Fortuna liga | 2021 / 22 | 6 .kolo | 29. august 2021 o 18:00 | 2655 divákov
FC ViOn Zlaté Moravce
7. Ďubek

Vladimír Weiss st.
tréner Slovana

„Tešíme sa z víťazstva, pretože sa nerodilo ľahko. Zle sme vstúpili do zápasu, boli sme málo aktívni a urobili sme hrubú chybu pri góle, keď sa zrazili dvaja naši stopéri. Zápas sme zvrátili po prekrásnom góle Ezekiela Hentyho, ktorý dosiahol hetrik, hral výborne, takto by mal vyzerať výkon útočníka, i keď mu samozrejme pomohol aj tím. Cez prestávku som bol úplne pokojný, len som hráčom povedal, že góly určite prídu, a že boli trochu unavení, no v druhom polčase sa rozbehnú. To sa aj potvrdilo. Na druhý polčas som otočil krídla, Aleksandar Čavrič i Jaromír Zmrhal hrali cez nohu. Bol to dobrý ťah z dôvodu, že sme boli vo väčšej hĺbke ihriska a obaja sa dostávali do streleckých pozícií. Mali sme aj ďalšie šance, dobré kontry. Gólov mohlo byť viac, no s výsledkom 4:1 som spokojný. Zápasov bolo dosť, teraz sa na tri dni nadýchneme. Reprezentantom prajem veľa šťastia, aby prišli na zraz i z neho zdraví a s dobrými výsledkami. V sobotu hráme ešte odložený pohárový zápas v Málinci. Program je nabitý, stále máme o čo hrať, po prestávke to bude ešte ťažšie a nabitejšie, ale na to sme tu."

Ľuboš Benkovský
tréner ViOnu

„Prišli sme sem s nejakým plánom, ktorý nám najmä v prvom polčase vychádzal. Následne prišla polčasová pauza, kde vstúpite do hráčov a prichystáte si kroky do ďalšej časti zápasu. Pripravili sme sa, no vyšli sme zo šatne a znovu sme dostali dva rýchle góly. V ďalšom priebehu je proti Slovanu už veľmi ťažké takýto stav nejako otočiť. Zopakoval sa priebeh z posledného duelu, ktorý sme tu odohrali.“