Úvod Správy Juniori Belasá juniorka so záujmom pokračovať v druhej lige

Belasá juniorka so záujmom pokračovať v druhej lige

Nový ročník II. ligy sa začína 16. júla 2022.

Po dohratí uplynulej sezóny II. ligy bolo témou jej zloženie v ročníku 2022/23. Zdá sa, že sa v tejto otázke vyjasňuje a v budúcom ročníku by mali byť súčasťou druhej najvyššej súťaže opäť aj belasí mladíci.

Až tri tímy z predošlej sezóny II. ligy postúpili do Fortuna ligy – Železiarne Podbrezová, Dukla Banská Bystrica a MFK Skalica. Z posledného miesta do nej „spadlo“ len Pohronie, kým Sereď a Senica, ktoré neobdržali licencie, budú pôsobiť v nižších súťažiach.

Popri štyroch nováčikoch (Rača, Dolný Kubín, Považská Bystrica a Prešov) sa teda uvoľnili ďalšie dve miesta. Rohožník ako najlepšie postavený tím v rámci zostupových pozícií túto možnosť nevyužil, hneď za ním bol v minuloročnom poradí ŠK Slovan Bratislava U21, konkrétne na štrnástom mieste.

ŠK Slovan Bratislava vyjadril záujem pokračovať s rezervným tímom v druhej najvyššej súťaži. Belasí by teda mali byť pätnástym účastníkom budúcej sezóny II. ligy a aj v ďalšej sezóne by tak naši mladíci mali mať možnosť získavať cenné skúsenosti s mužským futbalom. Držiteľom šestnástej, poslednej miestenky, je Spartak Myjava, druhý tím predchádzajúceho ročníka III. ligy západ.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Zápas sa odohrá v nedeľu o 18:00 na štadióne v Poprade.
Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.
André Green vás pozýva na odvetu s Olympiakosom.
Vstupenky sú v predaji na Ticketmedia.sk.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.