Príprava | 2021 / 22 | 1 .kolo | 20. jún 2021 o 17:00 | Oberwart
( 1 : 2 )
SV Kapfenberger
15. Cetina (z 11 m)
17. Lichý, 19. Dražič, 54. Hrnčár, 77. Čavrič

Belasí mali v súboji s rakúskym druholigistom od úvodu hernú prevahu. Museli však otáčať skóre, keď Cetina premenil nariadenú penaltu po osobnom súboji útočníka Kapfenbergeru s Abenom. Slovan však veľmi rýchlo reagoval. Bajrič vyslal dlhý pas napravo, Daniel vrátil loptu pred bránu a Lichý vyrovnal – 1:1. O ďalšie dve minúty vyviezol Lovat loptu po ľavej strane, kde ju prenechal Dražičovi. Ten si ju naviedol na stred a zo šestnástkového oblúka krásne trafil od brvna do siete – 1:2. Ďalšie príležitosti mali Daniel či Dražič, ich zakončenia pokryl brankár rakúskeho tímu. V závere prvého polčasu mohli padnúť ďalšie góly. Obranca Kapfenbergeru si po strieľanom centri Pauscheka takmer strelil vlastenca, a v posledných sekundách hlavičkoval Abena po centri Lovata zblízka tesne vedľa brány.

Vladimír Weiss st. cez prestávku vymenil celú jedenástku, debut zažili posily Guram Kashia a Jaba Kankava. A práve Kankava v 54. min prihrávkou stredom poľa našiel Mustafiča, ten dal pätičku Hrnčárovi, ktorý zblízka trafil presne – 1:3. Zakrátko Čavrič našiel Hrnčára v strede šestnástky, po jeho strele zvonila ľavá žrď. Belasí naďalej útočili, hlavičky Kashiu či Vernona po centroch z rohov sa neujali. Až v 77. min Hrnčár unikol po pravom krídle a naservíroval loptu krížne cez šestnástku Čavričovi, ktorý namieril do odkrytej brány – 1:4.

SV Kapfenberger – ŠK Slovan Bratislava 1:4 (1:2) - hralo sa v Oberwarte

Góly: 15. Cetina (z 11 m) – 17. Lichý, 19. Dražič, 54. Hrnčár, 77. Čavrič

Slovan: I. polčas: Šulla – Pauschek, Abena, Bajrič, Lovat – Lichý, de Kamps – Daniel, Holman, Dražič – Ratao

II. polčas: Trnovský – Medveděv, Kashia, Božikov, Vernon – Kankava - Hrnčár, Rabiu, Mustafič, Čavrič - Henty