Úvod Správy Juniori Belasí mladíci nestačili na Púchov

Belasí mladíci nestačili na Púchov

ŠK Slovan Bratislava B – MŠK Púchov 1:4.

Belasá rezerva v piatom kole II. ligy doma podľahla Púchovu 1:4. Zverenci Vladimíra Gálu tak po troch víťazstvách z úvodu ročníka utrpeli druhú prehru po sebe a v tabuľke spadli na siedme miesto.

Našim mladíkom vôbec nevyšiel vstup do stretnutia. Po necelej štvrťhodine prehrávali o dva góly, keď najprv na zadnej žrdi skóroval voľný Mráz a následne po rohu aj stredný obranca Moško. Dielo skazy dokonal do polčasu Kopičár premenenou penaltou.

Belasí sa po striedaniach trochu nadýchli v úvode druhého dejstva, keď Rudolf Božik po centri z pravej strany zakončil z prvej k žrdi a vykresal iskierku nádeje gólom na 1:3. Belasí mali následne niekoľko dobrých náznakov, ani jeden však nedotiahli do kontaktného gólu. Na viac než polhodinu naskočil do hry Marián Chobot, ktorý sa vracia po dlhodobom zranení. O niečo lepší druhý polčas zvrat v zápase nepriniesol, naopak, hostia ešte v závere pridali štvrtý gól. Prehru mohol v posledných sekundách zmierniť Martin Kušnír, no nepremenil pokutový kop.

Naši mladíci spadli na siedme miesto so ziskom 9 bodov. Najbližšie sa v piatok 19. augusta o 17:00 predstavia v domácom prostredí, keď na Pasienkoch vyzvú Dolný Kubín.

„Hrubé individuálne chyby rozhodli o výsledku. Nemôžeme takto nezodpovedne začať zápas, keď Antálek úplne jednoduchú loptu vyriešil tak ako vyriešil, a ešte prišiel k zraneniu. Dostali sme rýchly gól, ktorý ovplyvnil celý duel. V prvom polčase sme mali fázy, keď sme sa mohli dostať späť do zápasu, no naopak, súper z penalty ešte zvýšil svoj náskok. Po prestávke sme sa snažili striedaniami urobiť niečo s vývojom, dali sme gól a mali sme niekoľko šancí, po ktorých sme mohli priebeh zdramatizovať. Púchov namiesto toho ešte raz skóroval. Súper bol lepší najmä v prvom polčase, no my sme mu to doslova ponúkli individuálnymi chybami,“ povedal tréner belasej rezervy Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - MŠK Púchov 1:4 (1:3)

Góly: 49. Božik – 4. Mráz, 13. Moško, 42. Kopičár (z 11 m), 88. Pucheľ

Žlté karty: 45. Habodasz – 21. Holáň, 34. Kapusniak, 61. Biricz, 74. Slovák

Návšteva: 120 divákov

Rozhodovali: Benedik – Hrebeňár, Špivák

Slovan: Hrdina – Mičák, Antálek (8. Radulovič – Veličkovič), Habodasz, Tóth (46. Baláž) – Hornyák – Koseček (58. Chobot), Schlossár (46. Čiernik), Kušnír, Nikitin (77. Koprna) - Božik

Púchov: Strelčík – Kaufman, Slovák, Moško, Lacko, Kopičár, Biricz (70. Michlík), Holáň (70. Mazanovský), P. Mráz (70. Loduha), Martinček (8. Kapusniak, 58. Pucheľ), Letenay