Liga majstrov | 2021 / 22 | 2. kolo kvalifikácie | 21. júl 2021 o 20:30 | Tehelné pole | 1000 (maximálna povolená kapacita) divákov
0 : 0
( 0 : 0 )
BSC Young Boys

Vladimír Weiss st. urobil oproti predchádzajúcemu duelu dve zmeny v zostave, od začiatku začínali Aleksandar Čavrič a prvýkrát bol v základnej zostave krídelník Jaromír Zmrhal. V ideálnom futbalovom počasí sa od úvodu hralo v dobrom tempe. Švajčiarsky majster podľa očakávaní vyrukoval s vysokým napádaním a snahou čím skôr otvoriť skóre, no slovanisti dobre vykrývali nebezpečné priestory. Nepríjemný okamih priniesla 6. min, keď Garcia kopačkou zasiahol Medveděva. Jurij sa ešte z otrasu pozviechal, po polhodine však musel striedať, a nahradil ho Lukáš Pauschek. Prvý strelecký pokus vyslali hostia. Aebischer v 19. min namieril z priameho kopu do pravého horného rohu, no Chovan loptu dokázal vyboxovať na roh. Young Boys to skúšal aj strelami zo strednej vzdialenosti, Chovan ich mal pod kontrolou. Naše mužstvo sa snažilo využiť akúkoľvek príležitosť ohroziť kvalitného súpera. Zaujímavá bola akcia Zmrhala, ktorý po kontakte s brankárom skončil na zemi, a taktiež tečovaná strela Kankavu v závere polčasu. Prvé dejstvo však góly neprinieslo.

Belasí mali aktívny vstup do druhého polčasu. Ratao to skúsil z uhla na bližšiu žrď, obranca loptu zrazil na rohový kop. Najväčšiu šancu dovtedajšieho priebehu priniesla 51. min, keď Weiss centroval zo štandardnej situácie „do ohňa“ pred bránu. Lopta po sklepnutí Zmrhala a sérii dotykov v spleti tiel mierila do brány, Švajčiari ju odkopli z čiary, a Kashia ju z dorážky poslal tesne vedľa. Young Boys prežil túto šancu a opäť sa snažil prekonať našu obranu, tá s Chovanom na čele odolávala. V 76. min vyslal striedajúci Henty peknú "obaľovačku" na zadnú žrď, Ballmoos loptu vyrazil. Záver priniesol viacero náznakov možností na oboch stranách, no skóre sa už nezmenilo. Do odvety si tak povezieme nerozhodný výsledok.

ŠK Slovan Bratislava – BSC Young Boys 0:0

Žlté karty: 54. de Kamps - 38. Siebatcheu, 51. Aebischer, 59. Camara, 86. Lefort

Rozhodovali: Kavanagh – Cook, Robathan (všetci Anglicko)

Návšteva: 1000 divákov (maximálna povolená kapacita)

Slovan: Chovan – Medveděv (30. Pauschek), Kashia, Božikov, Vernon – de Kamps (90. Lichý) – Čavrič (74. Dražič), Kankava, Weiss, Zmrhal (90. Strelec) – Ratao (74. Henty)

BSC: von Ballmoos – Hefti (80. Maceiras), Camara, Zesiger, Garcia (84. Lefort) – Ngamaleu (84. Spielmann), Aebischer, Sierro, Ellia – Mambimbi (55. Fassnacht), Siebatcheu