Úvod Správy Juniori Belasí mladíci na čele druhej ligy

Belasí mladíci na čele druhej ligy

Slovanisti vyhrali v Žiline.

Belasá rezerva v druhom kole II. ligy zvíťazila v Žiline 2:1. Oba naše presné zásahy strelil Žan Medved. Zverenci Vladimíra Gálu majú po dvoch kolách ako jediní na konte plný počet bodov a sú lídrami druhej najvyššej súťaže.

Belasí mladíci nadviazali na výkon i výsledok z prvého kola s Petržalkou. Už v prvom polčase sa ujali vedenia, keď Kušnír centroval do šestnástky a Medved prudkou hlavičkou prekonal Belaníka – 0:1. Do prestávky to mohlo byť o dva góly, keď Nikitin našiel Medveda, ktorého strelu zastavila pravá žrď.

Slovanisti sa druhého presného zásahu dočkali v 56. minúte, a opäť bol pri ňom Žan Medved. Slovinský útočník vybojoval priamy kop a následne ho sám zužitkoval, keď krásnou strelou ponad múr umiestnil loptu k bližšej žrdi – 0:2. Medved strelil všetky štyri góly belasej rezervy v novom ročníku.

V závere zápasu vsadila Žilina všetko na ofenzívu a snažila sa zatlačiť našich mladíkov. Vytvorila si aj šance, no Hrdina viackrát vynikajúco zasiahol. Nestačil len na zakončenie Gomolu z predposlednej minúty. Belasí už svoj náskok udržali a získali ďalšie tri body.

Naši mladíci tak vedú druhú ligu so ziskom šiestich bodov a skóre 4:2. V tesnom závese je za nimi päť mužstiev so štyrmi získanými bodmi. Belasí najbližšie privítajú Trebišov, zápas sa odohrá v nedeľu 31. júla o 10:30 na Pasienkoch.

„Od začiatku sme boli koncentrovaní a pripravení na silné stránky Žiliny, ktoré sa nám dobrou organizáciou podarilo eliminovať. Naša snaha o rýchly prechod do útoku bola odmenená krásnym gólom Medveda po fantastickej lopte od Kušníra. V prvom polčase sme mali hru pod kontrolou, súpera sme do ničoho vážnejšieho nepustili. Po prestávke sme na to chceli nadviazať. Pridali sme druhý gól a vychádzali nám brejky do otvorenej obrany, vo finálnej fáze sme však boli nepresní. V závere, keď nám už začali dochádzať sily, dokázala Žilina znížiť. Veľmi dobrou taktickou hrou sme si však udržali zaslúžený a pre nás povzbudzujúci výsledok. Sme na začiatku, vieme, kde máme nedostatky, a na tých musíme pracovať. Dnes to bol výsledok práce celého mužstva a efektivity v podaní Medveda,“ povedal tréner belasej rezervy Vladimír Gála.

Belasí sú po dvoch kolách lídrami súťaže. „Poctivou prácou sme si uhrali dva výborné zápasy. Sú to však len dve kolá, čo ešte nič neznamená. Ideme krok po kroku, no je samozrejmé, že prvé miesto pre nás predstavuje ohromné povzbudenie. Budeme dennodenne pracovať a zlepšovať hráčov. Pevne verím, že prídu aj ďalšie dobré výsledky. Takýto štart našim mladým hráčom aj mentálne veľmi pomôže,“ doplnil Vladimír Gála.

MŠK Žilina „B“ – ŠK Slovan Bratislava „B“ 1:2 (0:1)

Góly: 89. Gomola – 32. a 56. Medved

Žltá karta: 63. Jaššo (Žilina)

Rozhodovali: Ihring – Čajka, Bobko

Návšteva: 114 divákov

Žilina: Belaník – Kopásek, Mynář, Jaššo, Capko (61. Lamptey), F. Mráz (61. Oravec), Gono (79. Gomola), Kudlička, Šnajder, Jambor (61. Prokop), Owusu

Slovan: Hrdina – Mičák, Antálek, Habodasz, Tóth – Hornyák – Nikitin (90. Baláž), Schlossár (83. Božik), Koseček (83. Radulovič – Veličkovič), Kušnír (75. Koprna) - Medved