Úvod Správy Mládež Prehľad mládeže: Dorastenci takmer stopercentní

Prehľad mládeže: Dorastenci takmer stopercentní

Prinášame vám prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa a víkendu.

ŠK Slovan – FC ViOn 1:1 (1:0) – gól Slovana Ivanics

Zostava Slovana: Mikoláš – Kozák, D. Murár, Marušin, Homola, Benko, Marko (46. Nemeškürti), Záhon (59. Maroš), N. Marcelli, Balko, Ivanics (59. Lendel)

3. kolo

FC ViOn – ŠK Slovan 0:1 (0:0) – gól Rusnák

Zostava Slovana: Spišák – Fronko, Spišiak, Arnold, Meliš, S. N. Murár (80. J. Slovák), Jurišta, Gašpar (46. S. Dornai), Husarčík (89. Želipský), Denko (71. Kozyk), Flannery (46. Rusnák)

Marián Bochnovič, tréner U17: „V zápase u nováčika súťaže sme očakávali húževnatého a bojovného súpera čo sa aj potvrdilo. Hlavne v prvom polčase sme miestami mali problém sa s tým vyrovnať. V druhom polčase sme urobili v útoku dve striedania a práve striedajúci hráči priniesli do našej ofenzívy oživenie. Aktívne hrajúci Dornai svojou agilitou robil obrane súpera problémy a Rusnák strelil víťazný gól po akcii krajného obrancu Meliša. Prvý polčas bol z našej strany herne slabší. V druhom polčase sme boli jednoznačne lepší ako domáci a vypracovali sme si viacero gólových príležitostí. Ak by sme boli efektívnejší, mohol zápas skončiť aj vyšším skóre. V prvom polčase nás podržal pri dvoch príležitostiach domácich brankár Spišiak. Z individuálnych výkonov ešte zaujal Fronko a striedajúci hráči Dornai a Rusnák. Podali sme dobrý tímový výkon.“

3. kolo

FC ViOn – ŠK Slovan 0:3 (0:3) – góly Horváth 2, Németh

Zostava Slovana: Dáv. Balog – Polakovič, Bachna (41. Šablatúra), Lengyel, Švec (41. Horváth), Kuchar, Holocsy (50. Lembak), Kotúček, Németh (50. Jarošinec), Horváth, Kireth (41. Lužák)

Attila Illés, tréner U16: „Tento zápas z našej strany hodnotím ako priemerný. S prvopolčasovou efektivitou môžem byť spokojný, boli sme dominantní a podarilo sa nám trikrát skórovať po pekných akciách. V druhom polčase sme nepotvrdili našu dominanciu a naše výkony upadli do priemeru.“

Slovan U15 – I. liga starších žiakov

2. kolo

MFK Skalica – ŠK Slovan 0:8 (0:1) – Rajčan 3, Mateáš 3, L. Šalkovič, Jakubec

Zostava Slovana: Gramblička – Šimlovič (52. Barnáš), Vig, Féder (41. Toplanský), Danchuk, Jenčuš, Rajčan, L. Šalkovič (52. Botka), Novák (41. Richter), Treplan (41. Mateáš), Lukáček (61. Jakubec)

Slovan U14 – I. liga starších žiakov

2. kolo

MFK Skalica – ŠK Slovan 0:8 (0:6) – Hofstädter 3, Štepanovský 3, Mich. Hacker, Lisický

Zostava Slovana: Mar. Hacker – Havlík, Zajarný (36. Lisický), Berko, Mich. Hacker, Hofstädter (36. Gjakova), Vician (36. Bachan), Štepanovský, Maderič (48. Vrána), Ricotti, Müller (36. T. Marcelli)