Liga majstrov | 2021 / 22 | 1. kolo kvalifikácie | 13. júl 2021 o 21:00 | Tallaght Stadium | 1500 divákov
2 : 1
( 1 : 0 )
Shamrock Rovers F.C.
16. Burke (z 11 m), 64. Towell
73. Weiss

Vladimír Weiss st. urobil v zostave oproti prvému zápasu dve zmeny, od začiatku nastúpili Vladimír Weiss ml. a David Hrnčár. V peknom počasí a na výborne pripravenom teréne sa od začiatku hralo s veľkým nábojom. Domácich hnali dopredu fanúšikovia, ktorí aj v obmedzenom počte (1500) vytvorili na menšom štadióne búrlivú atmosféru. Prvú šancu mali belasí. Už v 5. min postupovali Henty a Hrnčár proti jednému obrancovi írskeho tímu, Henty to vyriešil strelou k ľavej žrdi, no lopta len tesne minula bránu. Shamrock sa snažil na slovanistov „vyletieť,“ až do 16. min to však bolo v rovine centrov a neúspešných akcií. Práve vtedy však po kontakte Božikova s Burkeom ukázal arbiter na biely bod, a sám faulovaný Burke penaltu premenil – 1:0. Zakrátko mohlo byť vyrovnané. De Kamps to skúsil zo strednej vzdialenosti, Mannus len vyrazil pred seba, no Hrnčár z dorážky nedokázal dostať loptu do siete. Následne to skúsil Henty, jeho tečovaná strela letela tesne vedľa. Ďalší priebeh prvého dejstva sa odvíjal najmä medzi šestnástkami. Až v závere polčasu skončila Hentyho tečovaná strela na hornej sieti a Ratao hlavičkoval zblízka vedľa.

Prvú príležitosť v druhom polčase mal Shamrock, prudkú strelu Scalesa dokázal Chovan vyboxovať. V 64. min sme pred šestnástkou nechali voľného Towella, ktorý doslova vymietol šibenicu a vyrovnal skóre dvojzápasu – 2:0. Odpovedať mohol Kankava, jeho pokus po brejku tečoval obranca na roh. Veľkú šancu na zníženie sme mali v 69. min, po akcii Weissa s Rataom mal Vernon odkrytú časť brány, no z hranice šestnástky poslal loptu tesne vedľa ľavej žrde. Dočkali sme sa v 73. min, keď Ratao získal loptu na útočnej polovici. Prenechal ju Weissovi, ktorý si už v šestnástke zasekol obrancu a prudkou strelou nedal brankárovi šancu – 2:1. Shamrock sa nevzdával, v 81. min mohol opäť viesť o dva góly, Chovan však bravúrne vytlačil hlavičku Lopesa z bezprostrednej blízkosti. Domáci si v závere chceli vynútiť predĺženie, obrana belasých však odolala, a tak sme si do Bratislavy odviezli postup do druhého kola kvalifikácie Ligy majstrov.

• 16' 1 : 0 10 Burke
  • 64' 2 : 0 17 Towell
  • 73' 2 : 1 7 Weiss