Úvod Správy Juniori Po troch víťazstvách prvá prehra

Po troch víťazstvách prvá prehra

FK Dubnica nad Váhom – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 3:0.

Belasá juniorka po troch víťazných zápasoch prvýkrát v novej sezóne okúsila trpkosť prehry. Zverenci Vladimíra Gálu v Dubnici nad Váhom dlho držali nerozhodný výsledok, dokonca boli možno aj bližšie k prvému gólu. Po tom, ako inkasovali, však už nenašli odpoveď na rozbehnutých Dubničanov a prehrali 0:3.

V prvom polčase mohli ísť slovanisti do vedenia, keď Radulovič – Veličkovič z vyloženej pozície neprekonal Vavrúša. Na opačnej strane si Hrdina v spolupráci s obrancami postrážil ofenzívne snahy domácich.

Belasí mladíci mali lepší vstup do druhého dejstva, no paradoxne, po dobrej fáze hry inkasovali. Dubnicu poslal do vedenia útočník Marek Švec, ktorý v minulej sezóne pôsobil v Zlatých Moravciach. Prvý gól bol zároveň zlomovým momentom stretnutia. Dubnica nad Váhom sa rozbehla, kým belasí sa už do konca zápasu z tohto úderu nespamätali. Domáci pridali ešte ďalšie dva góly a tri body tak zostali na Považí.

„Aj keď výsledok hovorí jasnou rečou v prospech domácich, my sme boli určite v prvom polčase lepší. Mali sme prevahu a vytvorili sme si dve veľké šance, ktoré Božik či Radulovič – Veličkovič nepremenili. V týchto momentoch sa lámal zápas. Dubnica nad Váhom v druhom polčase využila svoje tri príležitosti, ku ktorým sme im dopomohli individuálnymi chybami pri bránení. Futbal sa hrá na góly, tie dali domáci, ktorí boli efektívni, čo rozhodlo o výsledku,“ zhodnotil tréner belasej rezervy Vladimír Gála.

Naša rezerva má v tabuľke 9 bodov a klesla o skóre na druhé miesto práve za Dubnicu. V najbližšom zápase privítajú slovanisti Púchov, hrať sa bude v nedeľu 14. augusta o 10:30 na Pasienkoch.

FK Dubnica nad Váhom – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 3:0 (0:0)

Góly: 62. a 72. M. Švec, 84. Akpooghene

Žltá karta: 36. Dubova (Dubnica)

Rozhodovali: Mano – Bobko, Tokoš

Návšteva: 485 divákov

Dubnica nad Váhom: Vavrúš – Kramár (90. Levai), Caeiro, Pagáč, Macedo, Rizie (73. Janco), Matúš (90. Šumilov), Dubova (54. Urban), Martinek, Nomilner (46. Akpooghene), M. Švec

Slovan: Hrdina – Radulovič – Veličkovič (46. Koprna), Antálek, Habodasz, Baláž (84. Benko) – Hornyák – Nikitin, Kušnír (79. Chobot), Schlossár, Koseček (84. Hreha) – Božik (68. Čiernik)

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.