Fortuna liga | 2021 / 22 | 13 .kolo | 31. október 2021 o 17:00 | 1000 divákov
( 1 : 0 )
AS Trenčín
42. Kadák, 64. Azango
50. a 82. Henty, 52. Zmrhal

Belasí vyrukovali s rozostavením 4-1-4-1, na lavičke náhradníkov už bol pripravený aj Vladimír Weiss ml. Na umelej tráve v Trenčíne sa hral od úvodu svižný futbal. Prvú šancu mali už v 2. min domáci, Jendrišek zblízka hlavičkoval vedľa. Ďalší strelecký pokus vyslal v 10. min Azango, ktorý namieril do pravého horného rohu, Chovan zasiahol. Belasí kontrovali v 18. min, Kašia hlavičkoval po rohu a Kukučka na čiare zasiahol. Zakrátko Henty pekne zakombinoval so Zmrhalom, avšak Kukučka vystihol loptu a pokryl ju ešte pred naším útočníkom. V 24. min zakončoval Henty po centri Zmrhala tiesnený Pirinenom, rezultoval z toho náš rohový kop. O tri minúty vyslal Medveděv ideálne načasovanú kolmicu na Greena, ten sa vyhol ofsajdovej pasci a už mal pred sebou len Kukučku. Green sa pokúsil o kľučku, Kukučka však jeho úmysel vystihol. Trenčín mal svoju veľkú príležitosť v 33. min, Kadák z priameho kopu trafil do žrde. Rušné chvíle prišli v závere polčasu. Najprv Dražičova technická strela preletela tesne vedľa ľavej žrde. V 42. min mal Kadák v strednej vzdialenosti príliš veľa času a priestoru, vystrelil a lopta aj napriek Chovanovej snahe skončila v sieti pod brvnom – 1:0. Trenčínu dodal gól ešte viac energie, a Chovan musel zneškodniť dve strely Jendriška. Prvý polčas uzavrel súboj Greena s Kozlovským v šestnástke AS, túto situáciu skúmal VAR, pokutový kop však z toho nebol.

Vladimír Weiss st. cez polčas dvakrát striedal, namiesto Greena s Dražičom prišli Adler a Čavrič. Belasí vstúpili do druhého dejstva s mohutným náporom. Najprv sa Čavrič presadil na ľavej strane a centroval na zadnú žrď, hlavičku Zmrhala odvrátil Kukučka doslova z bránkovej čiary. V 50. min už Adler prihral do šestnástky Hentymu, ten sa obtočil okolo Pirinena a prudkou strelou po zemi vyrovnal – 1:1. O dve minúty Kukučka vyboxoval centrovanú loptu pred seba a Zmrhal ju prudkou strelou pravačkou okamžite poslal k bližšej žrdi až do siete – 1:2. Výbornú fázu sme mohli podčiarknuť v 61. min, Adler našiel centrom Vernona, ktorého hlavičku z bezprostrednej blízkosti vyškriabal Kukučka na roh. Platilo „nedáš-dostaneš,“ Azango v 64. min prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, a bolo opäť vyrovnané – 2:2. Trenčania dostali v 69. min loptu do siete po akcii Jendriška s Kadákom, ako však potvrdil aj VAR, akcii predchádzal faul Jendriška na Božikova, takže gól neplatil. V nasledujúcich minútach to bolo o tom, ktorý tím strhne víťazstvo na svoju stranu. Belasí sa k nemu priblížili v 82. min po tom, ako Zmrhal centroval z ľavej strany a Henty zblízka trafil hlavičkou parádne do siete - 2:3. V 88. min ho mohol poistiť Čavrič, po brejku mieril nad. V nadstavenom čase ešte dostal loptu do siete Weiss, gól však pre ofsajd neplatil. V každom prípade sme sa mohli radovať z cenného triumfu.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 2:3 (1:0)

Góly: 42. Kadák, 64. Azango – 50. a 82. Henty, 52. Zmrhal

Žlté karty: 90. Kukučka - 31. Vernon, 68. Rabiu, 89. Kankava, 90. Weiss, 90. Henty

Rozhodovali: Ziemba – Hancko, Štrbo

Návšteva: 1000 divákov (100 % povolenej kapacity)

Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Pirinen, Kozlovský – Lavrinčík – Gaži (89. Kmeť), Kadák, Hollý (66. Zubairu), Azango - Jendrišek (79. Ikoba)

Slovan: Chovan – Medveděv, Kašia, Božikov, Vernon (89. Abena) – Kankava – Dražič (46. Čavrič), Rabiu (77. Mráz), Zmrhal (89. Weiss), Green (46. Adler) – Henty

• 43' 1:0 16 Kadák