Úvod Správy Mládež Starší dorast v Žiline s vysokým víťazstvom

Starší dorast v Žiline s vysokým víťazstvom

Naše dorastenecké výbery si zmerali sily so Žilinou.

Naši dorastenci sa v treťom kole ligovej súťaže stretli so Žilinou. Výsledkovo potešila najmä belasá U19, ktorá pod Dubňom zvíťazila vysoko 4:0.

Naša U19 si napravila chuť po minulotýždňovej prehre s Ružomberkom. Belasým výborne vyšiel zápas na umelej tráve v Žiline, keď udržali domácu ofenzívu na dištanc, a sami boli efektívni. Po prvom polčase viedli mladí slovanisti 1:0, keď skóroval Rudolf Božik. Ďalšie tri presné zásahy prišli v záverečnej 20-minútovke. Zverenci Michala Suchomela so ziskom 6 bodov razom poskočili na druhé miesto priebežnej tabuľky, v ktorej sú však po troch kolách medzi mužstvami minimálne odstupy.

Belasej U17 výsledkovo nevyšiel domáci zápas so Žilinou. Zverenci Patrika Lipnického odohrali herne vyrovnaný duel, zlyhali však v efektivite. Naopak, Žilina bola veľmi efektívna, a tak si z Bratislavy odviezla všetky tri body.

Naša U16 získala svoj prvý bod v novom ročníku. Zverenci Mariána Bochnoviča v úvode duelu so Žilinou inkasovali, no držali sa svojho herného konceptu, a v závere boli odmenení za svoju snahu. Na konečných 1:1 vyrovnal Edurad Kozyk peknou strelou z priameho kopu.

V štvrtom kole sa naše dorasty stretnú s Popradom.

Prehľad výsledkov mládeže ŠK Slovan počas uplynulého týždňa

Slovan U19 – I. liga staršieho dorastu

3. kolo

MŠK Žilina – ŠK Slovan 0:4 (0:1) – góly Božik, Rehuš, Džavoronok, Čongrády

Zostava Slovana: Hrdina – Hudec (80. Thorpe), Vaško, Koseček, Kachnič, Džavoronok, Čongrády, Rehuš, Božik (73. Patrnčiak), Murcko (73. Benko), P. Dornai (58. Mišovič)

Hodnotenie trénera:

Michal Suchomel, tréner U19: „O našom víťazstve rozhodla finalizácia v oboch fázach hry. Súper si v úvode vytvoril 2-3 situácie, ktoré dokázala defenzíva na čele s brankárom Hrdinom vyrešiť. Naopak, Rudolf Božik po chybe domácej obrany strelil úvodný gól. V druhom polčase sme výborne zvládli prechodové fázy a strelili sme ďalšie tri góly. Pri svojom prvom štarte za U19 skóroval 16-ročný Milan Šimon Rehuš, na 3:0 dal po rohovom kope David Džavoronok a v nadstavení skóroval Tobias Čongrády. Pochvala patrí celému mužstvu, sezóna je však na začiatku, preto treba ešte viac pracovať v každom tréningu.“

Slovan U17 – I. liga mladšieho dorastu

3. kolo

ŠK Slovan – MŠK Žilina 0:3 (0:2)

Zostava Slovana: Bôžik – Homola, Marušin, Polniš, Lendel (78. Nemeškürti), Schmidt (70. Ivanics), Hreha (78. Maroš), Marko, Balko, Renko (63. Sikorjak), Masaryk

Patrik Lipnický, tréner U17: „Výsledok síce vyznieva jednoznačne, no po hernej stránke sme podali pomerne dobrý výkon. Súpera, ktorý má svoju silu, sme vo viacerých aspektoch hry prevýšili a vypracovali sme si viac gólových šancí a nebezpečných situácií. Zlyhali sme však vo finálnej fáze. Hostia nám uštedrili lekciu z efektivity. Musíme popracovať na hre v útočnej zóne a samotnom zakončení.“

Slovan U16 – I. liga mladšieho dorastu

3. kolo

ŠK Slovan – MŠK Žilina 1:1 (0:1) - Kozyk

Zostava Slovana: Vydarený – Held (68. Husarčík), Murár (53. Tománek), Jurišta, Fronko (33. Spišiak), S. Dornai, Denko, Meliš, Dugovič (57. Gašpar), Šaulič (68. Kozyk), Arnold

Marián Bochnovič, tréner U16: „V zápase so Žilinou, ktorá bola miernym favoritom, sme zmenili rozostavenie zo 4-3-3 na 4-4-2. Chceli sme dobre brániť strednú zónu, a odtiaľ po zisku lopty vyrážať rýchlo do útoku, čo sa nám aj viackrát podarilo. Mali sme prvú šancu duelu, strelu Murára zastavilo brvno. Žilinu sme nepúšťali do čistých šancí, no inkasovali sme po štandardnej situácii a nepokrytí súperovho hráča. Po prestávke sme stále chceli hrať to, čo sme si povedali. Opäť sme sa dostali do dobrých príležitostí, ktoré sme však nepremenili. Dobre naskočili striedajúci hráči, ktorí oživili hru. Nakoniec sme boli po veľkej snahe odmenení, keď po prieniku a faule na dobre hrajúceho Samuela Dornaia kopal Eduard Kozyk priamy kop a technickou strelou nedal brankárovi šancu. Chlapcov musím pochváliť za výkon a za to, že dodržali, čo sme si pred zápasom povedali. Mrzí ma len zranenie Tomáša Husarčíka z poslednej minúty zápasu.“

ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
V sobotu sme ocenili najlepšie hráčky a hráčov z Akadémie za mesiac marec.