Fortuna liga | 2021 / 22 | 8 .kolo | 19. september 2021 o 17:00 | 3812 divákov
MŠK Žilina
11. a 39. Bičachčjan (prvý z 11 m)

Vladimír Weiss st.
(tréner Slovana)

„Do zápasu sme vstúpili veľmi zle, v defenzívnej fáze i smerom hore. Postupne sme sa dostali do hry, viedli sme 2:1. Vtedy sme mali Žilinu zlomiť tretím gólom. Oni si dali vlastný gól, inkasovali na 1:2, no nepoložili sa. Naopak, v našom mužstve nebol hráč, ktorý by strhol ostatných na svoju stranu s tým, že teraz to ideme zlomiť, a potom si to budeme kontrolovať skúsenosťami. Žiaľ, toto sa nestalo. Žilina vyrovnala krásnym gólom, pri ktorom sme zaspali, Bičachčjan bol na zemi, vstal, ešte si to prehodil z ľavej nohy na pravú, na slabšiu, a trafil do šibenice, no Križan sa naňho pozeral ako v kine. Toto sú obrovské individuálne chyby, na ktoré si musíme dať pozor. Beriem remízu na seba, postavil som veľa hráčov z lavičky a širšieho kádra, a zohratosť nebola taká ako by mala byť, to sa za 3-4 dni ani nedá urobiť. Žilina vedela, čo chce hrať, je silná na lopte, no aj tí naši hráči, ktorí naskočili, musia hrať kvalitnejšie. Nie je jednoduché hrať za Slovan, či už je to Vojtko, Križan či Hrnčár, tí noví hráči, ktorí prišli. Rovnako to platí pre Adlera, ktorý má potenciál, vie hrať futbal, vidí ihrisko, mal tam dobré veci, bol pri prvom góle v súboji, vyslal dobrú strelu, ale chceme od neho ešte viac. Keď bude ešte lepšie kondične pripravený, tak bude o polkroka silnejší, rýchlejší, bude vyhrávať viac súbojov. Bude to dobrý hráč. Tlak na mňa, na nich, na celý klub je iný než v kluboch, kde títo hráči predtým pôsobili. Musia si na to zvyknúť a bojovať o svoju šancu. Zápas bol pre diváka dobrý, pre mňa ako trénera nie, pretože sme chceli tri body. Očakával som útočný futbal a viac gólov, oboje sa splnilo, škoda, že nebolo viac gólov v súperovej sieti. My aj Žilina sme niektoré veci nedotiahli do konca aj vzhľadom na terén, no od zajtra sa mení, takže sa tešíme. Škoda straty bodov, chceli sme vyhrať a trochu odskočiť v tabuľke, takto sme prví a máme o zápas menej. Pri lepšom dni sme mali aj s tými zmenami zvíťaziť. Na druhej strane, Žilina bola v prvom polčase futbalovejšia, po prestávke sme boli lepší my. Chýbalo mi však ešte viac aktivity, futbalovej drzosti a nasadenia v šestnástke, nemali sme zlomový moment, keď hlavičku Hentyho pokryl dobre stojaci brankár, a Hrnčár musí z tej poslednej situácie trafiť bránu alebo prihrať, a nie kopnúť do tridsiatej rady na tribúnu. S bodom asi nikto nie je spokojný, obaja sme chceli vyhrať, ale asi taký spravodlivý.“

Pavol Staňo
(tréner Žiliny)

„Išli sme na Slovan s tým, aby sme dali fanúšikom i sami sebe impulz, že nie všetko je zlé. Po úvode, keď sa nám zápas neuložil hneď ideálne, sme dobre zareagovali, a snažili sme sa s vývojom niečo spraviť. Bolo vidno, že po vyrovnávajúcom góle si chalani začali veriť, a dokázali sme aj držať Slovan na lopte. Z našej strany to nebol zlý výkon, samozrejme, prvý polčas hodnotím o niečo lepšie. Po prestávke sme nemali gólové situácie, no dostávali sme sa do ofenzívy, pramenili z toho nejaké štandardné situácie, pri troche šťastia sme mohli skórovať. Na druhej strane, Slovan mal najmä v druhom polčase dosť šancí, aby strhol víťazstvo na svoju stranu. Myslím si, že sme videli dva rôzne polčasy, zároveň som spokojný s výsledkom i prístupom chalanov. Pokiaľ chcú hrať oba tímy futbal a ofenzívne, vzniká priestor na šance, protiútoky, hra je dynamickejšia, viac sa páči divákom aj mne. Na dobrý futbal potrebujete dvoch. Slovan chce a musí vyhrávať, my sme tiež ukázali, že túžime víťaziť. Vtedy ten zápas spĺňa parametre, nájdu sa určite chyby v defenzíve i ofenzíve, ale radšej takto 2:2, ako nejaká „trápenka“ so súperom, ktorý zaparkuje autobus, a musíte hrať celý zápas do plných.“