Fortuna liga | 2021 / 22 | 12 .kolo | 24. október 2021 o 15:00 | 2734 divákov
4 : 0
( 0 : 0 )
57. a 84. Henty, 67. Rabiu, 90. Dražič
MFK Tatran L. Mikuláš

Vladimír Weiss st. urobil oproti pohárovému zápasu s Lincolnom sedem zmien v základnej zostave, kapitánsku pásku mal Joeri de Kamps. V krásnom jesennom počasí sme si chvíľu museli počkať na naše šance. Tú prvú mal v 13. min Zmrhal, ktorý si prebral dlhý pas De Kampsa, prehodil vybiehajúceho brankára, na čiare však ešte zakročil Hranáč. Zakrátko mieril Mráz zblízka do bočnej siete. Liptovský Mikuláš vychádzal z hlbšieho bloku, v 26. min predviedol rýchly brejk, po ktorom Bartoš z prvej vystrelil, Šulla bol pripravený. V 33. min sa Henty z pravej strany dostal do šestnástky, ešte si zasekol obrancu, brankár Sváček však aj s pomocou obrancov zasiahol. Lichý následne neprestrelil spleť tiel pred sebou. Dôležitý moment sa udial v 35. min, keď Mráz už prekonal Sváčeka, na čiare však loptu rukou zastavil Bartoš, ktorý videl červenú kartu. Belasí kopali penaltu, Mráz však mieril vedľa. V početnej výhode sme následne hostí zavreli pred ich šestnástkou. Zmrhalov volej po centri Abenu opäť zneškodnil Sváček, a aktívny Zmrhal neuspel ani v samom závere prvého polčasu.

Našu početnú prevahu sme využili v 57. min, keď Rabiu prihral Hentymu, ktorý sa obtočil okolo obrancu a presnou strelou k ľavej žrdi rozvlnil sieť – 1:0. Zakrátko mal Henty na kopačke druhý gól, jeho zakončenie však zablokoval Hranáč. Hostia sa pripomenuli v 62. min, Pinte po brejku mieril nad. V 67. min sme predviedli peknú rýchlu akciu, Vojtko vyslal strieľaný center a Henty zblízka zakončil, Sváček na čiare reflexívne vyrazil a následná Hentyho dorážka neplatila pre hru rukou. Gólová poistka prišla v 67. min – Green najprv trafil brvno, Rabiu však už odrazenú loptu umiestnil k ľavej žrdi – 2:0. Prichádzali ďalšie príležitosti, Medveděv pri jednej z nich mieril zblízka tesne vedľa. Tretieho gólu sme sa dočkali v 84. min, keď Dražičov center brankár nestlmil, čo využil dôrazný Henty, ktorý zblízka umiestnil loptu do siete - 3:0. Náš triumf ešte v závere prikrášlil po peknej akcii Dražič, ktorý zužitkoval nezištnú prihrávku Hentyho - 4:0.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:0 (0:0)

Góly: 57. a 84. Henty, 67. Rabiu, 90. Dražič

Žltá karta: 74. Václavik (Liptovský Mikuláš)

Červená karta: 35. Bartoš (Liptovský Mikuláš)

Rozhodovali: Dohál – Weiss, Hrmo

Návšteva: 2734 divákov

Slovan: Šulla – Medveděv, Abena, Vernon, Vojtko (86. Agbo) – Rabiu, de Kamps (71. Kankava) – Lichý (46. Green) – Henty, Mráz (71. Adler), Zmrhal (77. Dražič)

Liptovský Mikuláš: Sváček – A. Krčík (89. D. Krčík), Hranáč, Pintér, Kotora – Filinský (46. Pinte) – Václavik, Staš (77. J. Švec), Gerát (89. Voško), Laura (46. Kačerík) – Bartoš