincoln sa výraznejšie pripomenul až v závere prvého dejstva, Šulla predviedol dobrý zákrok pri strele Rosu zo strednej vzdialenosti.

Aj po prestávke sme začali aktívne. V 51. min Weiss našiel centrom z rohu Hentyho, jeho dobre umiestnenú hlavičku Soler vyrazil. Vzápätí po skrumáži z rohu trafil prudko Vernon, a od gólovej radosti nás zastavilo brvno. Komplikácie však prišli v 54. min, keď Vernon po odkopnutí loptu do autu v prerušenej hre videl druhú žltú a následne červenú kartu. Ani v početnej nevýhode sme nerezignovali na ofenzívnu snahu. Po hodine hry vyslal Kankava strelu k pravej žrdi, Soler boxoval na roh. Belasí boli naďalej nebezpeční, a zároveň držali hostí na dištanc. Až v poslednej minúte po zaváhaní Šullu pri rozohrávke vyrovnal Gómez na 1:1. Ani to však nič nezmenilo na našom postupe do play-off.

ŠK Slovan Bratislava – Lincoln Red Imps 1:1 (1:0)

Góly: 38. Zmrhal - 90. Gómez

Žlté karty: 28. De Marco - 66. Casciaro, 77. Torrilla, 88. Britto

Červená karta: 54. De Marco (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Balakin – Skrypka, Nižnik (všetci Ukrajina)

Návšteva: 4688 divákov (povolená 50 % kapacita)

Slovan: Šulla – Pauschek (90. Križan), Kašia, Božikov, De Marco – Weiss (90. Lichý), Kankava, de Kamps, Zmrhal – Strelec (80. Čavrič), Henty (70. Ratao)

Lincoln: Soler – Sergeant (86. Valarino), Wiseman, Lopes, Britto – Rosa (86. Ronan), Torrilla, Walker – Carralero (66. B. Gomez), Casciaro (79. Alcazar), Ocran (66. K. Gómez)