Fortuna liga | 2021 / 22 | 2 .kolo | 31. júl 2021 o 20:00 | 2889 divákov
2 : 0
( 0 : 0 )
61. Weiss (z 11 m), 67. Zmrhal
AS Trenčín

V základnej zostave belasých oproti odvete s Bernom nastalo deväť zmien, svoje miesta si „ponechali“ len Jurij Medveděv a Vladimír Weiss ml. V ideálnom futbalovom počasí sa napriek ofenzívnemu nastaveniu oboch tímov hralo v prvom polčase najmä medzi šestnástkami. O niečo iniciatívnejší boli slovanisti. Dve akcie v úvodnej 20-minútovke predviedol Čavrič, jednu zakončil strelou nad, pri druhej zasiahol brankár Kukučka. V 24. min vyšla nášmu mužstvu pekná akcia po ľavej strane, keď Hrnčár po centri Strelca poslal loptu do siete. Rozhodca však ešte predtým signalizoval ofsajd Strelca, a gól tak neplatil. Po polhodine vyviezol Medveděv stredom loptu a posunul napravo Hrnčárovi. Ten volil strieľaný center na zadnú žrď, Strelec loptu v páde poslal tesne vedľa. Trenčín vystrelil na bránu v prvom dejstve len raz, Šulla nemal ťažkosti s pokusom Kadáka zo strednej vzdialenosti.

Druhé dejstvo prinieslo o poznanie rušnejší futbal. Trenčín začal dvomi šancami, najprv Rahim hlavičkoval zblízka nad, a následne Šulla vyrazil prudkú strelu Kadáka zblízka. Následne opäť prišli chvíle belasých. Strelec v 52. min dostal loptu do siete, no gól opäť neplatil pre ofsajd. Dôležitý okamih prišiel v 55. min, keď Lavrinčík videl po faule na Lichého druhú žltú, a následne červenú kartu. Belasí presilovku zakrátko zužitkovali. V 58. min Hrnčár ideálnou prihrávkou našiel na zadnej žrdi Weissa, ten vystrelil a Yem loptu zrazil rukou na roh. Hlavný arbiter po konzultácii s VAR ukázal na biely bod a Weiss z penalty trafil do ľavého horného rohu, brankár nemal šancu – 1:0. Zakrátko sme viedli o dva góly, Zmrhal si na ľavej strane nabehol na dlhý pas Rabia a prudkou strelou prekonal Kukučku – 2:0. Belasí v závere útočili do otvorenej trenčianskej obrany, v 79. min centroval Zmrhal pred bránu, loptu tam minuli Ratao i Henty. V závere sme si už víťazstvo postrážili.

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 2:0 (0:0)

Góly: 61. Weiss (z 11 m), 67. Zmrhal

Žlté karty: 39. Rabiu, 45. Križan, 90. Pauschek - 37. Lavrinčík, 57. Rahim, 60. Yem

Červená karta: 55. Lavrinčík (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Gemzický – Poláček, Jekkel

Návšteva: 2889 divákov

Slovan: Šulla – Medveděv (46. Pauschek), Abena, Križan, Zmrhal – Lichý, Rabiu – Hrnčár (64. Henty), Weiss (71. Vernon), Čavrič (46. Ratao) – Strelec (88. Kankava)

Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Pirinen, Madu – Lavrinčík – Tučný (76. Gaži), Kadák, Zubairu (88. Šulek), Azango (88. Ghali) - Rahim (83. Ikoba)

• 61' 1:0 7 Weiss
  • 67' 2:0 11 Zmrhal