Fortuna liga | 2021 / 22 | 2 .kolo | 31. júl 2021 o 20:00 | 2889 divákov
61. Weiss (z 11 m), 67. Zmrhal
AS Trenčín

Boris Kitka
asistent trénera Slovana Bratislava

„Z nášho pohľadu dnes môžeme byť spokojní s víťazstvom, čo sme chceli získať, sme získali. Aj keď naša hra dnes nebola úplne optimálna. Prvý polčas zo začiatku nebol zlý, ale potom sme boli veľmi pasívni smerom dopredu, veľmi málo sme hrali kolmo. Vedeli sme, že Trenčín bude silný na lopte, najmä v druhej polovici prvého polčasu sme veľmi zle bránili, mali sme veľmi veľké ihrisko a v defenzívnej fáze sme boli veľmi málo pohybliví. Vylúčenie určite ovplyvnilo druhý polčas, získali sme početnú prevahu a dostali sme sa do vedenia. Chýbal mi tam ešte taký väčší hlad po vylúčení, aj diváci si viac zaslúžili. Keď nás už prišli podporiť, tak si zaslúžili, aby sme ukázali väčšiu túžbu dať viac gólov súperovi, ktorý hral o jedného menej, z tohto pohľadu sme smerom do ofenzívy ukázali málo.“

Peter Hlinka
tréner Trenčína

„Myslím si, že moje mužstvo podalo veľmi solídny výkon. Prehrali sme 0:2, ale ukázali sme, že naše princípy a mechanizmy začínajú pomaly fungovať. Proti kvalitnému súperovi a favoritovi ligy sme ukázali našu ofenzívnu kvalitu. Zápas ovplyvnila druhá žltá a následne červená karta, následne penalta, no chalani sa napriek tomu nevzdali a aj počas početnej nevýhody predviedli niekoľko dobrých akcií, ktoré sme nedotiahli do konca. V druhom polčase sme mali slabšiu fázu, keď Slovan dominoval, ale skonsolidovali sme sa a podali sme solídny ofenzívny výkon. Škoda, že sme nezužitkovali dobré akcie v prvom polčase a fázu zo začiatku druhého polčasu, ktorá bola v našej réžii.“