Fortuna liga | 2021 / 22 | 4 .kolo | 14. august 2021 o 18:00 | 2585 divákov
MFK Zemplín Michalovce
14. Ošima

Vladimír Weiss st.
tréner Slovana

„Nás dnes tešia len tri body. Dosiahli sme také povinné víťazstvo nad súperom, ktorý mal svoju tvár, pripravil sa a vykryl časti ihriska, kde sme pri konštantnej zostave silní. V prvom polčase nám chýbala kvalita najmä v útoku. Výborne sme začali, v kabíne som hovoril, že treba dať gól, druhý gól, kontrolovať hru, ekonomicky využiť sily a hrať rozumne. To sa nepotvrdilo, Mustafič ľahko stratil loptu v strede a súper vyrovnal. Cez polčas prišli zmeny, takisto sa v kabíne udiali nejaké veci, ktoré budú mať dohru. Je to interná vec, ale pokým budem tréner, tak Ratao skončil v Slovane. Dali sme gól z penalty, potom pekný tretí gól a rozhodli sme o zápase, ktorý sme už potom ako-tak kontrolovali. Vieme hrať lepšie, musíme hrať lepšie. Zmien v zostave bolo veľa, aj na svetových mužstvách je cítiť, ak hrá 8-9 náhradníkov, niektorí to zvládli výborne, iní slabšie. Tri body nás tešia, hra musí byť lepšia. Od nedele sa ideme pripravovať na Olympiakos, musíme sa dať zdravotne dokopy, dnes som rýchlo striedal Ezekiela Hentyho, aby si nenatrhol sval. Čaká nás ťažký súper, uvidíme, na čo máme, možno sa nám podarí v nedeľu či v pondelok urobiť nejaký prestup na doplnenie kádra pred týmto dvojzápasom. Viem, že ľudia sú na mňa možno nahnevaní, lebo o tom stále rozprávam, ale je to realita, nemáme dostatok najmä ofenzívnych hráčov a máme kvalitu, no nie obrovskú kvalitu."

Miroslav Nemec
tréner Michaloviec

„Ťažko sa mi to hodnotí. Do oboch polčasov sme vstúpili veľmi zle, dostali sme zbytočné góly po situáciách, na ktorých pritom v tréningu pracujeme. Dostali sme sa do zápasu pekným streleným gólom. Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, dobre sme bránili, boli sme pripravení a nachystaní na súpera. Slovan do druhého polčasu prestriedal obrovskou kvalitou, my sme to nezvládli. Mrzí ma to, mali sme šancu, ktorá sa možno naskytne raz za čas. Chalani podali v prvom polčase veľmi dobrý výkon, po prestávke sme si to pokazili dekoncentráciou a vlastnými chybami. Chceli sme ešte niečo urobiť, no nevyšli nám ani striedania. Gratulujem trénerovi a Slovanu k víťazstvu."